Good Night Cowboy - zdjęcie Good Night Cowboy - zdjęcie Good Night Cowboy - zdjęcie Good Night Cowboy - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów
46 zainteresowanych osób

7,7 / 10

Good Night Cowboy

„Good Night Cowboy” Julii Holewińskiej i Kuby Kowalskiego to współczesna opowieść o młodym mężczyźnie, który rusza w wielki świat i w poszukiwaniu własnej tożsamości, oddaje mu swoje ciało.

Historia prostytuującego się chłopaka staje się zwierciadłem całego społeczeństwa, panoramą obyczajów, ekonomicznych zależności

i emocjonalnych lęków. Bohater, wędrując po hotelowych pokojach, mieszkaniach klientów, kowbojskich preriach i najbardziej skrywanych meandrach duszy, musi odpowiedzieć na pytania: kim jest, gdzie się znajduje i dlaczego właśnie tam. Czy świat „wyzwolony” gwarantuje wolność?

Spektakl inspirowany następującymi filmami, książkami i płytami:

Gus Van Sant „Moje własne Idaho” i „I kowbojki mogą marzyć”, John Rechy „City of Night”, John Schlesinger „Nocny kowboj”, James Leo Herlihy „Nocny kowboj”, Duncan Tucker „Transamerica”, Gregg Araki „Mysterious Skin”, John Huston „Skłóceni z życiem”, Rosa von Praunheim „Chłopcy z Dworca ZOO”, Patti Smith „Horses”, Lou Reed „Transformer”.

W spektaklu występują między innymi Filip Perkowski, Julian Świeżewski, Ewelina Żak, Michał Kosela, Ryszard Węgrzyn, Rafał Kosowski.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

tekst – Julia Holewińska, Kuba Kowalski

reżyseria – Kuba Kowalski

dramaturgia – Julia Holewińska

scenografia – Katarzyna Stochalska

muzyka – Radek Duda

reżyseria światła – Damian Pawella

choreografia – Izabela Chlewińska

projekcje – Adrian Krawczyk

Opinie naszych widzów (5)

 • 9,0/ 10

  Polecam.

  iv.....@gm...il.com / 28 października 2015

 • 8,0/ 10

  Lekko przekombinowany. Nie warto było próbować mieścić caly dyskurs i stereotypy LGBTQ w jednym spektaklu. W niektorych momentach gra amatorska.

  bo.....@gm...il.com / 18 marca 2016

 • 8,0/ 10

  jedyne co szwankowało, to nagłośnienie. Przez 1/3 spektaklu niestety z trudem można było zrozumieć, co mówią aktorzy. Przedstawienie świetne!

  ks.....@gm...il.com / 09 marca 2016

 • 8,0/ 10

  Spektkal luźno nawiazuje do książki i filmu "Nocny kowboj". Nie do końca przekonuje uwspółcześnienie i przeniesienie akcji w polskie realia, ale pomysły twórców są interesujące. To co najlepsze to aktorstwo - aktorzy w zasadzie nie grają, ale SĄ.

  an.....@ga...ta.pl / 06 lipca 2015

 • 8,0/ 10

  Mocny spektakl dający do myslenia. Główny bohater - w tej roli Julian Świeżewski - stworzył niesamowitą postać z krwi i kości, dawno nie widziałem aktorstwa tak totalnego. W rolach epizodycznych też ciekawe postaci - np. transseksualna współlokatorka. Ciekawa scenografia. Polecam

  ma.....@in...ia.pl / 16 marca 2015

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet