Kobieta, która wpadała na drzwi - zdjęcie Kobieta, która wpadała na drzwi - zdjęcie Kobieta, która wpadała na drzwi - zdjęcie Kobieta, która wpadała na drzwi - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

8,9 / 10

Kobieta, która wpadała na drzwi

Obok tego spektaklu nie da się przejść obojętnie. Nie da się go przemilczeń, ani o nim zapomnieć.

Ta piękna opowieść w połączeniu z hipnotyzującym głosem Anety Todorczuk sprawi, że przepadniecie bez reszty.

Opowieść o potrzebie akceptacji, uznania, szacunku dla każdego człowieka, broniąca tzw. ludzi nieważnych.

Jest to opowieść o świecie współczesnego Dublina wielkodusznym i przepojonym marzeniami. Autentycznym, do głębi realnym i odczuwalnym.

To wstrząsająca historia czterdziestoletniej kobiety, która wbrew wszystkiemu poszukuje własnej wartości i z nadludzką determinacją próbuje ocalić resztki godności. Potęga siły życiowej skontrastowana z bylejakością codziennej egzystencji. Śmiech i łzy Pauli mają ten sam wymiar przetrwania kolejnego roku, dnia, kolejnych 10 minut. Niebywałe poczucie humoru potrafi ocalić ją w najbardziej krytycznych, przełomowych chwilach.

Monolog Pauli, matki czwórki dzieci, pyskatej, energicznej, upartej i wzruszającej, bohaterki dnia codziennego uzupełniają poetyckie teksty utworów Sinead O’Connor. Opowieści o szkole, dojrzewaniu, matce, dzieciach, pracy, mężczyznach, które wylewają się z ust Pauli w formie niekontrolowanego strumienia świadomości są dojmująco bezpośrednie, bezkompromisowe i hiperrealistyczne podczas gdy Sinead mówiąc o tych samych miejscach, tematach i bohaterach snuje historię pełną subtelności, metafor, delikatną i oniryczną, ale za to w warstwie muzycznej i w interpretacjach drapieżną i wściekłą.

Będzie to niezwykle kobiecy muzodram, w klimacie „Kompleksu Portnoya”, a wszystko w języku slangu i ulicy z muzyką na żywo - mówi Adam Sajnuk, reżyser.

MEDIA O SPEKTAKLU:

Inspiracją i ramą dla spektaklu opartego na tekście Roddy’ego Doylea „Kobieta, która wpadła na drzwi” są piosenki Sinead O’Connor z płyty „Universal Mother”, opowiadającej o doświadczeniu przemocy. I właśnie świetne muzyczne aranżacje Michała Lamży wraz z drapieżnym aktorstwem Anety Todorczuk napędzają ten spektakl.

„Historia przemocy”

Michał Centkowski

„Newsweek”

Muzodram jest przejmującym wołaniem przeciw przemocy. Aktorka zachwyca skalą swoich możliwości, otwierając psychologiczne głębie kryjące się w bohaterce. Bo to także jej opowieść o potrzebie akceptacji, uznania, szacunku dla każdego człowieka, broniąca tzw. ludzi nieważnych.

"Przeciw przemocy"

Tomasz Miłkowski

„Przegląd”

MONODRAM ROKU wg Rude Rude Girl

Jestem przekonana, że pokochacie Paulę od pierwszego wejrzenia, od pierwszych wypowiedzianych przez nią słów. Ta piękna opowieść w połączeniu z hipnotyzującym głosem Anety Todorczuk sprawi, że przepadniecie bez reszty.

Rude Rude Girl

Obok tego spektaklu nie da się przejść obojętnie. Nie da się go przemilczeń, ani o nim zapomnieć. To, co zobaczymy na scenie, momenty z którymi się zderzymy, zostaną z nami na długo.

Agnieszka Kobroń

Afisz Teatralny

W spektaklu występuje Aneta Todorczuk-Perchuć.

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Adam Sajnuk

Aranżacje: Michał Lamża

Tłumaczenia piosenek: Pola Mikołajczyk

Autor: Roddy Doyle

ZESPÓŁ MUZYCZNY:

Joachim Łuczak - skrzypce

Wojciech Gumiński - kontrabas

Szymon Linette - instrumenty perkusyjne

Michał Lamża - instrumenty klawiszowe

Opinie naszych widzów (8)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna Aneta Teodorczuk. Wspaniały podkład muzyczny, wplecione piosenki Sinead O'Connor, oświetlenie - wszystko tu wspaniale współgra. Teodorczuk wygrywa na emocjach, jest prawdziwa do bólu. Spektakl dla każdego, kto zetknął się z przemocą. Czyli dla każdego.

  do.....@....pl / 09 października 2020

 • 10,0/ 10

  Ogladam juz nie pierwszy spektakl z udzialem tej aktorki. Zawsze genialna. Zawsze zachwyca. Zawsze zmusza do refleksji

  bo.....@gm...il.com / 10 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Mocny tekst. O przemocy w rodzinie, o walce o siebie, o lepsze jutro dla dzieci. Bardzo mocna emocjonalnie, pięknie ilustrowana muzycznie. Bardzo dobra gra aktorska.

  mi.....@on...et.pl / 08 września 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo, bardzo dobry monodram, Pani Aneta jest absolutną mistrzynią. Spektakl jest wymagający, wręcz miejscami męczący, ale to dlatego że jest twardy i prawdziwy. Świetne piosenki, bardzo dobra muzyka na żywo. Na koniec wspomnę, że nie lubię monodramów.

  ep.....@gm...il.com / 08 września 2019

 • 9,0/ 10

  mocny!

  re.....@gm...il.com / 08 września 2019

 • 8,0/ 10

  Długi, jak na monodram, ale świetnie zagrany od początku do końca. Naprawdę warto się zasadzić i, mimo tego, że dość rzadko grany, zdobyć na niego bilety. Polecam

  tr.....@on...et.eu / 07 września 2019

 • 8,0/ 10

  Momentami doskonały monodram ze świetną oprawą muzyczną.

  ar.....@gm...il.com / 21 czerwca 2019

 • 6,0/ 10

  Ciekawy spektakl. Bardzo dobre wrażenie robi obecność na scenie muzyków, którzy stanowią doskonałe tło muzyczno-dźwiękowe. Niestety, całość spektaklu wypadła w moim odczuciu średnio. Powodem było nieprzygotowanie aktorki. Zapominanie i mylenie tekstu zdarzało się bardzo często. Przy biletach, za które płacę 70 zł oczekuję, że aktorka nie będzie się myliła i zacinała co kilkanaście zdań. Przeszkadzała mi również w odbiorze suflerka, która podpowiadała tak głośno, że słychać ją było w całej sali. Przedstawienie, na którym byłem wyglądało trochę jak próba z publicznością, a nie drugi spektakl po premierze. Dużym atutem spektaklu były piosenki, które aktorka wykonała bardzo dobrze.

  bl.....@gm...il.com / 26 czerwca 2019

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.