Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie

Średnia ocena

160 oddanych głosów

9,5 / 10

Krew karamazowska

Fiodor Karamazow zawsze był marnym ojcem, ale żeby tak go nienawidzić, by łeb mu rozbić? Jak pierwszemu lepszemu zbirowi? Nie no, to już przesada!

Kto jest winien tej krwi karamazowskiej? Czyżby Dymitr? Wszak z ojcem miał zatarg i obaj uganiali się za Gruszą. Wszyscy słyszeli, jak mówił, że go zabije. A co z Iwanem? Ten obiecujący student filozofii nie skrywał swej nienawiści, ale przecież za pragnienia nie można nikogo sądzić. A może Alosza? Nie, jakżeby ten aniołeczek miał... on jeden ojcem nie gardził. On jeden nie czuł do niego nienawiści. Jest jeszcze Smierdiakow! Ale przecież ten pies miał atak i spadł ze schodów.

Polała się krew karamazowska i ktoś musi za to odpowiedzieć. Zbrodnia domaga się kary, grzech pokuty, a nienawiść przebaczenia. Tylko czy braci Karamazow stać na to, by wyrwać się z piekła i uwolnić od towarzystwa... tak szacownego trupka?

Czas trwania: 170 minut
Źródło zdjęcia: fot. Łukasz Ślusarczyk

Obsada

Fiodor - Tymon Kokoszka

Alosza - Andrzej Kacperski

Iwan - Maciej Sobstyl

Dymitr - Piotr Kulczycki

Smierdiakow - Błażej Dawidson

Zosima - Mateusz Latopolski

Grusza - Agnieszka Wrona

Katia - Joanna Krupińska

Realizacja

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Piotr Klinger

MUZYKA: Dawid Rudnicki

CHARAKTERYZACJA: Dominika Godziemba-Trytek

CHÓR: Adam Matyszewski, Piotr Klinger, Jakub Putyra, Michał Pankowski

PRODUCENT: Katarzyna Markiewicz

PRODUCENT EKSPLOATACYJNY: Monika Godlewska

Opinie naszych widzów (59)

 • 10,0/ 10

  Spektakl przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Rewelacyjna gra aktorska na najwyższym poziomie. Postaci rozwijają się wraz z trwaniem spektaklu i ciężko zdecydować się na jednego faworyta:) Sztuka skłania do refleksji i na długo pozostaje w pamięci. Maciej Sobstyl w postaci Iwana - tego się nie da zapomnieć.

  ko.....@gm...il.com / 28 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  To spektakl najwyższej próby, Znakomity tekst podany w ciekawy, czytelny sposób. Interesujące scenografia i charakteryzacja. Aktorzy -profesjonali, z dobrą dykcją! Na szczególne wyróżnienie zasługują:Tymon Kokoszka w roli ojca oraz Maciej Sobstyl - Iwan, Piotr Kulczycki - Dymitr i Błażej Dawidson -Smierdiakow. Na osobną pochwałę zasługuje muzyka (Powinna być nieco lepsza technicznie, ale to drobiazg do naprawienia). Dostojewski patrzy z nieba i może być dumny:)

  ma.....@gm...il.com / 25 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  bardzo dobra gra aktorska. Tymon zagrał swoją rolę rewelacyjnie.

  Gr.....@gm...il.com / 28 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Pomysł jak i sama realizacja przedstawienia teatralnego powieści Dostojewskiego bardzo mi się podobał. Fenomenalna gra aktorów z dobrze dobraną muzyką wciągnęły mnie w świat bohaterów. Na uwagę zasługuje tania cena biletów:) Oby więcej było tego typu inicjatyw teatralnych!

  a......@....pl / 25 marca 2019

 • 10,0/ 10

  To nasz drugi spektakl w Teatrze Wolandejskim (pierwszy była doskonała jednoktówka "Albo"). I znowu bardzo nam się podobało. Niesamowite wrażenie robi bycie "na wyciągnięcie ręki" od aktorów - to dla nas bardzo duża zaleta. Zdecydowanie polecamy!

  to.....@....pl / 25 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Dziękuję aktorom, a szczególne podziękowania kieruje dla Tymona Kokoszka w roli Fiodora!❤

  ip.....@gm...il.com / 18 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl, byłam 3 razy :)

  jo.....@pp...di.com / 17 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Polecam każdemu, super spektakl 😀

  rb.....@....pl / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, byłam zachwycona.

  fa.....@gm...il.com / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Do spektaklu nie mam najmniejszych uwag. Bardzo mi się podobało. Mam jedynie problem z salą. Wejście na drugi poziom jest bardzo niebezpieczne. Krzesła wypełniają praktycznie cały rząd. Nie ma miejsca na to by spokojnie przejść. Moja Mama prawie spadła z platformy. Może warto poświęcić jedno krzesło dla bezpieczeństwa? (w sensie zdjąć je z platformy, by było więcej miejsca).

  mi.....@gm...il.com / 09 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, bardzo ładna scenografia.

  ka.....@gm...il.com / 07 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  Uczta dla wszystkich zmysłów. Już nie będę kąpać ojca w korycie

  da.....@gm...il.com / 27 maja 2018

 • 10,0/ 10

  „Krew karamazowska” jest spektaklem dynamicznym, dobrze napisanym i odświeżającym nieco klasycznego Dostojewskiego. Minimalizm sceny i rekwizytów zrównoważony został bardzo dobrą grą aktorską, w tym soczystą rolą Tymona Kokoszki jako Fiodora (którego w zasadzie można było jeść łyżkami, a za każdym razem kiedy już myślałeś, że widziałeś wszystkie twarze starego Karamazowa – on rzucał w Ciebie następną i następną) oraz mniejszą, choć nie do zapomnienia Błażeja Dawidsona jako Smierdiakowa. Szczerze polecam.

  ty.....@gm...il.com / 21 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetne aktorstwo, kreacja Fiodora zachwycająca! Bardzo klimatyczne przedstawienie, budzące grozę i skłaniające do refleksji. Bardzo polecam!

  ma.....@gm...il.com / 10 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  rewelacyjna sztuka. Mistrzowska gra aktorów :) Polecam gorąco !!!

  ma.....@in...ia.pl / 10 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska! Jestem pod wrażeniem.

  bi.....@gm...il.com / 09 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl, byłam już 2 razy! Polecam!

  jo.....@pp...di.com / 20 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Swietna sztuka, na najwyzszym poziomie! Gratulacje dla aktorow!. Jako milosniczka teatru muszę przyznać ze już dawno nie byłam na tak dobrej sztuce.

  mo.....@ya...oo.com / 05 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra wszystkich aktorów, a szczególnie aktora w roli Ojca. Wielki minus tego teatru to kompletny brak szacunku do widzów. Spektakle rozpoczynają się nagminnie z 15 minutowym opóźnieniem, a widzowie są wpuszczani na widownię 13 minut po czasie. To niewybaczalny błąd nie do darowania. Byłem ostatni raz na spektaklu tego Teatru Wondalejskiego.

  kw.....@....pl / 10 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Doskonały spektakl, naturalna i prawdziwa gra aktorska, świetnie napisane dialogi. Każda postać była stworzona od początku do końca, każda miała swój charakter i swoją "misję" - widać kawał roboty włożonej w przygotowanie roli. Szkoda, że nie rozwinięto wątku Gruszy i Katii, bo dziewczyny zostały dobrze obsadzone i grały fenomenalnie, ale wtedy sztuka musiałaby trwać jakieś 4 godziny :) chociaż przy tak doskonale napisanym tekście można by było spędzić nawet 8 godzin. Spektakl bawił, wzruszał, wstrząsał, można było doświadczyć całej gamy emocji. Istne katharsis - z czystym sumieniem polecam!

  la.....@gm...il.com / 07 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Wspaniałe przedstawienie. Świetna gra aktorska. Polecam!

  jz.....@gm...il.com / 28 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl. Niesamowita gra aktorska. Historia daje dużo do myślenia...

  kl.....@gm...il.com / 27 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Bardzo intensywne trzy godziny. Jestem w ekstazie. Przede wszystkim Fiodor i jego rola. Kapitalny efekt zmaterializowania go od początku sztuki jako demona zła. Przejmował scenę za każdym razem, gdy się pojawił. Jestem pełen uznania dla reżysera, aktorów. Podczas trwania sztuki przeniosłem się do świata ostatniej powieści Dostojewskiego i dosłownie poczułem jak bujna jest karamazowska dusza. Gorąco polecam!

  jj.....@gm...il.com / 26 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Spektak bardzo dynamiczny i wciągający.

  an.....@....pl / 26 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Swietny spektakl, wspaniala gra aktorska, Warto sie wybrac !!

  mi.....@gm...il.com / 18 kwietnia 2017

Teatr Wolandejski - Adres i dojazd

ul.Lachmana 5

http://www.wolandejski.pl/

Kup bilet