XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2022: Art Garage XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2022: Art Garage

XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania 2022: Art Garage "Silence - Music of life"

Biała przestrzeń, szeroka, cicha Przestrzeń wyznaczana przez działania performerów, których zamiarem jest postrzeganie siebie w relacji do drugiego. Nieustanne poszukiwanie i wsparcie zbudowane na wirujących skrętach i rosnącej dynamice, przepływ eleganckiego i pełnego mocy tańca, ale jednocześnie słodkiego i wyrafinowanego, ożywia dźwięk.

Wykonawcy i realizatorzy dźwięku łączą się i stają się częścią jednego procesu twórczego zawieszonego pomiędzy występem na żywo a instalacją. Choreografia tworzy pejzaż dźwiękowy, który oddziałuje i zaskakuje, ruchy spotykają się z zawsze różnymi dźwiękami.

To spektakl, który poprzez ruch w danej chwili, poprzez ciało, które samo staje się instrumentem, nadaje godności hałasowi w tle. Pejzaż dźwiękowy składa się z otaczających zewnętrznych dźwięków uchwyconych w momencie działania. Te odgłosy, dźwięki ciszy, są modyfikowane i zmieniane poprzez wsteczne algorytmiczne przetwarzanie sygnału przy pomocy dynamicznego i interaktywnego systemu, który obejmuje dźwięk, środowisko, ciało i ruch w natychmiastowym procesie komponowania realizowanym na żywo. Dlatego Cisza jest spektaklem choreograficzno-dźwiękowym, składającym się za każdym razem z aktu wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Emma Cianchi jest dyrektorem artystycznym i choreografem Art Garage. Była jednym z dyrektorów artystycznych Borderline Danza (1999/2011) i choreografem Compagnia Korper (2014/2018). Od najmłodszych lat pasjonuje się różnymi rodzajami sztuki, ale to w tańcu jest w stanie najlepiej wyrazić swój wrodzony artystyczny talent. Uznawana w krajowych i międzynarodowych kręgach jako oryginalny choreograf, zdobyła wiele nagród i może pochwalić się doskonałą współpracą w świecie kina, teatru i muzyki. W swoich najnowszych pracach bada nowe technologie stosowane w scenografii i rozszerza swoje zainteresowania twórcze na instalacje i dzieła łączące video z tańcem jako reżyser. W 2003 roku wraz z Veronicą Grossi założyła Art Garage, siedzibę spółki i miejsce, które pozwala jej zachęcać młodych ludzi do profesjonalnego szkolenia. Prowadzi kursy improwizacji w kontakcie i kompozycji choreograficznej w szkołach tańca w całych Włoszech. Od 2016 roku jest jednym z kuratorów artystycznym tańca w Teatro Bellini w Neapolu.

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Koncept i choreografia: Emma Cianchi

Wykonanie: Maria Anzivino, Ginevra Cecere, Marcella Martusciello, Antonio Nicastro, Armando Rossi

Opracowanie dźwiękowe: Dario Casillo

Technika: Eugenio Fabiani

Produkcja: Art Garage

Realizacja

Art Garage

Teatr Tańca Zawirowania/ Centrum Teatru i Tańca w Warszawie - Adres i dojazd

Ul. Bruna 9, Warszawa

https://www.facebook.com/zawirowania

Kup bilet