Wojna to tylko kwiat - zdjęcie Wojna to tylko kwiat - zdjęcie Wojna to tylko kwiat - zdjęcie Wojna to tylko kwiat - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów
18 zainteresowanych osób

9,2 / 10

Wojna to tylko kwiat

„Wojna to tylko kwiat” – jest zwieńczeniem monodramowej teatralnej trylogii Agnieszki Przepiórskiej do tekstu Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Zaczęło się od „I będą święta”. Bohaterka mierzyła się tam z żałobą po śmierci męża, ważnego polityka. Wbrew tradycji, oczekiwaniom, normom i zwyczajom. W „Tato nie wraca” bohaterką była kobieta sukcesu, która zmaga się z utraconym dzieciństwem bez ojca i z wynikającym z tego poczuciem niespełnienia, lękami i nieukojonym bólem.

„Wojna to tylko kwiat” to z kolei opowieść byłej reporterki wojennej, która po zakończeniu kariery dziennikarskiej, musi stoczyć jeszcze jedną walkę, może najważniejszą, o siebie i swoją rodziną. Historia zaczyna się od uroczystego wręczenia nagrody dziennikarce. Standardowe, gładkie słowa podziękowań nagle zaczynają przypominać wściekłą serię z karabinu maszynowego, pełną wyrzutów i oskarżeń. Reporterka odtwarza wspomnienia ze swojej pracy na froncie i wojnie. Wspomnienia z którymi nie wie co zrobić w swoim „nowym” życiu: bez adrenaliny, wyzwań, emocji i strachu. Jak przetrwać w domowym okopie gotując jarzynową i smażąc naleśniki? Jak z relacji live dla tysięcy widzów przejść do rozmowy na żywo z synem i mężem? Jak być normalną?

Opowieść dzieję się w różnych miejscach, w różnych czasach, w przeszłości i przyszłości, w centrum działań wojennych, i w mieszkaniu bohaterki. Jedna rzeczywistość miesza się z drugą: piknik militarny, redakcja, wreszcie szpital psychiatryczny. Nie wiemy, co jest prawdą, a co zmyśleniem. „Wojny nie ma. Nigdy nie było. Nie wierzcie im, nikomu nie wierzcie”.

W spektaklu występuje Agnieszka Przepiórska.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura - Cegiełkowska

Realizacja

Autor: Piotr Rowicki

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Asystent reżysera: Joanna Kruk

Występuje: Agnieszka Przepiórska

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Wizualizacje: Magdalena Ziarnik

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Niezwykły monodram, mocne przesłanie, pozostawiające widza w stanie szoku, niedowierzania graniczącego z bólem. Profesjonalna gra aktorska, interpretacja na najwyższym poziomie.

  gi.....@....pl / 18 kwietnia 2016

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska!

  ni.....@ya...oo.com / 08 lutego 2016

 • 10,0/ 10

  Poruszający,pełen emocji spektakl.godzinna ostra JAZDA.

  po.....@ma...ar.com.pl / 04 lutego 2016

 • 10,0/ 10

  znakomita Agnieszka Przepiórska, dobra interakcja z widownią, dużo pomysłów scenograficznych (światło, muzyka), temat trudny ale dobrze zaprezentowany

  an.....@po...ta.wp.pl / 21 stycznia 2016

 • 9,0/ 10

  Wspaniały monodram, minimalistyczna scenografia wyciśnięta do cna!

  ro.....@....pl / 10 kwietnia 2016

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.