Michał Przybyła

Średnia ocena

7 oddanych głosów

10,0 / 10

Michał Przybyła "Symetria"

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na spektakl "Symetria" w choreografii Michała Przybyły. Projekt powstał w ramach programu rezydencyjnego StartUp - SCENA DLA MŁODYCH 2020.

Symetria to rozpad i powielenie.

Dramat wrażliwości skóry.

I twarzy. I słowa.

Symetria to ciało w stanie spoczynku.

Wyobcowanie ciała i docieranie do siebie.

Symetria to reakcja automatyczna i impulsywna.

Symetria to fascynacja.

Albo niezrozumienie. Albo pragnienie.

Symetria to stanowczość.

Albo zalotność.

To poszukiwanie prawdy i wspólna rzeczywistość.

Symetria to wizja. Nasza i wasza.

To podobieństwa i różnice.

To interaktywność odbioru znaczeń i tematu.

Symetria to lustrzane odbicie.

Symetria to iluzja.

Choreografia: Michał Przybyła

Kreacja i wykonanie: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominik Więcek

Muzyka: Michał Strugarek

---

Michał Przybyła jest absolwentem studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Media Interaktywne i Widowiska. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ukończył program MASA organizowany przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu oraz staż w KCDC. Był choreografem i reżyserem spektaklu „MOVE do mnie” w Łodzi, który stworzył wraz z grupą Urban Movement w 2016 roku. W 2018 roku rozpoczął projekt „Inicjatywa żywa” skierowany do tancerzy i osób niepełnosprawnych fizycznie, który przeprowadził w Pawilonie w Poznaniu oraz był choreografem spektaklu teatralnego „Ausgang” w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, w reżyserii Mirka Kaczmarka. Wraz z Dominikiem Więcekiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective i stworzył spektakl „Bromance” (koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie) w ramach rezydencji „Nowa Generacja” organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu, który został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”, wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. Stworzyli również spektakl/instalację ANIMALIA w ramach programu Pawilon Otwarty w Poznaniu. W latach 2016-2020 był artystą tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, z którym brał udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w Lublinie i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Szanghaju w Chinach. Współpracował z takimi artystami jak: Yoshiko Waki, Rami Be'er, Jo Strømgren, Maciej Kuźmiński, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Aleksandra Dziurosz, Marta Ziółek, Tomasz Bazan. Dwukrotnie uczestniczył w warsztatach Vertigo Masterclass w Izraelu organizowanych przez Vertigo Dance Company, a także wziął udział w Gaga Lab organizowanych przez Batsheva Dance Company w 2018 i 2019 roku. Od 2020 roku prowadzi swój autorski cykl rozmów z artystami sztuki tańca: Ciało doskonałe, na portalu taniecPOLSKA.pl W 2020 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Kraków oraz został rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Wraz z Dominikiem Więckiem jest rezydentem TanzFaktur w Köln w Niemczech w ramach programu INKUBATOR 2020. Jest aktualnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020/II.

StartUp - SCENA DLA MŁODYCH to program organizowany przez Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, którego celem jest wspieranie młodych artystów zajmujących się tańcem współczesnym. Wybrane w trybie konkursowym projekty otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu, wsparcie producenckie oraz konsultacje merytoryczną. W tym roku swoje prace w ramach programu stworzą Michał Przybyła i Alicja Czyczel.

Projekt Centrum Teatru i Tańca w Warszawie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia: Michał Przybyła / Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Obsada

Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominik Więcek

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Świetnie przygotowany ruchowo spektakl z bardzo ciekawą wstawką dramatyczną.

    ca.....@gm...il.com / 18 września 2020

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

http://zawirowania.com

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.