Obsesje - zdjęcie Obsesje - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
6 zainteresowanych osób

8,1 / 10

Obsesje

"Obsesje" to muzyczny stand-up powstały z rozmów, plotek, anegdot, obserwacji. Wszystkie dotyczyły obsesji. Jest zatem trochę śmiesznie, trochę wzruszająco - o urodzie, miłości, pracy, ambicjach, kompleksach, zawiedzionych uczuciach, terapii, dietach, zazdrości i namiętności. Z kilkunastu piosenek, wyłania się portret współczesnej kobiety z całym bagażem lęków i nadziei, które towarzyszą jej na co dzień. Teksty Julii Holewińskiej balansujące pomiędzy liryzmem a groteską, okazują się krzywym zwierciadłem, w którym zobaczy się nie jeden z nas.

Anna Smołowik została nagrodzona Talentem Trójki (w kategorii Teatr) za swoje dokonania aktorskie, a w szczególności za spektakl OBSESJE. Rok później Polskie Radio zaprosiło ją, żeby przygotowała koncertową wersję spektaklu i zagrała na żywo w Studiu Osieckiej na antenie Trójki. Koncert odbył się 22 czerwca 2016 roku. Spektakl ciągle się zmienia, powstają nowe piosenki, coraz to odważniejsze, często są one reakcją na obecną sytuację polityczną i to, co dzieje się z prawami kobiet.

Artystka zaśpiewa koncert po długiej przerwie, jest to rozgrzewka przed nowym repertuarem nad którym trwają prace.

Autorem muzyki jest Marcin Macuk - (wybitny polski multiinstrumentalista i kompozytor, na stałe współpracujący z Kasią Nosowską i Heyem, autorem muzyki m.in. do filmów "Chrzest", "Demon" Marcina Wrony) oraz Paweł Stankiewicz, jeden z najzdolniejszych polskich gitarzystów, który towarzyszy Annie Smołowik na scenie.

Spektakl "Obsesje" grany był na wielu warszawskich scenach, m.in. w Teatrze Muzycznym Roma, Teatrze Studio, Instytucie Teatralnym, Klubie Komediowym, na Placu Defilad, Sali Koncertowej Polskiego Radia a także Teatru Starego w Lublinie.

"Liczy się sama Anna Smołowik, która wypełnia sobą całą scenę, kipi energią, uwodzi publiczność. Bywa zabawna albo bardzo zabawna, czasami też wzruszająca. (...) Wróżę temu wieczorowi duże powodzenie, bo niewiele mamy tak uzdolnionych i zwyczajnie sympatycznych aktorek, no i niewiele scenicznej rozrywki w dobrym guście." Jacek Wakar

Czas trwania: 70 minut

Zwiastuny

Obsada

Anna Smołowik - śpiew

Piotr Banaszek - instrumenty klawiszowe

Paweł Stankiewicz - gitary

Piotr Maślanka - perkusja

Piotr Domagalski - gitara basowa/kontrabas

Realizacja

Autorka Tekstów: Julia Holewińska

Muzyka: Marcin Macuk, Anna Smołowik, Piotr Stankiewicz

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Ania Smołowik - petarda! To był wspinały występ;) polecam każdemu terapie grupową ;)

  go.....@gm...il.com / 31 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Naprawdę świetna zabawa

  Iz.....@....pl / 30 grudnia 2018

 • 7,0/ 10

  Dobre wykonawstwo. Trochę brakuje jakości scenariusza...

  pi.....@ho...il.com / 29 stycznia 2015

 • 5,0/ 10

  Koncert generalnie przypadł mi do gustu. Może trochę zmęczona jestem już tematami "niemożności warszawskich artystek w obecnej warszawskiej popkulturze", ale Pani Ania wybrnęła z tego swoją szczeroscią, autentycznością i urokliwościa ;) O mojej decyzji pójścia na koncert zdecydowała osobowość aktorki , niż sama propozycja tematyczna koncertu.

  ag.....@gm...il.com / 12 grudnia 2014

Teatr WARSawy

Teatr WARSawy jest wyjątkowym miejscem na teatralnej mapie Warszawy - zaczął działać w 1997 roku jako Teatr Konsekwentny. Pierwotną siedzibą teatru była Stara Prochownia, jednak w wyniku rozwiązania umowy teatr zmuszony był do znalezienia nowego miejsca, w którym mógłby działać. Przez jakiś czas była to Hala Dawnej Fabryki Wódek, zaś w 2013 roku miejscem tym stał się budynek znajdujący się na Rynku Nowego Miasta - Teatr WARSawy swoją obecną nazwę zawdzięcza istniejącemu niegdyś w tym miejscu dawnemu Kinu Wars. Nowa siedziba Teatru WARSawy oficjalnie została otwarta 18 maja 2013 roku - pierwszym spektaklem, który został zagrany na deskach Teatru WARSawy był spektakl “Wstydźcie się żyć” Studia Teatralnego.

Dyrektorem artystycznym Teatru WASRawy jest Adam Sajnuk. Teatr WARSawy wpisuje się w koncepcję teatru "miejskiego", który jest blisko ludzi i wsłuchuje się w “bijące serce miasta”, obserwuje otaczającą nas rzeczywistość i zaprasza widza do dialogu. Teatr WARSawy prowadzony jest przez organizację pozarządową. Działalność Teatru WARSawy nie pozostała niezauważona - repertuar Teatru WARSawy i grane w nim spektakle były wielokrotnie doceniane przez krytyków teatralnych i nagradzane w ogólnopolskich festiwalach.

Repertuar, który Teatr WARSawy prezentuje swoim widzom, jest niezwykle różnorodny - na deskach Teatru WARSawy zobaczyć możemy spektakle mające formę kabaretu literackiego, takie jak „Pożar w burdelu”, a także spektakle, które zmuszają nas do refleksji, podejmują tematy ważne i trudne. W Teatrze WARSawy zobaczyć można było do tej pory wiele wspaniałych spektakli, takich jak „Ślad”, „Tato nie wraca”, „Wenus w futrze”, “Wraki” i wiele innych.

Teatr WARSawy nie ma stałej grupy aktorskiej, która byłaby z nim związana, lecz stały zespół osób współpracujący z nim - są to reżyserzy, aktorzy, scenografowie.

Sprzedaż biletów do Teatru WARSawy prowadzona jest przez internet - kupić je można za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godz. 12.30 do godz. 19.00 (lub do rozpoczęcia ostatniego spektaklu) oraz w soboty i niedziele od godz. 14.00 do godz. 19.00 (lub do rozpoczęcia ostatniego spektaklu).

Wejściówki do Teatru WARSawy również można kupić przez internet kilka godzin przed spektaklem za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.

Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10,0
Średnia ocena
Niesamowita atmosfera, piękna muzyka, a serce przepełnione radością i wzruszeniem.
- Agnieszka

19.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
8,8
Średnia ocena

25.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
8,5
Średnia ocena

07.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,4
Średnia ocena
Świetny, pełen emocji spektakl. Polecam!
- Marta

30.05 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
10,0
Średnia ocena

29.05 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
8,3
Średnia ocena
Wspaniała gra aktorów, klimatyczny teatr, rewelacja!
- Paweł

24.05 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.