Bucharest Calling - zdjęcie Bucharest Calling - zdjęcie Bucharest Calling - zdjęcie Bucharest Calling - zdjęcie

Średnia ocena

70 oddanych głosów
222 zainteresowanych osób

8.4 / 10

Bucharest Calling

W Bukareszcie panuje upał. Jest duszno, gorąco. Noc trwa długo, dzień krótko. Wszyscy znają wszystkich. No prawie. Możliwości są ograniczone. Pragnienia – nieskończone. Bieg wydarzeń wyznacza przypadek. A może nie ma przypadków? Prywatne utopie, popkultura i głośna muzyka nakręcają mocniej niż używki. Wydaje się, że życie jest gdzie indziej. A przecież jest tutaj. Zawsze tutaj. #drugaszansa

„Bucharest Calling” to portret pokolenia, które się nie załapało. Bo w rzeczywistości potransformacyjnej marzenia nie spełniają się bardziej.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Peca Ştefan

Przekład: Joanna Kornaś-Warwas

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski

Scenografia i światło: Mirek Kaczmarek

Asystentka Scenografa: Małgorzata Dzik

Opinie naszych widzów (34)

 • 10.0/ 10

  Dobrze zagrany, zabawny, błyskotliwy. Polecam

  Cz.....@....pl / 22 April 2018

 • 10.0/ 10

  polecam wsystkim młodym i dojrzałym; świetna zabawa ale też! refleksja...

  13.....@gm...il.com / 24 January 2018

 • 10.0/ 10

  Genialna gra aktorska!

  na.....@gm...il.com / 14 January 2018

 • 10.0/ 10

  Jestem wybredny, ale sztuka sprostała oczekiwaniom. Polecam.

  ta.....@gm...il.com / 13 January 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl bardzo fajny, zaskoczyła mnie niesamowita gra aktorów! Polecam!!!

  kr.....@gm...il.com / 12 June 2017

Recenzje krytyków (1)

 • Spektakl we Współczesnym ponad poziom tekstu wynoszą aktorzy. Widać, że wejście w inną niż zazwyczaj konwencję sprawia im prawdziwą radość, dlatego jadą bez trzymanki, z pasją zanurzając się w potrzaskane osobowości swoich bohaterów. Monika Pikuła gra ostro – fantastycznie – gdzieś na dnie zachowując współczucie dla Julii. Mateusz Król obnaża pozę Alexa, młodzi Barbara Wypych i Michał Chroboczek akcentują naturalność Katii i Alexa, przy tym nie boją się skrajnych emocji. Dzięki nim „Bucharest Calling” staje się czymś więcej niż ciekawostką z bliskiego, a jednak dalekiego kraju. Dowodem, że solą zespołu Teatru Współczesnego pozostają jego gwiazdy, ale warto myśleć także o repertuarze dla najmłodszych aktorów z Mokotowskiej.

  Jacek Wakar - Dziennik Gazeta Prawna - Kultura Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

07.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
10.0
Średnia ocena

27.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.8
Średnia ocena

17.11 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.4
Średnia ocena
Z humorem napisana i zagrana dawno nie widziana na warszawskich scenach amerykańska sztuka
- Grzegorz

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.1
Średnia ocena
Nie spodziewałam się takiej dawki śmiechu. Wesoła historia, pozwalająca chociaż na kilka godzin zapomnieć o problemach
- Magdalena

24.10 / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

09.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.