Klub winowajców - zdjęcie Klub winowajców - zdjęcie Klub winowajców - zdjęcie Klub winowajców - zdjęcie Klub winowajców - zdjęcie Klub winowajców - zdjęcie Klub winowajców - zdjęcie Klub winowajców - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

8,0 / 10

Klub winowajców

Klub Winowajców to przeniesienie na scenę kultowego dla młodzieży lat osiemdziesiątych filmu "The Breakfast Club" Johna Hughesa.

Sobota. 7:00 rano. Królowa balu, kujon, chuligan, sportowiec i wariatka - zjawiają się w szkole, żeby odpokutować swoje przewinienia. Zamknięci na kilkanaście godzin w jednej sali ludzie, którzy na co dzień wyśmiewają się, przechodząc obok siebie na szkolnym korytarzu. Skrajnie różni, z zupełnie innych światów i grup społecznych. Na pozór różni, a w gruncie rzeczy tacy sami. Uwięzieni w swoim wizerunku, który czasem nawet jest wygodny, bo można pod nim wiele ukryć. Można ukryć nieśmiałość, strach, poczucie odrzucenia, konieczność realizacji cudzych ambicji, desperacką potrzebę bycia lubianym i akceptowanym. To trzymająca w napięciu, mądra, momentami zabawna historia o tym, jak pękają kolejne mury, kiedy dajemy sobie szansę

poznać lepiej drugiego człowieka. To opowieść o trudnej drodze poszukiwania własnej tożsamości, którą każdy z nas musi przejść i każdy z nas wychodzi z niej w różnym stopniu pokaleczony. Niezmiennie. Od pokoleń.

Na scenie występują między innymi Julia Biesiada, Mateusz Trojanowski, Michał Surma, Karol Donda, Martyna Bazychowska, Antoni Barłowski.

Realizacja

REŻYSERIA: Agnieszka Czekierda

na motywach scenariusza Johna Hughesa

ASYSTEN REŻYSERA: Julia Biesiada

KOSTIUMY: Dominika Lenart

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.