#nimitpolska #polskasiećtańca
13.10 / 19:00 / Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski
Gdzie znajdują się przeszłość i przyszłość, skoro wszystko co istnieje naprawdę – jest teraz?
Na przekór kultowi młodości, wyidealizowanych ciał i wirtuozerskiej sprawności fizycznej, nasze ciała i umysły zmieniają się.
Nadchodzi wielkie piękno starości, która zamyka przeszłość w pamięci, a przyszłość w oczekiwaniu na kolejny moment szczęścia. Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca rozgrywa się w tym stanie zawieszenia pomiędzy nostalgią i nadzieją. Ten wielokodowy spektakl, jest spotkaniem twórców różnych dziedzin. Pyta o nasz wspólny, ale też indywidualny stosunek do przeszłości i do tego, co ma nadejść. Jest próbą zabawy w popadanie w nostalgię, pogrążanie się w stare dobre i złe czasy, ale również wyrazem lęku przed starością i śmiercią, czy oczekiwaniem szczęścia i tego najważniejszego momentu artystycznego, którego zawsze próbowaliśmy doświadczyć. Najnowszy spektakl Lubelskiego Teatru Tańca powstał z okazji jubileuszu dwudziestolecia zespołu i jest oparty na „Czterech kwartetach” T. S. Eliota. Czas przeszły i obecny czas. Oba są chyba obecne w czasie przyszłym. A przyszły czas jest zawarty w czasie przeszłym. T.S. Eliot
Reżyseria / scenariusz: Joanna Lewicka
obsada: Ryszard Kalinowski, Beata Mysiak, Anna Żak i Goście
multimedia / scenografia: Aleksander Janas
kostiumy: El Bruzda (Marta Góźdź)
maski: Monika Zadurska-Bielak, Tomasz Bielak
chór i kompozycja: Tomasz Krzyżanowski
głos: Sean Palmer
światła: Aleksander Janas / Miłosz Wójciuk
ruch: Zespół Lubelskiego Teatru Tańca we współpracy z reżyserką
produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski
wsparcie finansowe: Centrum Kultury w Lublinie
premiera: czerwiec 2021czas trwania: 65 min
Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czas trwania: 60 minut
Realizacja
Lubelski Teatr Tańca
Opinie naszych Widzów
(1)Spektakl świetny.
iz.....@gm...il.com | 14.10.2022
"W moim początku jest mój kres" / Lubelski Teatr Tańca / Polska Sieć Tańca
Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie,
ale gdy pojawi się nowy termin,
damy Ci znać!
Nasze benefity
Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem (przy wykupieniu opcji biletu flex)
Powiadomienia o zmianie w repertuarze
Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia