Ludzie i anioły - zdjęcie Ludzie i anioły - zdjęcie Ludzie i anioły - zdjęcie Ludzie i anioły - zdjęcie Ludzie i anioły - zdjęcie

Średnia ocena

64 oddanych głosów
315 zainteresowanych osób

8.4 / 10

Ludzie i anioły

Nocą w mieszkaniu Iwana Paszkina, moskiewskiego biznesmena, pojawia się nieoczekiwanie tajemniczy gość. Jego wiedza o prywatnym życiu gospodarza i jego intymnych szczegółach ( w większości niezbyt pochlebnych) jest imponująca a zarazem przerażająca , bo celem wizyty okazuje się załatwienie formalności koniecznych do przeniesienia biznesmena... na tamten świat.

"Ludzie i anioły" to doskonale napisana komedia, obfitująca w nieoczekiwane, nierzadko komiczne zwroty akcji i jak każda inteligentna zabawa, nie pozbawiona jest poważnych refleksji. Wiktor Szenderowicz (rocznik 1958) jest satyrykiem, scenarzystą i reżyserem, znanym z wnikliwej i ciętej krytyki rosyjskich elit.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: fot. Michał Englert

Obsada

Sławomir Orzechowski - zdjęcie

Sławomir Orzechowski
Iwan Paszkin / Człowiek

Andrzej Zieliński - zdjęcie

Andrzej Zieliński
Niejaki Stroncyłow

Michał Piela - zdjęcie

Michał Piela
Sanitariusz

Jan Pęczek - zdjęcie

Jan Pęczek
Likwidator

Realizacja

Autor: Wiktor Szenderowicz

Przekład: Jerzy Czech

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Scenografia: Marcin Stajewski

Kostiumy: Anna Englert

Opinie naszych widzów (17)

 • 10.0/ 10

  „Po pierwszej wojnie światowej Bóg kompletnie się załamał i na ludzkość machnął ręką. Książki ateistyczne czyta i sprawy bieżące zaniedbuje.”- to tylko jedna z wielu błyskotliwych fraz, w jakie obfituje spektakl „Ludzie i anioły”. Dopracowane dialogi, , wspaniale podawane przez aktorów o przyjemnym dla ucha rytmie i melodii, wzbudzające co chwila szczery śmiech to główny atut widowiska. Pomimo komediowej oprawy w spektaklu można odnaleźć wiele głębokich refleksji nt. niejednoznaczności ludzkiej i… anielskiej natury- ludzka miernota moralna potrafi zdobyć się na przyzwoitość a aniołowi nie brak ludzkich przywar. Etyczne yin-yang, ale podane szczerze i bezpretensjonalnie. Akcja co prawda toczy się we współczesnej Rosji, ale zjawiska, o jakich się wspomina, bliskie są niejednemu Polakowi. Szczerze polecam! :)

  ad.....@gm...il.com / 12 February 2018

 • 10.0/ 10

  Polecam. Refleksja nad życiem i dobra zabawa.

  ko.....@gm...il.com / 29 January 2018

 • 10.0/ 10

  Świetna sztuka tak samo jak obsada. Gorąco polecam!

  da.....@gm...il.com / 09 November 2017

 • 10.0/ 10

  wyśmienity

  ew.....@ke...et.pl / 21 August 2017

 • 10.0/ 10

  Dobry przykład że komedia i humor może być inteligentny, genialne.

  ka.....@in...ia.pl / 08 March 2017

Recenzje krytyków (1)

 • Reżyser Wojciech Adamczyk jako specjalista od komedii świetnie wydobył wszelkie niuanse tej wielowarstwowej metaforycznej opowieści. Pomogli mu w tym doskonali główni wykonawcy. Pozornie rozchełstany, znerwicowany, cyniczny gracz Iwan Sławomira Orzechowskiego skontrastowany został z nieskazitelnie eleganckim, acz nie do końca uczciwym zbłąkanym aniołem - Andrzejem Zielińskim. Już choćby dla gry tego koncertowego tandemu warto wybrać się na przedstawienie.

  Janusz R. Kowalczyk , Kuba Kamiński - Rzeczpospolita Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.7
Średnia ocena
Świetna rozrywka, bardzo dobrze dobrana obsada. Pełen relaks
- Andrzej

Dziś / 19:00

Jutro / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.6
Średnia ocena
Świetna gra, warunki wokalne. bardzo wyrównany zespół aktorski na wysokim poziomie. Znakomity tekst. Jedna z najlepszych komedii jakie widziałam
- Monika

19.02 / 19:00

06.03 / 19:00

Gatunek: Komedia
9.5
Średnia ocena

Jutro / 19:00

05.03 / 19:30

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.2
Średnia ocena
Doskonale zaakcentowana przenikliwość obserwacji i humor Bułhakowa. Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

Dziś / 19:00

Jutro / 19:00

+ dostępnych 10 innych terminów

Gatunek: Dramat
9.1
Średnia ocena
Świetna gra aktorów, niesamowita pamięć, ciekawe przełożenie sztuki Szekspira na współczesne prawie czasy. Nic tylko polecić.
- Ewelina

24.02 / 18:30

25.02 / 17:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Tragedia
7.1
Średnia ocena
Piękna historia, o kobietach dla kobiet, bo mężczyzna występuje tu bardziej w roli... rekwizytu :)
- Monika

27.02 / 19:00

28.02 / 19:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.