Hollywood - zdjęcie Hollywood - zdjęcie Hollywood - zdjęcie Hollywood - zdjęcie Hollywood - zdjęcie Hollywood - zdjęcie Hollywood - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

8,3 / 10

Hollywood

Spektakl „Hollywood“ jest opowieścią o narodzinach potwora. Fabryka snów, jak określa się Hollywood, to niemal mityczna przestrzeń, która opowiadając historie, produkuje sny i marzenia. Uwiedziony marzyciel, który pragnie stać się częścią maszyny snującej opowieści o miłości, przemocy i śmierci, z widza staje się aktorem, który chce stwarzać świat w opowieści filmowej. Jaką płaci za to cenę?

„Hollywood“ to także historia o mocy kreacji, władzy tego, kto ma głos, iluzji kontroli nad światem rozpisanym w scenariuszu, o fragmencie, wycinku świata na taśmie filmowej, przeplataniu się prawdy opowieści i rzeczywistości, multiplikowaniu znaczeń.

Władzę ma ten, kto ma kontrolę nad opowieścią. Tak w polityce, narracji historycznej, jak i bardziej osobistym, interpersonalnym wymiarze.

Na scenie występuje Magdalena Lamparska, Wojciech Brzeziński, Daniel Chryc.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Tekst: Michał Siegoczyński, Magdalena Zaniewska

Reżyseria: Michał Siegoczyński

Dramaturgia: Magdalena Zaniewska

Scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski

Opracowanie muzyczne: Michał Siegoczyński, Magdalena Zaniewska

Ruch sceniczny: Alisa Makarenko

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Swietna gra aktorska. super spektakl nie tuzinkowy POLECAM

  jo.....@....pl / 07 lutego 2019

 • 7,0/ 10

  trochę za ostry, a druga kwestia - za dużo dzieje się na tyłach. Projektor to wygodne ale niebyt ciekawe rozwiązanie :)

  kr.....@....pl / 12 lutego 2018

 • 7,0/ 10

  W spektaklu pojawia się postać, która przedstawia się jako kino europejskie. "Mówią, że nie można mnie zrozumieć, nie mając doktoratu z Hegla"- mowi obrażone i wyrusza w podróż (w jedną stronę) do Cannes. Opowieść o kinie i kinematografii Hollywood zaprezentowana w niniejszym spektaklu sprawia wrażenie, jakby została opowiedziana właśnie przez tą postać. Wg niej kino hollywoodzkie jest pozbawione wartości artystycznych, żeruje głównie na przemocy i seksie, a tworzą je pozbawieni wysokich ambicji karierowicze i beztalencia. Pomimo tego że świat Hollywood niewątpliwie posiada wszystkie te cechy, nie umiem zaakceptować tak jednostronnie negatywnej wizji tej rzeczywistości. Z drugiej strony na uznanie zasługuje z zaangażowanie aktorów w grane postaci i trafny dobór środków formalnych- żonglowanie różnymi stylami gry aktorskiej, zmiany gatunków i konwencji tudzież struktura spektaklu świetnie oddają specyfikę filmowej narracji. Szkoda tylko, że twórcy spektaklu nie wyszli poza wspomnianą jednostroność ocen. Mitologia kina amerykańskiego- którego symbolem jest Hollywood- jest znacznie bogatsza i nie należy jej spłycać.

  ad.....@gm...il.com / 11 lutego 2018

 • 7,0/ 10

  Najbardziej podobało mi się to jak zmieniają się konwencje. Jak twórcy drwią sobie z Hollywood. Natomiast zdecydowanie zbyt dużo przemocy w wątku - kluczowym zresztą - o porwanej. Było to na tyle dobrze zrobione, że ciarki szły po plecach - jeśli to ktoś lubi, świetnie. Ja za tym akurat nie przepadam. Duży plus dla aktorów!

  ma.....@....pl / 22 marca 2017

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.