Wybieg - zdjęcie Wybieg - zdjęcie Wybieg - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

7,0 / 10

Wybieg

„Wybieg” to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości. Staramy się udowodnić naszą przewagę, wymóc na partnerze podziw i szacunek, uzależnić go od siebie. Oczywiście można by polegać na wzajemnym zaufaniu, ale żyjemy pod presją czasu, wyglądu, statusu i przekonań, więc stosujemy wybiegi, które pozwalają nam poczuć się dobrze jak najmniejszym kosztem. Poddajemy się terrorowi oczekiwań partnera, ale tak naprawdę tresujemy sami siebie. Przypominamy trochę zwierzęta, które po pewnym czasie uwięzienia zyskują pozorną wolność na wybiegu.

Inspiracją do stworzenia spektaklu były pytania o płeć, relacje, które tworzymy i obraz siebie, który powstaje pod ich wpływem. Co oznacza być kobietą, mężczyzną? Jakie stereotypy określają płeć i nasze życie w związku?

Spektakl ma strukturę kolażu zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

Przedstawienie było hitem X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (pokaz work in progress/ CSW). Swoją zagraniczną premierę spektakl miał w Meksyku, w Centrum Sztuki w San Luis Potosi.

Czas trwania: 50 minut

Obsada

Elwira Piorun

Szymon Osiński

Realizacja

Choreografia: Karolina Kroczak

Muzyka: Greg Haines, Bonnie Tyler, Byetone, Bryan Adams, Black

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

http://zawirowania.com

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.