Międzynarodowy Dzień Odpoczynku od Świętowania - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Międzynarodowy Dzień Odpoczynku od Świętowania

To kolejna odsłona sceny piosenki aktorskiej, której pierwsza edycja odbyła się w październiku w Teatrze WARSawy i ma zagościć tutaj na dłużej. Ideą cyklu jest popularyzacja tradycji teatru piosenki, przybliżenie widzom tego wyjątkowego gatunku na pograniczu muzyki i teatru.

Aktorzy zaśpiewają popularne i mniej znane utwory m.in. Hemara, Młynarskiego, Kaczmarskiego, Osieckiej, Tigera Leedsa, Nicka Cave’a czy Włodzimierza Wysockiego w zupełnie nowych aranżacjach i aktorskich interpretacjach. Nieco zapomniane piosenki zyskają nowe życie. Dzięki nowym odsłonom i interpretacjom pokażą jak bardzo są ciągle aktualne i przystające do dzisiejszej rzeczywistości.

Usłyszymy między innymi takie utwory, jak: „Korespondencja klasowa” i „Przedszkole”, „On tak ładnie kradnie”, „Baronowa”, „Moskwa Pietuszki” w zupełnie nowych aranżacjach i w wykonaniu Agnieszki Bogdan, Kamilli Baar- Kochańskiej, Moniki Mariotti, Kingi Ilgner, Anety Todorczuk-Perchuć, Mariusza Drężka i Marcina Przybylskiego. Piosenki zaaranżował Michał Łamża, który pełni również rolę kierownika muzycznego, spektakl wyreżyserował Adam Sajnuk.

Na scenie występują między innymi Kamilla Baar-Kochańska, Kinga Ilgner, Aneta Todorczuk-Perchuć, Monika Mariotti, Kinga Ilgner, Mariusz Drężek.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Opieka artystyczna: Adam Sajnuk

Aranżacja piosenek: Michał Łamża

Kierownik muzyczny: Michał Łamża

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Jako eksperymentalny wieczór, 150% udany. Czekam na następny!

    in.....@of...ss.org / 22 października 2017

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet