Średnia ocena

15 oddanych głosów

9,3 / 10

"Śmierć i Ofelia" w choreografii Michała Przybyły

Topos melancholii to jeden z najstarszych i najbardziej trwałych motywów w naszej kulturze, który jest niesłychanie żywotny i wywołuje wciąż dalsze echa. To przestrzeń doświadczenia, w której od dawna spotykają się odchodzące i przemijające ciała stare oraz jeszcze niewyraziste, nie w pełni kompletne ciała młode. Zjawisko wymiany i przenikania, emanujące prawdą o życiu zastygłym w bezruchu, jakby na próbę zamierającym, niezmiennie od lat wypełnia wciąż niezwykle świeża, pociągająca i tajemnicza energia. Nasycony stan melancholii nie pozostawia w sobie miejsca na poczucie braku, straty, wyobcowania czy tęsknoty. Jest raczej mechanizmem wspomnienia mnożącym kolejne obrazy tych uczuć, jest „rozpamiętywaniem” w świecie, który nie przestaje się przeobrażać i w którym przemiany zachodzą szybciej niż w ludzkim ciele.

Śmierć i Ofelia to spektakl będący jednocześnie rozpaczą przeżywanej chwili i dryfującymi, niewyczerpanymi pragnieniami. Historią o niezidentyfikowanej przestrzeni między „ja” a światem zewnętrznym, na kruchej granicy między obecnością a dezercją, nieprzynależnością do niczego.

Jest fascynacją początkiem i końcem, oczekiwaniem na nieuchronne, na „nic, które boli”, które wynika z fizycznego doświadczenia własnego ciała.

Choreografia: Michał Przybyła

Kreacja i wykonanie: Karolina Kroczak, Elwira Piorun

Muzyka: Przemek Degórski

Wideo: Mateusz Uszy Knop

Grafika: Katarzyna Zakrzewska

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Choreografia: Michał Przybyła

Kreacja i wykonanie: Karolina Kroczak, Elwira Piorun

Muzyka: Przemek Degórski

Wideo: Mateusz Uszy Knop

Grafika: Katarzyna Zakrzewska

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Swietny spektakl!!! Niesamowity! Zabralam mame, byla zachwycona. Ten spektakl przemawia do serduszek tancerzy, jak i osob niezwiazanych z tancem. Bardzo polecam wszystkim.

    na.....@gm...il.com / 21 listopada 2021

  • 10,0/ 10

    Piękny spektakl, polecam gorąco. Jest jak najbardziej wart obejrzenia. Wspaniale zatańczony, zagrany i stworzony. Mnie, osobiście wzruszył.. :)

    ms.....@gm...il.com / 31 maja 2021

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

Bruna 9

http://zawirowania.com

Kup bilet