Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie Albo - zdjęcie

Średnia ocena

47 oddanych głosów

9,7 / 10

Albo

W owym czasie Izrael uciskany był niemiłosiernie przez Kanaanejczyków, których wodzem był Sisera, który mieszkał w Charoszet - Haggoim i posiadał dziewięć tysięcy żelaznych rydwanów. Izraelici prosili Deborę, by stanęła na ich czele i podjęła walkę z najeźdźcą. Ale Debora nie dawała się przekonać. Na Ziemię musiał więc udać się Anioł Pana, który uczynił to niechętnie, bo Ziemi nie lubił.

"Albo" to biblijna historia na podstawie fragmentu Księgi Sędziów opowiedziana z przymrużeniem oka i dużą dawką pięknej muzyki. To opowieść o zasadach i o tym, co się dzieje, gdy ktoś nagle owe zasady wyłącza.

W przedstawieniu wykorzystano utwory grupy Abba w wersji przygotowanej i nagranej przez Royal Philharmonic Orchestra.

Powrót na scenę Teatru Wolandejskiego nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie wszystkich osób, które pomogły przetrwać nam czas pandemii dorzucając się do zorganizowanej przez nas zrzutki.

Teatr Wolandejski jest beneficjentem Funduszu Wsparcia Kultury - Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Na scenie występują między innymi Katarzyna Faszczewska jako Mara, Maciej Kerner (†) jako Sisera, Kacper Putynkowski jako Barak, .Jan Staszczyk jako Barak, Magdalena Siudyka jako Dwora, Magdalena Dudek jako Drora.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot. Łukasz Ślusarczyk

Realizacja

PRODUCENT - Marta Wódz

CHOREOGRAFIA - Monika Martin

SCENARIUSZ I REŻYSERIA - Piotr Kulczycki

Opinie naszych widzów (25)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Błyskotliwy, zabawny i mądry:) Porusza ważne tematy a mimo to nie przytłacza. Dużo zaskakujących elementów i niesamowita muzyka. Brawa dla aktora wcielającego się w rolę Sisery. Swoim występem skradł moje serce:)

  ko.....@gm...il.com / 07 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  ,,Albo” to propozycja błyskotliwego, zabawnego, ale także poruszającego współczesne problemy spektaklu. Bawiliśmy się na nim przednio. Genialnie dobrana muzyka (symfoniczne wersje utworów zespołu ABBA) świetna gra aktorska i zaskakujące elementy scenografii. To się nie mogło nie udać. Chapeau bas dla scenarzysty i reżysera. Czekamy na więcej:)

  Ma.....@gm...il.com / 13 sierpnia 2021

 • 10,0/ 10

  Teatr Wolandejski po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczył. „Albo” to spektakl mądry, ambitny, ciekawy, a przede wszystkim poruszający. Aktorzy – amatorzy w bardzo profesjonalny sposób zarysowują wyraziste postacie, które nie pozostawiają widza obojętnym. Po minach było widać, że widzowie wychodzą z własnymi przemyśleniami i refleksjami. Przedstawienie trwa niecałą godzinę, a jest tak ważne, że może wpłynąć na zmianę życia widza – oby na lepsze 😊 Serdecznie pozdrawiamy Joanna i Robert (już prawie stali widzowie )

  ro.....@in...ia.pl / 15 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Niesamowicie zagrany spektakl! Gra aktorska, światło, ustawienie i wyraźnie podreślone charaktery sprawiają, że widz przez cały czas czuje się w całości wciągnięty w akcję. Przyjemne "tempo" wydarzeń i mądrze wpleciony humor. Bardzo polecam wszystkim i z przyjemnością mogę napisać, że Teatr Wolandejski zyskał nowego stałego bywalca!

  ma.....@....pl / 14 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  zawoalować komentarz do zmian w polskim systemie sądownictwa, kameralne przedstawienie, ładne stroje, dobre aktorstwo, ciekawy podkład muzyczny, trochę za krótkie

  an.....@po...ta.wp.pl / 13 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra wszystkich aktorów gorąco polecam

  mi.....@gm...il.com / 14 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Zdecydowanie polecam! Teatr młodych ludzi z pasją. "Albo" to doskonale zagrana jednoaktowka, wiele ciekawych pomysłów na uwspolczesnienie akcji umieszczonej w czasach biblijnych. Niezwykle wrażenie zrobiło na mnie ustawienie widowni - miałem wrażenie bycia na scenie, można byli śledzić mimike aktorów. Żona takze zachwyconana i już kazała obstalować bilety na kolejny spektakl Teatru Wilanowskiego!

