Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie

Średnia ocena

88 oddanych głosów

9.5 / 10

Krew karamazowska

Fiodor Karamazow zawsze był marnym ojcem, ale żeby tak go nienawidzić, by łeb mu rozbić? Jak pierwszemu lepszemu zbirowi? Nie no, to już przesada!

Kto jest winien tej krwi karamazowskiej? Czyżby Dymitr? Wszak z ojcem miał zatarg i obaj uganiali się za Gruszą. Wszyscy słyszeli, jak mówił, że go zabije. A co z Iwanem? Ten obiecujący student filozofii nie skrywał swej nienawiści, ale przecież za pragnienia nie można nikogo sądzić. A może Alosza? Nie, jakżeby ten aniołeczek miał... on jeden ojcem nie gardził. On jeden nie czuł do niego nienawiści. Jest jeszcze Smierdiakow! Ale przecież ten pies miał atak i spadł ze schodów.

Polała się krew karamazowska i ktoś musi za to odpowiedzieć. Zbrodnia domaga się kary, grzech pokuty, a nienawiść przebaczenia. Tylko czy braci Karamazow stać na to, by wyrwać się z piekła i uwolnić od towarzystwa... tak szacownego trupka?

Przedstawienie pt. „Krew karamazowska” na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego „Bracia Karamazow”, która jest jednym z największych dzieł w historii literatury. Opowiada historię ojcobójstwa, w którą zamieszani są czterej synowie zamordowanego człowieka. Porusza psychologiczne pobudki kierujące postępowaniem bohaterów a także wskazuje na dylematy takie jak istnienie Boga, wolnej woli, miłości i zła.

Czas trwania: 170 minut

Obsada

Fiodor - Tymon Kokoszka

Alosza - Andrzej Kacperski

Iwan - Maciej Sobstyl

Dymitr - Piotr Kulczycki

Smierdiakow - Błażej Dawidson

Zosima - Mateusz Latopolski

Grusza - Agnieszka Wrona

Katia - Joanna Krupińska

Realizacja

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Piotr Klinger

MUZYKA: Dawid Rudnicki

CHARAKTERYZACJA: Dominika Godziemba-Trytek

CHÓR: Adam Matyszewski, Piotr Klinger, Jakub Putyra, Michał Pankowski

PRODUCENT: Katarzyna Markiewicz

Opinie naszych widzów (39)

 • 10.0/ 10

  Świetna gra wszystkich aktorów, a szczególnie aktora w roli Ojca. Wielki minus tego teatru to kompletny brak szacunku do widzów. Spektakle rozpoczynają się nagminnie z 15 minutowym opóźnieniem, a widzowie są wpuszczani na widownię 13 minut po czasie. To niewybaczalny błąd nie do darowania. Byłem ostatni raz na spektaklu tego Teatru Wondalejskiego.

  kw.....@....pl / 10 December 2017

 • 10.0/ 10

  Doskonały spektakl, naturalna i prawdziwa gra aktorska, świetnie napisane dialogi. Każda postać była stworzona od początku do końca, każda miała swój charakter i swoją "misję" - widać kawał roboty włożonej w przygotowanie roli. Szkoda, że nie rozwinięto wątku Gruszy i Katii, bo dziewczyny zostały dobrze obsadzone i grały fenomenalnie, ale wtedy sztuka musiałaby trwać jakieś 4 godziny :) chociaż przy tak doskonale napisanym tekście można by było spędzić nawet 8 godzin. Spektakl bawił, wzruszał, wstrząsał, można było doświadczyć całej gamy emocji. Istne katharsis - z czystym sumieniem polecam!

  la.....@gm...il.com / 07 December 2017

 • 10.0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Świetna gra aktorska. Polecam!

  jz.....@gm...il.com / 28 November 2017

 • 10.0/ 10

  Fantastyczny spektakl. Niesamowita gra aktorska. Historia daje dużo do myślenia...

  kl.....@gm...il.com / 27 November 2017

 • 10.0/ 10

  Bardzo intensywne trzy godziny. Jestem w ekstazie. Przede wszystkim Fiodor i jego rola. Kapitalny efekt zmaterializowania go od początku sztuki jako demona zła. Przejmował scenę za każdym razem, gdy się pojawił. Jestem pełen uznania dla reżysera, aktorów. Podczas trwania sztuki przeniosłem się do świata ostatniej powieści Dostojewskiego i dosłownie poczułem jak bujna jest karamazowska dusza. Gorąco polecam!

  jj.....@gm...il.com / 26 November 2017

Teatr Wolandejski

Teatr Wolandejski jest teatrem dramatycznym, realizującym sztuki o tematyce współczesnej lub adaptującym w sposób współczesny dzieła literatury, jest teatrem opowieści i silnych postaci. Teatrem wierzącym w siłę konstrukcji dramaturgicznej.

Teatr Wolandejski jest teatrem, w którym pokazuje się różne punkty widzenia na dany temat i odrzuca każde podejście jednoznacznie ideologiczne. Teatr Wolandejski nie jest teatrem formy, ale korzysta z formy w swoich spektaklach. Wierzymy, że wszelkie symbole i działania formalne są ważne dla istoty teatru, ale muszą one być komunikatywne, zrozumiałe dla widza i podporządkowane opowieści, jaką przedstawiamy, a nie oderwane od niej.

Teatr Wolandejski nie jest teatrem eksperymentalnym ani awangardowym. Teatru Wolandejskiego nie interesuje bycie nowoczesnym i nowatorskim. Teatr Wolandejski chce być rzetelny, szczery i zrozumiały. Ambitny, ale nie hermetyczny. Powszechny, ale nie bulwarowy.

Bilety do Teatru Wolandejskiego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub wchodząc na stronę internetową teatru.

Scena Teatru Wolandejskiego znajduje się w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 w Warszawie - jest to główna siedziba teatru.

Adres i dojazd

ul.Lachmana 5

http://www.wolandejski.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.5
Średnia ocena
Młodzi aktorzy zachwycają!!!
- Małgorzata

19.02 / 19:00

Gatunek: Dramat
8.8
Średnia ocena
Najbardziej podobało mi się to jak zmieniają się konwencje. Jak twórcy drwią sobie z Hollywood
- Michał

10.02 / 19:00

11.02 / 19:00

Gatunek: Dramat
10.0
Średnia ocena
Świetne, nieprzewidywalne przedstawienie z nietuzinkowym zakończeniem!
- Joanna

28.01 / 17:00

30.01 / 20:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7.9
Średnia ocena

27.01 / 19:00

Gatunek: Dramat
9.6
Średnia ocena

17.02 / 19:00

18.02 / 19:00

8.5
Średnia ocena
Super spektakl, polecam każdemu. Świetna gra aktorów, dobór muzyki, dialogi.
- Anna

24.02 / 19:30

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.