Bierki - zdjęcie Bierki - zdjęcie Bierki - zdjęcie Bierki - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Bierki

Anna jest niezbyt lubianą przez uczniów nauczycielką historii. Nie zależy jej na poprawie tych relacji, skupiona jest na sobie i na prowadzącym donikąd romansie z nauczycielem wuefu.

Paweł to uczeń ostatniej klasy liceum, wychowany w prostej, konserwatywnej rodzinie. Problem pojawia się wtedy, gdy kieruje swoje uczucia do tego samego nauczyciela wuefu. I w tym momencie zaczyna się tragikomedia omyłek...

Splątany łańcuch wydarzeń łączy ich losy i wpływa na życie obojga. Jak to zwykle u Szczygielskiego bywa - trudne tematy podane są w lekkiej, chwilami zabawnej formie, a wybuchy śmiechu przeplatają się z momentami ściskającego gardło wzruszenia. W historię Anny i Pawła zaczynają być uwikłani kolejni bohaterowie. Aśka Kapustnicka przyjaciółka Pawła, nowoczesna blogerka modowa, matka Pawła - typowa Matka-Polka popełniająca mnóstwo błędów wychowawczych i Piołun - młody, zapalczywy „rewolucjonista” szkolny.

Opowieść przekazywana przez aktorów zostaje wzbogacona o to, czego w tradycyjnym teatrze widz nie może dostrzec- prezentowane filmy i obrazy fotograficzne stają się dla niego szansą na podróż do podświadomości bohaterów i na swobodne przemierzanie czasu.

[Kulminacyjną scenę „Bierek”] można wziąć przy pewnej dozie życzliwości wręcz za kwintesencję generalnego zderzenia parafiańskiego konserwatyzmu społecznego z naskórkową modernizacją obyczajową, której to stłuczki skutki ćwiczymy od paru lat i coraz bardziej wychodzi nam to bokiem. - Jacek Sieradzki „Nieupiększone”

Znakomity spektakl intermedialny ma w sobie uderzeniową siłę kilofa owiniętego w designerski t-shirt... - Tomasz Raczek FB

Spektakl przeznaczony dla widzów od 16 roku życia.

W projekcjach występują:

Kucharczyk - Maciej Kowalewski

Ojciec Anny - Cezary Szczygielski

Dziewczyna z bojówki - Anna Paliga

Małgosia - Luiza Zawało

Stanisław Kurek,Adam Besztak, Adrian Basta Karol Nowiński,

Michał Fronc, Kamil Wesołowski, Hubert Kowalczys

W spektaklu występuje Olga Borys jako Anna, Loretta Cichowicz jako Matka, Jan Hrynkiewicz jako Paweł, Elżbieta Zajko jako Kapustnicka, Robert Ratuszny jako Piołun.

Czas trwania: 80 minut

Realizacja

Autor: Marcin Szczygielski

Reżyseria: Maciej Kowalewski

Scenografia: Anna Brodnicka

Muzyka: Gabriel Kowalewski

Reżyseria projekcji filmowych: Zofia Kowalewska

Fotografie w projekcjach filmowych: Monika Kryszczyńska

Kostiumy: Joanna Snopek

Zdjęcia w projekcjach filmowych:Tomasz Wierzbicki, Michał Wydrzyński

Produkcja: To Jest To - Wojciech Majchrzak

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

ul. Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

http://www.teatrwarsawy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.