Lilith - zdjęcie Lilith - zdjęcie Lilith - zdjęcie

Średnia ocena

20 oddanych głosów

8,8 / 10

Lilith

Spektakl o potencjale kobiet, ich niesamowitej mocy, coraz bardziej żywym archetypie kobiecego wyzwolenia. Wyjątkowa realizacja choreografki Elwiry Piorun.

Lilith to mało znana postać, chociaż występuje zarówno w Biblii, jak i w tradycji żydowskiej. Miała być pierwszą żoną Adama, niestety była zbyt niezależna, więc została zastąpiona przez uległą Ewę.

W wielu starożytnych opowieściach jest symbolem kobiecego wyzwolenia, ale jednocześnie, w konsekwencji nieposłuszeństwa mężczyźnie, jest prototypem wszelkiego rodzaju demonów żeńskich: czarownic, wampirzyc i wiedźm. Do dziś inspiruje twórców w różnych dziedzinach sztuki, pobudza wyobraźnię i zmysły. Lilith to obraz kobiety diabelsko-anielskiej, która fascynuje, ale jednocześnie przeraża. To kobieta uwodzicielsko-niszczycielska, wieczna femme fatale. Mimo wielokrotnych prób wyparcia jej z tradycji, ośmieszania i wiązania z nią jedynie negatywnych cech, wciąż pozostaje źródłem inspiracji, symbolem kobiecości oraz uniwersalnym ponadczasowym archetypem.

Obsada

Olga Briks

Joanna Dębska

Aleksandra Kostrzewa

Amanda Nabiałczyk

Ewa Noras

Małgorzata Nowak

Realizacja

Choreografia: Elwira Piorun

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Rewelacja! Wspaniały obraz uczuć i emocji kobiet pokazany w ciekawej formie (muzuka, dynamizm ) Same tancerki idealnie dobrane i utalentowane ! Chyba pójdę raz jeszcze z partnerem, który nie widział Podziwiam !

  so.....@gm...il.com / 20 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Przepiękny taniec, każda z tancerek wyjątkowa. Niezwykła i porywająca choreografia, trzymająca w napięciu

  an.....@ya...oo.com / 08 grudnia 2019

 • 8,0/ 10

  Bardzo ciekawy spektakl. Inny niż mainstreem. Polecam gorąco :)

  me.....@gm...il.com / 13 stycznia 2020

 • 4,0/ 10

  tancerki wykonały ogromny wysiłek i gratuluję im tego, jednak brakowało mi synchronizacji ruchów, w części o wiedźmach były niepotrzebnie wprowadzone słowa, poszczególne części zbyt mało między sobą zróżnicowane.

  pa.....@....pl / 13 stycznia 2020

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

http://zawirowania.com

Kup bilet