Hamlet - zdjęcie Hamlet - zdjęcie Hamlet - zdjęcie Hamlet - zdjęcie Hamlet - zdjęcie Hamlet - zdjęcie

Średnia ocena

43 oddanych głosów
372 zainteresowanych osób

9.0 / 10

Hamlet

„Hamlet”, najbardziej zagadkowa z tragedii Szekspira, wg Eliota - literacki odpowiednik Mony Lisy, daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji.

Przez 400 lat realizacje sceniczne „Hamleta” modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń, wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy, przymierzano go do najnowszych odkryć psychoanalityków (np. Freuda), czy hamletologów (np. Kotta). Może warto spróbować uwolnić go z narosłych komentarzy, oswobodzić z uzbieranych przez lata etykiet i ze spreparowanych interpretacji? Przyjrzeć mu się na nowo?

Czas trwania: 225 minut
Źródło zdjęcia:

Obsada

Andrzej Zieliński - zdjęcie

Andrzej Zieliński
Klaudiusz, król duński

Katarzyna Dąbrowska - zdjęcie

Katarzyna Dąbrowska
Gertruda, królowa duńska, matka Hamleta

Sławomir Orzechowski - zdjęcie

Sławomir Orzechowski
Poloniusz, szambelan

Kamila Kuboth - zdjęcie

Kamila Kuboth
Ofelia, córka Poloniusza

Natalia Rybicka - zdjęcie

Natalia Rybicka
Ofelia, córka Poloniusza

Marcin Januszkiewicz - zdjęcie

Marcin Januszkiewicz
Laertes, syn Poloniusza

Wojciech Zieliński - zdjęcie

Wojciech Zieliński
Laertes, syn Poloniusza

Michał Mikołajczak - zdjęcie

Michał Mikołajczak
Horacy, przyjaciel Hamleta

Wojciech Żołądkowicz - zdjęcie

Wojciech Żołądkowicz
Horacy, przyjaciel Hamleta

Piotr Garlicki - zdjęcie

Piotr Garlicki
Woltymand

Mateusz Król - zdjęcie

Mateusz Król
Rozenkranc

Realizacja

Reżyseria: Maciej Englert

Opinie naszych widzów (11)

 • 10.0/ 10

  Świetnie zagrane! Aktorom należy się szacunek za zapamiętanie takiej ilości tekstu i tak precyzyjne odegranie swoich kwestii. A do tego scena pojedynku robi wrażenie :)

  ka.....@gm...il.com / 11 May 2017

 • 10.0/ 10

  Świetnie zagrana sztuka! Polecam!

  zu.....@gm...il.com / 11 May 2017

 • 10.0/ 10

  Czy Hamlet może jeszcze zaskakiwać? Okazuje się, ze tak. Widz staje się częścią spektaklu poprzez emocjonalna więź z postaciami, które stają się tak bliskie i współczesne poprzez swoją autentyczność, ułomne człowieczeństwo. Rewelacyjna gra aktorów. Borys Szyc na scenie nie wciela się w rolę Hamleta, on staje się Hamletem.

  mo.....@....pl / 08 April 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl był dla mnie niezwykle interesujący i porywający. Oglądałam go z wielkim zaciekawieniem i podekscytowaniem. Uważam, iż gra aktorów zasługuje na wielką pochwałę, zwłaszcza mam tu na myśli postać Hamleta i Horacego, ale także wszystkich aktorów, którzy przyczynili się do tak świetnego widowiska. Obejrzenie tego spektaklu było świetnym wyborem i zachęciło mnie do częstszego odwiedzania teatrów. Dziękuję zatem za to :)

  ma.....@on...et.pl / 08 March 2017

 • 10.0/ 10

  Polecam. Pozycja warta obejrzenia, bardzo dobra gra aktorów, szczególnie Borysa Szyca i Wojciecha Zielińskiego.

  pi.....@gm...il.com / 07 March 2017

Recenzje krytyków (3)

 • Poza tym jednym sygnałem Maciej Englert nie dokonał wyraźnych wyborów interpretacyjnych. Wystawił dramat w wersji możliwie najszerszej i najbardziej rozrywkowej. Włączył do inscenizacji nawet te fragmenty, które często się pomija, gdyż zbyt łatwo mogą wprowadzić w błąd widza niezaznajomionego ze słownikami średniowiecznych symboli.

  Joanna Derkaczew - Gazeta Wyborcza Całą recenzję przeczytasz tutaj

 • Spektakl grany jest w XIX-wiecznym tłumaczeniu Józefa Paszkowskiego. Poetyckim, ironicznym, genialnym. Szyc błyskotliwie fechtuje słowem. Oglądamy też w jego wykonaniu świetny pojedynek Hamleta z Laertesem, zakończony demolką sceny. Sugestywnie wypada pantomima stanowiąca uwerturę do występu aktorów ze stolicy. Trafia celu pamflet na młodych wrzaskliwych reżyserów, którzy bezczelnie poprawiają klasyków. Fantastyczny warsztat w starym stylu prezentuje Sławomir Orzechowskijako Poloniusz, dworzanin nie dość pewny siebie i własnej inteligencji.

  Jacek Cieślak - Rzeczpospolita Całą recenzję przeczytasz tutaj

 • Sławomir Orzechowski w roli Poloniusza rozbraja publiczność, kreując postać równie odpychającą, co śmieszną. Duet żartownisiów-grabarzy: Krzysztof Kowalewski i Leon Charewicz, robi z malutkiej rólki popisową etiudę. Strzałem w dziesiątkę okazał się też Borys Szyc. Nie sili się na patos. Gra Hamleta zupełnie współcześnie i naturalnie, czyniąc ze swojego bohatera reprezentanta pokolenia dzisiejszych 30-latków, pozostawionych samym sobie i – w samoobronie - chowających się pod maska arogancji, buntu oraz cynizmu.

  Filip Przedpełski - Newsweek Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

6.7
Średnia ocena
Świetny Jarosław Gajewski. Rewelacyjna Joanna Trzepiecińska.
- Michał

26.12 / 17:00

27.12 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Tragedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.1
Średnia ocena
Doskonale zaakcentowana przenikliwość obserwacji i humor Bułhakowa. Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

19.12 / 19:00

20.12 / 19:00

+ dostępnych 9 innych terminów

Gatunek: Dramat
9.0
Średnia ocena
Zaskakujący! Teatr pachniał starymi książkami i już sam ten zapach mnie wzruszył, piękna atmosfera, piękny tekst i świetne wykonanie!
- Hanna

16.12 / 19:00

27.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

8.5
Średnia ocena
Jako miłośniczka literatury rosyjskiej, w szczególności "Mistrza i Małgorzaty" wyszłam zachwycona
- Katarzyna

16.12 / 19:00

Dziś / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
Kup bilet