Ruby - zdjęcie Ruby - zdjęcie Ruby - zdjęcie Ruby - zdjęcie

Średnia ocena

105 oddanych głosów
263 zainteresowanych osób

8,4 / 10

Ruby

„Ruby” to swoista komedia romantyczna pełna Allenowskiego humoru i futurystycznych kontekstów. Nawiązuje do współczesnych trendów, zapoczątkowanych w kinie przez Spike’a Jonze’a i Charliego Kaufmana. To właśnie ich „Zakochany bez pamięci”, „Jak we śnie” czy niedawne „Her” przecierają szlak dla nowego gatunku, w którym obyczajowość miesza się z science-fiction.

To historia pisarza Calvina Weira – autora dotychczas jednej bestsellerowej powieści – która poruszyła w posadach literacki amerykański świat. Po 10 latach od premiery książki pozostaje on jednak autorem „jednej powieści”. Neurotyczny Calvin w głębokim twórczym kryzysie szuka natchnienia i pomocy u swojej pani psycholog, pod której wpływem zaczyna pisać historię romansu z dziewczyną swoich marzeń. Autor powoli zakochuje sie w napisanej przez siebie postaci. Pewnego ranka spotyka dziewczynę przygotowującą śniadanie w jego kuchni...

Czas trwania: 100 minut

Zwiastuny

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Adam Sajnuk

Muzyka: Michał Lamża

Kostiumy: Ewa Kania

Scenografia: Adam Sajnuk, Ewa Kania

Wizualizacje: Martyna Spryszyńska

Opinie naszych widzów (39)

 • 10,0/ 10

  Bardzo orginalne przestawienie. Bardzo dobra gra Aktorow w wysmienitej obsadzie.

  cs.....@....pl / 24 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Swietne przedstawienie. Fantastycznie zagrane. Jedyne co mi sie nie podobalo to fakt ze miejsca nie sa numerowane. Bardzo nieprzyjemnie wchodzi sie do teatru przepychajac się w korytarzu.

  Go.....@ot...lm.pl / 24 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  nie moglem się nadziwić, że już się skończyło, tak szybko minęło, to chyba najlepsza recenzja. Genialny spektakl, fantastycznie napisane i zagrane postacie,. Z głównym bohaterem niezwykle się utożsamiałem. Znakomity scenariusz i wgniatający w krzesełko finał. Dodatkowy mega plus za to, że miałem okazję wejść podczas spektaklu w interakcję z głównym bohaterem czego długo nie zapomnę :)

  kr.....@....pl / 16 czerwca 2018

 • 10,0/ 10

  Pełen profesjonalizm realizowany przez Aktorów, świetny scenariusz, który zachwyca. Bardzo polecam:-)

  ba.....@....pl / 04 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Spektakl świetny!!! Zabawny,ciekawie zagrany. Trochę śmiechu, trochę do przemyślenia. Słowem bardzo bardzo polecam!!!!

  el.....@or...ge.com / 13 października 2017

Teatr WARSawy

Teatr WARSawy jest wyjątkowym miejscem na teatralnej mapie Warszawy - zaczął działać w 1997 roku jako Teatr Konsekwentny. Pierwotną siedzibą teatru była Stara Prochownia, jednak w wyniku rozwiązania umowy teatr zmuszony był do znalezienia nowego miejsca, w którym mógłby działać. Przez jakiś czas była to Hala Dawnej Fabryki Wódek, zaś w 2013 roku miejscem tym stał się budynek znajdujący się na Rynku Nowego Miasta - Teatr WARSawy swoją obecną nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś w tym miejscu dawnemu Kinu Wars. Nowa siedziba Teatru WARSawy oficjalnie została otwarta 18 maja 2013 roku - pierwszym spektaklem, który został zagrany na deskach Teatru WARSawy był spektakl “Wstydźcie się żyć” Studia Teatralnego.

Dyrektorem artystycznym Teatru WASRawy jest Adam Sajnuk. Teatr WARSawy wpisuje się w koncepcję teatru "miejskiego", który jest blisko ludzi i wsłuchuje się w “bijące serce miasta”, obserwuje otaczającą nas rzeczywistość i zaprasza widza do dialogu. Teatr WARSawy prowadzony jest przez organizację pozarządową. Działalność Teatru WARSawy nie pozostała niezauważona - repertuar Teatru WARSawy i grane w nim spektakle były wielokrotnie doceniane przez krytyków teatralnych i nagradzane w ogólnopolskich festiwalach.

Repertuar, który Teatr WARSawy prezentuje swoim widzom, jest niezwykle różnorodny - na deskach Teatru WARSawy zobaczyć możemy spektakle mające formę kabaretu literackiego, takie jak „Pożar w burdelu”, a także spektakle, które zmuszają nas do refleksji, podejmują tematy ważne i trudne. W Teatrze WARSawy zobaczyć można było do tej pory wiele wspaniałych spektakli, takich jak „Ślad”, „Tato nie wraca”, „Wenus w futrze”, “Wraki” i wiele innych.

Teatr WARSawy nie ma stałej grupy aktorskiej, która byłaby z nim związana, lecz stały zespół osób współpracujący z nim - są to reżyserzy, aktorzy, scenografowie.

Sprzedaż biletów do Teatru WARSawy prowadzona jest przez internet - kupić je można za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godz. 12.30 do godz. 19.00 (lub do rozpoczęcia ostatniego spektaklu) oraz w soboty i niedziele od godz. 14.00 do godz. 19.00 (lub do rozpoczęcia ostatniego spektaklu).

Wejściówki do Teatru WARSawy również można kupić przez internet kilka godzin przed spektaklem za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.

Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,5
Średnia ocena

Dziś / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
9,4
Średnia ocena
Piękny, wzruszający spektakl. Niezwykła relacja dwóch kobiet na scenie
- Jolanta

03.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
8,6
Średnia ocena
Urokliwy tekst, wielki filozoficzny temat w przyjaznej formie, ale przede wszystkim świetni aktorzy.
- Anna

14.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,0
Średnia ocena

01.06 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,4
Średnia ocena
Świetny, pełen emocji spektakl. Polecam!
- Marta

30.05 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
10,0
Średnia ocena

29.05 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.