Senat szaleńców - zdjęcie Senat szaleńców - zdjęcie Senat szaleńców - zdjęcie Senat szaleńców - zdjęcie Senat szaleńców - zdjęcie Senat szaleńców - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

8,4 / 10

Senat szaleńców

Śpiące królewny mają to do siebie, że gdy kłują się wrzecionem, zapadają w sen. Sen, z którego zgodnie z tradycją wybudzić je może jedynie pocałunek księcia – najszlachetniejszego spośród szlachetnych rycerzy. Nie jest jednak tajemnicą, że w dzisiejszych czasach odnalezienie kogoś takiego graniczy z cudem. Dlatego też król i królowa po wielu próbach tracą wiarę, po czym umierają ze zgryzoty. A wówczas następuje stan wyjątkowy…

Gdy stan ze zwykłego staje się wyjątkowym, lud powołuje senat. Senat, w którym każda grupa społeczna ma swojego reprezentanta, tak by było równo i sprawiedliwie. By nawet alkoholicy i mordercy wiedzieli, że ich racje są jak najlepiej reprezentowane. Co jednak zrobić, gdy tak powołana władza nie jest w stanie sprawować władzy? Jak wybudzić królewnę, gdy w dzisiejszym świecie nie ma już rycerzy? Kto może sprawić, by stan wyjątkowy znów stał się stanem zwykłym?

Zapraszamy do szalonego świata, w którym dyskusje o publicznych wychodkach mieszają się z walką o wielkie idee, gdzie śmiech łączy się ze strachem, a bajka staje się rzeczywistością.

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Morderca, senator – Jakub Kordas

Pani Pułkownik, senatorka – Agata Darnowska

Ekomag, senator – Maciej Sobstyl

Społecznica, senatorka – Antonina Cydzik/Kamila Afeltowicz

Przedsiębiorczyni, senatorka – Paulina Dąbrowska/Maria Strzemińska (Studio Wolandejskie)

Homoerotyk, senator – Błażej Dawidson

Birbant, senator – Jan Staszczyk

Robotnica, senatorka – Agata Maczkowska

Sekretario – Maja Sokołowska/Piotr Kulczycki (off)

Matka – Justyna Kulczycka (gościnnie)

Barbara Szulc – Monika Lecińska

Śpiąca Królewna – Kamila Afeltowicz / Dominika Suchecka (Studio Wolandejskie) / Anna Koczara (Studio Wolandejskie)

Realizacja

Muzyka – Jan Błeszyński

Kostiumy – Barbara Ciastoń

Charakteryzacja – Dominika Godziemba-Trytek

Choreografia – Jakub Kordas

Producent – Kaja Sznajder

Producent eksploatacyjny – Kinga Sura

Adaptacja i reżyseria - Piotr Kulczycki i Jacek Stachowicz

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, gra aktorska na wysokim poziomie, skromny w formie, ciekawy w treści. Miło zobaczyć młodych ludzi, którzy tworzą teatr z pasją, pomysłem i zaangażowaniem. Szczerze polecam!

  mi.....@du...cz.pl / 07 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawe połączenie bajki z otaczającą nas rzeczywistością. Świetne aktorstwo. Bardzo polecam.

  su.....@gm...il.com / 30 lipca 2018

 • 7,0/ 10

  Spektakl zagrany super, chociaz gdyby aktorzy wypowiadali slowa wolniej byloby jeszcze lepiej. Ustawienie widowni do sceny wg mnie bez sensu bo twarzy polowy aktorow zwyczajnie nie widac bo siedza tylem do polowy widowni. Nie rozumiem celu takiego ustawienia krzesel. Niektore watki w sztuce sa zupelnie niezrozumiale np. Kobieta(kim ona jest?) opowiadajaca bajke-przypowiesc na koncu, ale to pewnie sa uwagi do autora scenariusza/dramatu. Dobrze sie bawilismy ale sztuka jest w calosci specyficzna.

  ma.....@gm...il.com / 10 lipca 2019

 • 7,0/ 10

  Kolejne ciekawe przedsięwzięcie Teatru Wolandejskiego. Przedstawienie kompletnie chyba nie znanej (?) sztuki Janusza Korczaka jest intrygujące i przygotowane z dużą dbałością o szczegóły plastyczne. Na moim spektaklu zabrakło trochę napięcia między postaciami, ale to chyba zależy od przebiegu sztuki. Ode mnie mocna siódemka!

  mo.....@tl...en.pl / 29 kwietnia 2019

 • 6,0/ 10

  Ciekawa koncepcja, jednak dużym problemem jest to, że końcówka słabo wiąże się z wcześniejszą częścią spektaklu. Dosłowne deus ex machina rozwiązuje główny wątek sztuki....

  sz.....@in...or.pl / 08 lipca 2019

Teatr Wolandejski - Adres i dojazd

ul.Lachmana 5

http://www.wolandejski.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.