  to.....@....pl / 14 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjnie prowadzona narracja.

  pr.....@gm...il.com / 13 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  To kolejny spektakl Teatru Wolandejskiego, który miałam przyjemność obejrzeć. Jak zawsze bardzo ciekawy dobór tekstu, z ważnymi treściami i pytaniami do współczesności. Świetnie zagrany spektakl. I kameralnosc miejsca, która dla mnie jest zaletą. Chociaż życzę Teatrowi, aby miał szansę prezentować się przed większą publicznością (tu sala jest malutka).

  da.....@gm...il.com / 26 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Fabuła jak i gra aktorska na bardzo wysokim poziomie.

  to.....@gm...il.com / 11 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacyjny!Bardzo ważny temat o moralnych wyborach.Świetnie zagrany przez młodych aktorów.Polecam!

  ba.....@....pl / 11 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, ciekawa i zaskakująca historia. Polecam każdemu wybranie się!

  ki.....@gm...il.com / 01 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Przede wszystkim świetny tekst sztuki, poza tym bardzo dobra gra aktorów. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzę Teatr Wolandejski.

  wo.....@....pl / 28 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Oceniam na 10, bo wiem, że spektakl jest świetny, niestety nie udało mi się dotrzeć na niego i osobiście go z partnerką nie widziałem. Z przyczyn losowych byliśmy na miejscu 15 min po 19stej, dlatego zrezygnowaliśmy, gdyż nie chcieliśmy przeszkadzać w grze aktorskiej i wchodzić w trakcie spektaklu. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja..

  se.....@gm...il.com / 28 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Teatr Wolandejski udowodnił, że można jeszcze w dzisiejszych czasach zrobić spektakl z udziałem muzyki, a mimo to bez wszędobylskich mikroportów. Wystarczy, że aktorzy umieją posługiwać się słowem i mają dobrą emisję głosu. Spektakl bardzo dobry, bardzo radosny. Wyśmiałem się. Dziękuję.

  co.....@gm...il.com / 19 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów!

  jp.....@ya...oo.co.uk / 24 października 2017

 • 10,0/ 10

  Przyjemny i lekki spektakl - nie za długi, nie za krótki i bardzo zabawny. Na duży plus zasługuje choreografia, akcenty i muzyka. Polecam!

  ru.....@gm...il.com / 24 października 2017

 • 10,0/ 10

  Przystępny, z przymrużeniem oka spektakl, który mimo tego mrugnięcia stawia zajmujące pytania o zasady i sprawiedliwość. Nieprzeciętna obsada (Deborah!) Świetne pomysły ze sceną walki oraz spadającymi pomarańczami! Polecam.

  jj.....@gm...il.com / 23 października 2017

 • 10,0/ 10

  Polecam serdecznie ten spektakl. Wybitna rola Katarzyny Faszczewskiej.

  ba.....@gm...il.com / 15 sierpnia 2017

 • 10,0/ 10

  Zaskakująco świetny. Zabawny, przemyslany i lekki. Dobra rozrywka!

  Pi.....@....pl / 14 lipca 2017

 • 10,0/ 10

  Swietny tekst, historyczny ale zagrany w bardzo lekki, zabawny sposob. Polecam wszystkim

  pa.....@ho...il.com / 13 lipca 2017

 • 9,0/ 10

  Zgrabne ujęcie biblijnej historii z ABBĄ w tle. Polecam!

  mo.....@tl...en.pl / 25 października 2017

 • 9,0/ 10

  Krótki, ale treściwy. Świetna konwencja utrzymana przez cały czas trwania. Gra światłami. Powtórzenia tworzące aurę komediowego klimatu. Połączenie ABBY z Księgą Sędziów - brzmi jak mieszanka wybuchowa. I o to właśnie chodzi!

  ma.....@....pl / 16 lipca 2017

 • 8,0/ 10

  Teatr Wolandejaki jak zawsze na bardzo dobrym poziomie!

  sp.....@gm...il.com / 18 lutego 2018

 • 8,0/ 10

  Spektakl ponadczasowy krótko, zwięźle i na temat fajna gra młodych aktorów

  p......@au...af.pl / 23 października 2017

Teatr Wolandejski - Adres i dojazd

ul.Lachmana 5

http://www.wolandejski.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.