Tato nie wraca - zdjęcie Tato nie wraca - zdjęcie Tato nie wraca - zdjęcie Tato nie wraca - zdjęcie

Średnia ocena

35 oddanych głosów
33 zainteresowanych osób

9,4 / 10

Tato nie wraca

„Tato nie wraca" - to monodram aktorki Agnieszki Przepiórskiej oparty na jej osobistych doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca.

Nasza bohaterka, to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, z mieszkaniem w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym Audi. Pewnego dnia, wykonując rutynowe spotkania z klientami w banku Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterką podróż do świata utraconego dzieciństwa, do autentyczności i niewinności. Spacerujemy ulicą Marchlewskiego, jemy Ambrozję w Hortexie mocno ściskając rękę ojca. A potem buntujemy się przeciwko niemu - w Jarocinie i na berlińskim koncercie U2.

Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnią pustką po nieistniejącym ojcu?

Spektakl„ Tato nie wraca" staje się seansem terapeutycznym, w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja by wyszeptać sobie samemu to ,co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dzieci.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura - Cegiełkowska

Zwiastuny

Obsada

Realizacja

Tekst: Piotr Rowicki

Reżyser: Piotr Ratajczak

Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer

Ruch sceniczny: Arkadiusz Buszko

Projekcje: Paweł Laskowski

Opinie naszych widzów (15)

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra aktorska, świetnie przekazane emocje. Zdecydowanie polecamy!

  Ed.....@gm...il.com / 02 września 2018

 • 10,0/ 10

  To pierwszy monodramat, który widziałem na własne oczy. Jestem zachwycony i na 100% z wielką chęcią obejrzę kolejny spektakl w wykonaniu twj wspaniałej aktorki.

  lu.....@ho...il.com / 24 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetne aktorstwo, tekst i scenografia.

  ra.....@ya...oo.com / 14 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra pani Przepiórskiej!

  go.....@....pl / 14 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl "Tato nie wraca" jest mistrzowskim popisem aktorstwa Agnie szki Przepiórskiej. najwyższej próby. Jestem na każdym "Pożarze w burdelu" żeby podziwiać Jej wielki talent..Cudowna kobieta i artystka.To młodsza "wersja" Krystyny Jandy.

  st.....@gm...il.com / 18 maja 2017

Recenzje krytyków (1)

 • Tato nie wraca zaskakuje dynamiką, doskonałymi tekstami i kreacją Agnieszki Przepiórskiej. Potrafi rozbawić, żeby za chwilę wzruszyć do łez. Widownia wyszła zachwycona, wcześniej spontanicznie nagradzając aktorkę owacjami na stojąco. Idźcie i przeżyjcie to sami. Polecam.

  Agnieszka Zawadka - www.kochamteatr.info Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr WARSawy

Teatr WARSawy jest wyjątkowym miejscem na teatralnej mapie Warszawy - zaczął działać w 1997 roku jako Teatr Konsekwentny. Pierwotną siedzibą teatru była Stara Prochownia, jednak w wyniku rozwiązania umowy teatr zmuszony był do znalezienia nowego miejsca, w którym mógłby działać. Przez jakiś czas była to Hala Dawnej Fabryki Wódek, zaś w 2013 roku miejscem tym stał się budynek znajdujący się na Rynku Nowego Miasta - Teatr WARSawy swoją obecną nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś w tym miejscu dawnemu Kinu Wars. Nowa siedziba Teatru WARSawy oficjalnie została otwarta 18 maja 2013 roku - pierwszym spektaklem, który został zagrany na deskach Teatru WARSawy był spektakl “Wstydźcie się żyć” Studia Teatralnego.

Dyrektorem artystycznym Teatru WASRawy jest Adam Sajnuk. Teatr WARSawy wpisuje się w koncepcję teatru "miejskiego", który jest blisko ludzi i wsłuchuje się w “bijące serce miasta”, obserwuje otaczającą nas rzeczywistość i zaprasza widza do dialogu. Teatr WARSawy prowadzony jest przez organizację pozarządową. Działalność Teatru WARSawy nie pozostała niezauważona - repertuar Teatru WARSawy i grane w nim spektakle były wielokrotnie doceniane przez krytyków teatralnych i nagradzane w ogólnopolskich festiwalach.

Repertuar, który Teatr WARSawy prezentuje swoim widzom, jest niezwykle różnorodny - na deskach Teatru WARSawy zobaczyć możemy spektakle mające formę kabaretu literackiego, takie jak „Pożar w burdelu”, a także spektakle, które zmuszają nas do refleksji, podejmują tematy ważne i trudne. W Teatrze WARSawy zobaczyć można było do tej pory wiele wspaniałych spektakli, takich jak „Ślad”, „Tato nie wraca”, „Wenus w futrze”, “Wraki” i wiele innych.

Teatr WARSawy nie ma stałej grupy aktorskiej, która byłaby z nim związana, lecz stały zespół osób współpracujący z nim - są to reżyserzy, aktorzy, scenografowie.

Sprzedaż biletów do Teatru WARSawy prowadzona jest przez internet - kupić je można za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godz. 12.30 do godz. 19.00 (lub do rozpoczęcia ostatniego spektaklu) oraz w soboty i niedziele od godz. 14.00 do godz. 19.00 (lub do rozpoczęcia ostatniego spektaklu).

Wejściówki do Teatru WARSawy również można kupić przez internet kilka godzin przed spektaklem za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.

Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,9
Średnia ocena
Rewelacyjny Pan Marian Opania
- Maria

19.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
10,0
Średnia ocena

12.08 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
8,0
Średnia ocena

06.09 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,1
Średnia ocena
Świetny spektakl! Długo pozostał w mojej głowie. Perfekcyjna gra aktorska.
- Bartłomiej

19.09 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
8,9
Średnia ocena
Genialny spektakl. Energia między aktorami i opowiadana historia robią wielkie wrażenie.
- Patrycja

25.09 / 20:00

+ inne terminy

8,2
Średnia ocena
Wspaniała gra aktorów, klimatyczny teatr, rewelacja!
- Paweł

30.08 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.