Czas barbarzyńców - zdjęcie Czas barbarzyńców - zdjęcie Czas barbarzyńców - zdjęcie Czas barbarzyńców - zdjęcie Czas barbarzyńców - zdjęcie Czas barbarzyńców - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów
95 zainteresowanych osób

7.4 / 10

Czas barbarzyńców

Polska prapremiera sztuki z gatunku political fiction cenionego angielskiego dramaturga, tłumacza i reżysera, Dona Taylora (1936 – 2003).

To przypowieść o słabnącej demokracji liberalnej w Imperium Rzymskim, dawnym, a zarazem współczesnym, w którym niespodziewanie władzę przejmują barbarzyńcy. W wyniku radykalnych decyzji nowej ekipy rządzącej rozpoczyna się proces upadku dotychczasowych wartości, obyczajów i kultury. Jednak autor nie koncentruje się wyłącznie na politycznym wymiarze tej historii, pokazuje, jak barbarzyński żywioł wpływa na codzienne życie, jak rozpadają się przyjaźnie, kompromitują elity. Czy Julia dla kariery poświęci swoje przekonania i kochanka? Czy Adrian, idąc na dalekie artystyczne kompromisy, zachowa fotel dyrektora teatru? I jak te zdarzenia zmienią Marcusa? Don Taylor daje nam okazję prześledzić losy ludzi, którzy zostali zmuszeni podjąć – być może – najważniejsze decyzje w swoim życiu.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Realizacja

Autor: Don Taylor

Przekład: Andrzej Zieliński

Reżyseria: Jarosław Tumidajski

Scenografia: Mirek Kaczmarek

Kostiumy: Grupa Mixer

Muzyka: Stefan Wesołowski

Opinie naszych widzów (6)

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl, gorąco polecam :D! Dodatkowo obsługa teatru bardzo miła! Na pewno wrócimy.

  br.....@gm...il.com / 02 October 2017

 • 9.0/ 10

  Uniwersalny temat, dobra gra aktorska. Oszczędna, ale bardzo dobra scenografia. Naprawdę warto to obejrzeć.

  um.....@on...et.eu / 23 May 2017

 • 8.0/ 10

  Aktualne :)

  lu.....@....pl / 15 May 2017

 • 7.0/ 10

  gdyby nie to, że spektakl rewelacyjnie wstrzelił się w obecna sytuację polityczną w naszym kraju, byłby nieco nużący. ale odpowiednio zaakcentowane aluzje ożywiły publiczność. gra większości aktorów znakomita.

  su.....@gm...il.com / 18 May 2017

 • 6.0/ 10

  Z jednej strony sztuka bardzo aktualna, wręcz zbyt dosłowna jeśli chodzi o odniesienia polityczne. Wystawienie jakieś beznamiętne, zbyt kliniczne. Rozczarowanie, bo bardzo cenię Teatr Współczesny.

  ma.....@....pl / 16 May 2017

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.5
Średnia ocena
Bardzo mocny spektakl. Płakałam
- Katarzyna

14.11 / 20:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8.6
Średnia ocena
Świetny spektakl! Wspaniała obsada! Polecam wszystkim!
- Krzysztof

02.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.2
Średnia ocena
Co klasa to klasa
- Waldemar

20.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.6
Średnia ocena
Jako miłośniczka literatury rosyjskiej, w szczególności "Mistrza i Małgorzaty" wyszłam zachwycona
- Katarzyna

29.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.4
Średnia ocena
Z humorem napisana i zagrana dawno nie widziana na warszawskich scenach amerykańska sztuka
- Grzegorz

29.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8.2
Średnia ocena
Gorąco polecam! Spektakl, może się podobać, nie tylko 40-latkom. 20-latki jak najbardziej mogą liczyć na udane przedstawienie
- Małgorzata

02.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.