Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie

Średnia ocena

63 oddanych głosów

9.2 / 10

Baba-Dziwo

Baba-Dziwo! Ale czym właściwie jest to „dziwo”? Czy to jakaś sztuczna inteligencja, mit narodowy, czy może po prostu sfrustrowana kobieta? Nic z tych rzeczy! Baba-Dziwo to genialny babski łeb, który chce uzdrowić wszystkie kobiety. Przebrana za domokrążcę, księdza czy listonosza może pojawić się w każdym domu i to w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystko po to, by sprawdzić, czy jej poddani żyją w szczęściu, czy kobiety służą Ojczyźnie, pamiętając przy tym o tygodniowym limicie jaj, i czy zgodnie z nowym prawem nie uchylają się od dostarczania małych obywateli.

Wszak w świecie Baby-Dziwo dzieci są najważniejsze! Każda kobieta powyżej osiemnastego roku życia ma obowiązek dostarczyć państwu obywatela. Te niezamężne zaś stawić się muszą przed komisją poborową. W przypadku otrzymania kategorii „A” państwo ma im zapewnić odpowiedniego „repopulatora”. Po dziewięciu miesiącach następuje roczny okres przygotowawczy, a potem uroczyste przekazanie obywatela w ciepłe ramiona Ojczyzny, która przecież też jest kobietą.

Jak żyć w świecie Baby-Dziwo? Czy stawiać jej opór? Przecież została wybrana większością głosów. Czy można postawić granicę przed tym wścibskim babskiem? Kiedy należy skorzystać z nielegalnych środków, by obalić legalnie wybraną Babę?

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: fot. Łukasz Ślusarczyk

Obsada

Petronika Selen-Gondor – Katarzyna Kobylińska-Żółcik / Maja Łukomska

Norman Gondor – Piotr Błędowski

Valida Vrana – Katarzyna Faszczewska / Paulina Dąbrowska

Baronowa Lelika Skwaczek – Izabela Szymkuć / Magdalena Siudyka

Ninika – Antonina Cydzik

Kołopuk Genor – Kacper Putynkowski

Agatika Kormor – Joanna Krupińska / Magdalena Siudyka

Muk Kormor – Maciej Like / Maciej Kerner / Jan Staszczyk

Komisarka 1 – Gabriela Wywrocka / Marta Łącka

Komisarka 2 – Magdalena Dudek

Realizacja

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Jacek Stachowicz

MUZYKA: Marcin Steczkowski

CHARAKTERYZACJA: Dominika Godziemba-Trytek

PRODUCENT: Aleksandra Szklarczyk

Opinie naszych widzów (25)

 • 10.0/ 10

  Na uznanie zasługuje reżyseria spektaklu, która stała na wysokim poziomie oraz udźwiękowienie, dobrze dopasowane do możliwości sali. Jednakże, nie można pominąć wręcz fenomenalnej roli głównego bohatera męskiego. Nie dość, że została zagrana niesamowicie przekonująco, to jeszcze widać duży progres w stosunku do poprzedniego spektaklu. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że z niecierpliwością oczekuję na kolejne spektakle z Panem Piotrem w roli głównej.

  ms.....@st...nt.uw.edu.pl / 17 April 2018

 • 10.0/ 10

  Angażująca gra aktorska, zaskakująco aktualny przekaz. Daje do myślenia. Obejrzyj koniecznie!

  le.....@gm...il.com / 16 April 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo ciekawy spektakl, mimo że lekko abstrakcyjny. Bardzo dobra gra aktorska, świetni młodzi ludzie. Można się też pośmiać. Zdecydowanie warto!

  a......@....pl / 19 March 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl był wspaniały i poruszający. Doskonała gra aktorska , minimalizm . Polecam

  wi.....@gm...il.com / 19 March 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl niesamowity. Świetna gra młodych aktorów i ta ich bliskość widza! Polecam gorąco, to bardzo dobra sztuka. Aktorka grająca Validę - mistrzostwo świata. Wielki szacun dla wszystkich aktorów.

  gr.....@....pl / 01 February 2018

Teatr Wolandejski

Teatr Wolandejski jest teatrem dramatycznym, realizującym sztuki o tematyce współczesnej lub adaptującym w sposób współczesny dzieła literatury, jest teatrem opowieści i silnych postaci. Teatrem wierzącym w siłę konstrukcji dramaturgicznej.

Teatr Wolandejski jest teatrem, w którym pokazuje się różne punkty widzenia na dany temat i odrzuca każde podejście jednoznacznie ideologiczne. Teatr Wolandejski nie jest teatrem formy, ale korzysta z formy w swoich spektaklach. Wierzymy, że wszelkie symbole i działania formalne są ważne dla istoty teatru, ale muszą one być komunikatywne, zrozumiałe dla widza i podporządkowane opowieści, jaką przedstawiamy, a nie oderwane od niej.

Teatr Wolandejski nie jest teatrem eksperymentalnym ani awangardowym. Teatru Wolandejskiego nie interesuje bycie nowoczesnym i nowatorskim. Teatr Wolandejski chce być rzetelny, szczery i zrozumiały. Ambitny, ale nie hermetyczny. Powszechny, ale nie bulwarowy.

Bilety do Teatru Wolandejskiego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub wchodząc na stronę internetową teatru.

Scena Teatru Wolandejskiego znajduje się w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 w Warszawie - jest to główna siedziba teatru.

Adres i dojazd

ul.Lachmana 5

http://www.wolandejski.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Bardzo polecam ten spektakl. Nie spodziewaliśmy się tak świetnie wyreżyserowanej i zagranej sztuki.
- Anna

01.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8.9
Średnia ocena
Prawdziwie intrygujący spektakl, bardzo aktualny. Chodził za mną jeszcze kilka dni po jego obejrzeniu. Szczerze polecam!
- Wojciech

27.01 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.1
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena

02.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.5
Średnia ocena
Wspaniała sztuka, doskonały kunszt aktorski i piękne przesłanie!
- Joanna

Jutro / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.0
Średnia ocena

09.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet