Ruby - zdjęcie Ruby - zdjęcie Ruby - zdjęcie Ruby - zdjęcie

Średnia ocena

64 oddanych głosów
262 zainteresowanych osób

8.2 / 10

Ruby

„Ruby” to swoista komedia romantyczna pełna Allenowskiego humoru i futurystycznych kontekstów. Nawiązuje do współczesnych trendów, zapoczątkowanych w kinie przez Spike’a Jonze’a i Charliego Kaufmana. To właśnie ich „Zakochany bez pamięci”, „Jak we śnie” czy niedawne „Her” przecierają szlak dla nowego gatunku, w którym obyczajowość miesza się z science-fiction.

To historia pisarza Calvina Weira – autora dotychczas jednej bestsellerowej powieści – która poruszyła w posadach literacki amerykański świat. Po 10 latach od premiery książki pozostaje on jednak autorem „jednej powieści”. Neurotyczny Calvin w głębokim twórczym kryzysie szuka natchnienia i pomocy u swojej pani psycholog, pod której wpływem zaczyna pisać historię romansu z dziewczyną swoich marzeń. Autor powoli zakochuje sie w napisanej przez siebie postaci. Pewnego ranka spotyka dziewczynę przygotowującą śniadanie w jego kuchni...

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Adam Sajnuk

Muzyka: Michał Lamża

Kostiumy: Ewa Kania

Scenografia: Adam Sajnuk, Ewa Kania

Wizualizacje: Martyna Spryszyńska

Opinie naszych widzów (25)

 • 10.0/ 10

  bardzo poruszający, dobrze rozwijający się w akcji spektakl. Świetne aktorki!

  ka.....@so...is.pl / 15 September 2016

 • 10.0/ 10

  Rewelacja. Polecam. To trzeba zobaczyć.

  z......@gm...il.com / 22 June 2016

 • 10.0/ 10

  świetna sztuka!

  mg.....@....pl / 04 March 2016

 • 10.0/ 10

  Nie czytaj, tylko idź!

  kk.....@gm...il.com / 19 February 2016

 • 10.0/ 10

  Spektakl był świetny! bardzo dobra gra aktorska, polecam serdecznie!

  al.....@gm...il.com / 18 February 2016

Teatr WARSawy

Teatr WARSawy jest wyjątkowym miejscem na teatralnej mapie Warszawy - zaczął działać w 1997 roku jako Teatr Konsekwentny. Pierwotną siedzibą teatru była Stara Prochownia, jednak w wyniku rozwiązania umowy teatr zmuszony był do znalezienia nowego miejsca, w którym mógłby działać. Przez jakiś czas była to Hala Dawnej Fabryki Wódek, zaś w 2013 roku miejscem tym stał się budynek znajdujący się na Rynku Nowego Miasta - Teatr WARSawy swoją obecną nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś w tym miejscu dawnemu Kinu Wars. Nowa siedziba Teatru WARSawy oficjalnie została otwarta 18 maja 2013 roku - pierwszym spektaklem, który został zagrany na deskach Teatru WARSawy był spektakl “Wstydźcie się żyć” Studia Teatralnego.

Dyrektorem artystycznym Teatru WASRawy jest Adam Sajnuk. Teatr WARSawy wpisuje się w koncepcję teatru "miejskiego", który jest blisko ludzi i wsłuchuje się w “bijące serce miasta”, obserwuje otaczającą nas rzeczywistość i zaprasza widza do dialogu. Teatr WARSawy prowadzony jest przez organizację pozarządową. Działalność Teatru WARSawy nie pozostała niezauważona - repertuar Teatru WARSawy i grane w nim spektakle były wielokrotnie doceniane przez krytyków teatralnych i nagradzane w ogólnopolskich festiwalach.

Repertuar, który Teatr WARSawy prezentuje swoim widzom, jest niezwykle różnorodny - na deskach Teatru WARSawy zobaczyć możemy spektakle mające formę kabaretu literackiego, takie jak „Pożar w burdelu”, a także spektakle, które zmuszają nas do refleksji, podejmują tematy ważne i trudne. W Teatrze WARSawy zobaczyć można było do tej pory wiele wspaniałych spektakli, takich jak „Ślad”, „Tato nie wraca”, „Wenus w futrze”, “Wraki” i wiele innych.

Teatr WARSawy nie ma stałej grupy aktorskiej, która byłaby z nim związana, lecz stały zespół osób współpracujący z nim - są to reżyserzy, aktorzy, scenografowie.

Sprzedaż biletów do Teatru WARSawy prowadzona jest przez internet - kupić je można za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godz. 12.30 do godz. 19.00 (lub do rozpoczęcia ostatniego spektaklu) oraz w soboty i niedziele od godz. 14.00 do godz. 19.00 (lub do rozpoczęcia ostatniego spektaklu).

Wejściówki do Teatru WARSawy również można kupić przez internet kilka godzin przed spektaklem za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.

Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

7.3
Średnia ocena
Rewelacja!!!!
- Hanna

28.09 / 19:00

29.09 / 19:00

Gatunek: Tragikomedia
9.3
Średnia ocena

16.09 / 19:00

17.09 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.2
Średnia ocena
Świetny, pełen emocji spektakl. Polecam!
- Marta

25.08 / 20:00

Gatunek: Monodram
8.2
Średnia ocena
Wspaniała gra aktorów, klimatyczny teatr, rewelacja!
- Paweł

26.08 / 20:30

27.08 / 20:00

Gatunek: Komedia
7.6
Średnia ocena
Serdecznie polecam - prawdziwy do bólu!
- Julia

07.09 / 20:00

08.09 / 20:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.