Niewarszawa - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Niewarszawa

Z okazji 74 rocznicy wybuchu Powstania nowo otwarte Muzeum Niewarszawy zaprasza na wernisaż wystawy poświęconej miastu, którego nie ma. Ekspozycja zawiera zapomniane szlagiery, ektoplazmę z seansów spirytystycznych, dźwięki tramwajów, dym papierosa z kawiarni Pod Pikadorem i fragment pierwszego tunelu metra. Przewodniczką po widmach przedwojennych kabaretów, kawiarń i lunaparków będzie Krystyna Krahelska – poetka, która pozowała do rzeźby warszawskiej syrenki i zginęła w Powstaniu. Wskrzeszona w ramach programu „100 wskrzeszeń na stulecie Polski” artystka oprowadzi zwiedzających po mieście

naznaczonym tragediami ludzi, którzy umieli się bawić i kochali życie. Przypomni zapomniane postaci, miejsca, uczucia i legendy miejskie: o błękitnym wieżowcu, zatopionym na dnie Wisły okręcie „Bajka”, czy powstańcu Wiesławie, który co roku przybywa do współczesnej Warszawy, by szukać posiłków.

„Niewarszawa” to muzyczny seans spirytystyczny, 13 piosenek-duchów, wśród nich tytułowa.

„Niewarszawa”, która od lat towarzyszy widzom Pożaru w burdelu w czasie wakacyjnej gorączki powstańczej nocy, przypominając o mieście, w którym wciąż trwa zabawa.

Na scenie występuje Lena Piękniewska Bem.

Realizacja

Scenariusz i reżyseria – Michał Walczak

Muzyka i aranże – Jacek Kita

Scenografia i wizualizacja – Karolina Fender Noińska jajkofilm.com

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl adresowany raczej do publiczności znającej kabaret Pożar w burdelu, a także dobrze orientującej się w historii Polski i Warszawy. Widać było, że wielu widzów nie odczytywało kontekstów. A poza tym Lena Piękniewska-Bem jak zwykle świetna! Dla niej ta 10.

    ma.....@cz...ik.pl / 21 sierpnia 2018

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.