Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie Krew karamazowska - zdjęcie

Średnia ocena

107 oddanych głosów

9.5 / 10

Krew karamazowska

Fiodor Karamazow zawsze był marnym ojcem, ale żeby tak go nienawidzić, by łeb mu rozbić? Jak pierwszemu lepszemu zbirowi? Nie no, to już przesada!

Kto jest winien tej krwi karamazowskiej? Czyżby Dymitr? Wszak z ojcem miał zatarg i obaj uganiali się za Gruszą. Wszyscy słyszeli, jak mówił, że go zabije. A co z Iwanem? Ten obiecujący student filozofii nie skrywał swej nienawiści, ale przecież za pragnienia nie można nikogo sądzić. A może Alosza? Nie, jakżeby ten aniołeczek miał... on jeden ojcem nie gardził. On jeden nie czuł do niego nienawiści. Jest jeszcze Smierdiakow! Ale przecież ten pies miał atak i spadł ze schodów.

Polała się krew karamazowska i ktoś musi za to odpowiedzieć. Zbrodnia domaga się kary, grzech pokuty, a nienawiść przebaczenia. Tylko czy braci Karamazow stać na to, by wyrwać się z piekła i uwolnić od towarzystwa... tak szacownego trupka?

Przedstawienie pt. „Krew karamazowska” na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego „Bracia Karamazow”, która jest jednym z największych dzieł w historii literatury. Opowiada historię ojcobójstwa, w którą zamieszani są czterej synowie zamordowanego człowieka. Porusza psychologiczne pobudki kierujące postępowaniem bohaterów a także wskazuje na dylematy takie jak istnienie Boga, wolnej woli, miłości i zła.

Czas trwania: 170 minut
Źródło zdjęcia: fot. Łukasz Ślusarczyk

Obsada

Fiodor - Tymon Kokoszka

Alosza - Andrzej Kacperski

Iwan - Maciej Sobstyl

Dymitr - Piotr Kulczycki

Smierdiakow - Błażej Dawidson

Zosima - Mateusz Latopolski

Grusza - Agnieszka Wrona

Katia - Joanna Krupińska

Realizacja

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Piotr Klinger

MUZYKA: Dawid Rudnicki

CHARAKTERYZACJA: Dominika Godziemba-Trytek

CHÓR: Adam Matyszewski, Piotr Klinger, Jakub Putyra, Michał Pankowski

PRODUCENT: Katarzyna Markiewicz

Opinie naszych widzów (45)

 • 10.0/ 10

  Świetne aktorstwo, kreacja Fiodora zachwycająca! Bardzo klimatyczne przedstawienie, budzące grozę i skłaniające do refleksji. Bardzo polecam!

  ma.....@gm...il.com / 10 April 2018

 • 10.0/ 10

  rewelacyjna sztuka. Mistrzowska gra aktorów :) Polecam gorąco !!!

  ma.....@in...ia.pl / 10 April 2018

 • 10.0/ 10

  Świetna gra aktorska! Jestem pod wrażeniem.

  bi.....@gm...il.com / 09 April 2018

 • 10.0/ 10

  Fantastyczny spektakl, byłam już 2 razy! Polecam!

  jo.....@pp...di.com / 20 February 2018

 • 10.0/ 10

  Swietna sztuka, na najwyzszym poziomie! Gratulacje dla aktorow!. Jako milosniczka teatru muszę przyznać ze już dawno nie byłam na tak dobrej sztuce.

  mo.....@ya...oo.com / 05 February 2018

Teatr Wolandejski

Teatr Wolandejski jest teatrem dramatycznym, realizującym sztuki o tematyce współczesnej lub adaptującym w sposób współczesny dzieła literatury, jest teatrem opowieści i silnych postaci. Teatrem wierzącym w siłę konstrukcji dramaturgicznej.

Teatr Wolandejski jest teatrem, w którym pokazuje się różne punkty widzenia na dany temat i odrzuca każde podejście jednoznacznie ideologiczne. Teatr Wolandejski nie jest teatrem formy, ale korzysta z formy w swoich spektaklach. Wierzymy, że wszelkie symbole i działania formalne są ważne dla istoty teatru, ale muszą one być komunikatywne, zrozumiałe dla widza i podporządkowane opowieści, jaką przedstawiamy, a nie oderwane od niej.

Teatr Wolandejski nie jest teatrem eksperymentalnym ani awangardowym. Teatru Wolandejskiego nie interesuje bycie nowoczesnym i nowatorskim. Teatr Wolandejski chce być rzetelny, szczery i zrozumiały. Ambitny, ale nie hermetyczny. Powszechny, ale nie bulwarowy.

Bilety do Teatru Wolandejskiego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub wchodząc na stronę internetową teatru.

Scena Teatru Wolandejskiego znajduje się w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 w Warszawie - jest to główna siedziba teatru.

Adres i dojazd

ul.Lachmana 5

http://www.wolandejski.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Co klasa to klasa
- Waldemar

Dziś / 17:00

Gatunek: Dramat
9.0
Średnia ocena
Doskonale zaakcentowana przenikliwość obserwacji i humor Bułhakowa. Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

24.04 / 19:00

25.04 / 19:00

+ dostępnych 10 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.9
Średnia ocena
Coś niesamowitego. Gdybym mógł i miał siłę, klaskałbym na stojąco jeszcze z godzinę
- Łukasz

Dziś / 17:00

31.05 / 19:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.5
Średnia ocena
Super spektakl, polecam każdemu. Świetna gra aktorów, dobór muzyki, dialogi.
- Anna

Dziś / 19:00

Gatunek: Dramat
Kup bilet