Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

7,6 / 10

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę

MUSICAL o współczesnych Polakach z piosenkami takich wykonawców jak m.in. Czesław Śpiewa, Kabaret Starszych Panów, Zbigniew Wodecki with Mitch &Mitch, Mikromusic feat. Skubas, Coma, Ania Dąbrowska.

A co, gdyby pewnego pięknego dnia nas odłączyło? Bierzesz telefon - Fejs nie działa, Tinder nie działa, WhatsApp nie działa. Nieźle spanikowany odpalasz laptop… to samo. Nie ma Googla, nie ma nic. Pomijam światowy chaos i jego konsekwencje, ale co się dzieje z Tobą? Musisz wyjść z domu, zacząć gadać z ludźmi, zero lajków. Musisz pogadać z szefem, szefową, mężem, żoną, chłopakiem. Nie możesz sobie świecić 24 h w twarz niebieskim ekranem, bo tam nic nie ma. Gier też nie ma. Są tylko ludzie i Ty w relacjach z nimi. Z matką, przyjacielem, obcym. Musisz stanąć oko w oko ze sobą i z innymi. Musisz wyjść ze swojej bezpiecznej miejscówki na świat, rozejrzeć się dokoła i… No właśnie. Co byś tam wtedy zobaczył? Jaki pejzaż zastałbyś wokół siebie, w swojej głowie?

Jakie wtedy byłyby Twoje marzenia? Myślałeś kiedyś o tym?

Zapraszamy Was do naszego świata – świata, w którym tkwimy, i na który z jakiegoś powodu się godzimy. Ale też zapraszamy do świata naszych marzeń i tęsknot. Spróbujcie razem z nami rozprawić się z cholerną samotnością, która dręczy większość z nas i poszukać konstruktywnej odpowiedzi jak żyć... Może się uda, choć trochę.

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” to przekrój pokolenia ludzi, którzy powinni wejść w dojrzałe życie z wiarą, radością i energią, bo wydawałoby się, że żyją w świecie, w którym mają wszystko podane na tacy. Jednak kontakt ze światem, etat, mieszkanie z widokiem na centrum i wysokim czynszem...

Wydawałoby się dostępne na wyciągnięcie ręki, nie dają satysfakcji, a nawet są kulą u nogi. Pokolenie, które ma świat za blisko. Pokolenie nie potrafiące sięgnąć po szczęście. Pokolenie bez ideałów, nie mające o co walczyć, stagnacyjne, głęboko nieszczęśliwe. Jednak w serduchu mnóstwo nadziei i pragnień, po które nie do końca wiadomo jak sięgnąć, o czym świadczą wtrącane co chwila piosenki rozdzierające młode gardła i serca. Bo w nich jest cała prawda o pokoleniu prekariuszy. Ludzi pełnych marzeń, tęsknot i wołania o pomoc, tylko zbyt cicho, żeby świat zauważył.

Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia

Czas trwania: 100 minut

Obsada

Katarzyna Faszczewska 

Dominika Handzlik 

Adrian Kieroński

Robert Mróz Junior

Realizacja

Na podstawie "Polak sprzeda zmysły" Konrad Oprzędek

REŻYSERIA: Anna Gryszkówna

WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA: Aneta Todorczuk

OPRACOWANIE MUZYCZNE: Tomasz Krezymon

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Aleksandra Grabowska

CHARAKTERYZACJA: Marta Dąbrowska

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  super ! dla mnie ok

  da.....@....pl / 05 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Fantastyczna sztuka i świetna gra aktorów. Jestem im wdzięczna za ten wspólnej czas - szczególnie w okresie pandemii. BRAWO! GRATLUJE! Polecam każdemu kto lubi zastanowić się nad życiem.

  mo.....@ho...il.com / 05 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Genialny! Bawi i wzrusza. Świetna gra aktorska, doskonały wybór utworów i ich wykonanie. Polecam wszystkim bez względu na płeć i wiek :)

  ag.....@gm...il.com / 24 września 2020

 • 6,0/ 10

  ciekawe aranżacje muzyczne znanych piosenek

  s_.....@....pl / 06 grudnia 2019

 • 1,0/ 10

  Sztuka byłaby super, gdyby nie nadmierne epatowanie seksem i atakowanie kościoła. Nie polecam na wyjście rodzinne z dziećmi. Dobrze byłoby gdyby spektakle również były oznaczone dla jakiego widza są polecane.

  zz.....@....pl / 31 grudnia 2020

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet