Dziecię Starego Miasta - zdjęcie Dziecię Starego Miasta - zdjęcie Dziecię Starego Miasta - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

6,0 / 10

Dziecię Starego Miasta

Spektakl na podstawie powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Lokalne sprawy urastają do ogólnospołecznych problemów, dylematy bohaterów stają się polityczną walką, a emocje zapisane w kwiecistych zdaniach wytwarzają hiperromantyczny niepokój. Nawet zwykła egzaltacja może niekontrolowanie przerodzić się w narodową manifestację. Tak gwałtowny jest materiał politycznej powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego. Pełen niepokoju, nadmiaru, przesady świat warszawskiego Starego Miasta, czytany dzisiaj, z pełną wiarą w to, że - jak pisał sam autor - społeczeństwo domaga się walki o swoją godność, powraca w psychodelicznej narracji lęków i prognoz.

Czy Kraszewski nie jest aby wieszczem naszej codzienności, tej porażająco jaskrawej, niekiedy śmiesznej i proszącej o odrobinę dystansu?

Na scenie występują między innymi Małgorzata Rożniatowska, Jolanta Olszewska, Ewa Jakubowicz, Dawid Rafalski, Patryk Szwichtenberg, Marcin Januszkiewicz.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Reżyseria: Cezi Studniak

Adaptacja i dramaturgia: Michał Pabian

Scenografia: Michał Hrisulidis

Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Muzyka: Krzysztof Wiki Nowikow

Opinie naszych widzów (1)

  • 5,0/ 10

    Niestety dość męczący spektakl dla mnie. Z drugiej strony znajomy uznał, że jest rewelacyjny, wręcz przebój tego sezonu. Kwestia gustu. Jak dla mnie za dużo krwawej martyrologii, której i tak mamy w mediach ponad miarę.

    ma.....@....pl / 06 czerwca 2017

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.