Wasza Wysokość - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
17 zainteresowanych osób

7,5 / 10

Wasza Wysokość

Niezwykłe życie Wandy Rutkiewicz – pierwszej kobiety na K2 i pierwszej Europejki na Mount Evereście – stało się inspiracją do napisania fantazji o tym, jak dzisiaj czułaby się w górach bohaterka podobna do Wandy. Dlaczego by tam szła? Czy potrafiłaby się odnaleźć w innych realiach? Czy znalazłaby wspólny język z nowym pokoleniem wspinaczy?

Fabuła dramatu skupia się na wyprawie w góry. Czwórka bohaterów postanawia wejść na szczyt owianej złą legendą góry – himalaistka, sześćdziesięciolatka, zdobyła już niejeden szczyt, a po śmierci partnera chce dokończyć swój plan i pochować jego ciało; jej przyjaciel, Jerzy, na kilkanaście lat zrezygnował z gór. Teraz, za namową córki Anny udaje się w podróż na niezdobytą górę. Całej trójce towarzyszy reżyser – człowiek, który ma za zadanie nakręcić szczęśliwe obrazy sukcesu polskich sportowców.

„Wasza wysokość” jest historią ludzi, którym nie wystarcza rzeczywistość nizin. Czego szukają w górach? Czy mogą tam znaleźć szczęście, czy tylko śmierć? Czy są zakamuflowanymi samobójcami, czy herosami? I dlaczego polska wyobraźnia zbiorowa od dziesiątek lat obraca się wokół gór?

Na scenie występuje Monika Pikuła, Tomasz Tyndyk, Henryk Niebudek, Jadwiga Jankowska-Cieślak.

Czas trwania: 70 minut

Zwiastuny

Realizacja

Tekst: Anna Wakulik

Reżyseria: Katarzyna Kalwat

Scenografia: Dominika Skaza

Muzyka: Małgorzata Sarbak

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    dobre, ale za krótkie

    an.....@po...ta.wp.pl / 21 stycznia 2015

  • 5,0/ 10

    Warto zobaczyć dla świetnej roli Jadwigi Jankowskiej-Cieślak. Ciekawe wykorzystanie przestrzeni płaskiej sceny jako Himalajów, ascetyczna, ale intrygująca scenografia.

    ma.....@....pl / 11 czerwca 2015

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.