INTO THE BLUE + ILLUSIONS OF SHAMELESS ABUNDANCE + KONCERT NA ORGANY / Danielle Huyghe - Strange Strangers, Katarzyna Leszek, Iwona Olszowska - zdjęcie

INTO THE BLUE + ILLUSIONS OF SHAMELESS ABUNDANCE + KONCERT NA ORGANY / Danielle Huyghe - Strange Strangers, Katarzyna Leszek, Iwona Olszowska

Zapraszamy do siedziby CENTRUM TEATRU i TAŃCA w Warszawie gdzie trzy artystki, Danielle Huyghe, Katarzyna Leszek i Iwona Olszowska, pokażą swoje prace. Triple bill, trzy spektakle, jeden taneczny wieczór, INTO THE BLUE i ILLUSIONS OF SHAMELESS ABUNDANCE, KONCERT NA ORGANY.

Danielle Huyghe - Strange Strangers "INTO THE BLUE"

Stres, bezsenność i niepokój. Te uczucia oraz klaustrofobiczny czas, w którym znalazła się ludzkość, stanowią punkt wyjścia dla projektu „Into the Blue”. Jako widz śledzisz cykl dobowy dwóch kobiet, które cierpią na zaburzenia snu. Jaki jest wpływ złego snu na ich funkcjonowanie emocjonalne i fizyczne? Problemy z koncentracją, wyczerpanie i poważne zaburzenia biorytmu są elementami, które napędzają tą drażliwą porywającą choreografię.

Danielle Huyghe (Belgia, 1997) jest młodą artystką, która ukończyła studia artystyczne w akademii tańca współczesnego w Antwerpii (2016) oraz z ArtEZ School of the Arts (2020). Danielle tworzy swoje projekty wspólnie z kolektywem Strange Strangers. W swojej pracy zajmuje się tematyką behawioralną związaną z obecnym klaustrofobicznym czasem.

Pierwsza produkcja Strange Strangers zatytułowana Out of the blue powstała we współpracy z Alexandrą Verschuuren. Praca była wielokrotnie prezentowana w Belgii i na arenie międzynarodowej. Przedstawienie zdobyło nagrodę za najlepszą choreografię na Festiwalu 25Masdanza (ES). Kolektyw Strange Strangers został również finalistą w

konkursy na Festiwalu 10 Sentidos (ES) i 14. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Kopenhadze (DK). Danielle pracuje obecnie nad swoją drugą produkcją zatytułowana „Into the blue”, która niebawem będzie prezentowana w Polsce na zaproszenie organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA.

Tytuł: Into the blue

Choreografia: Danielle Huyghe - Strange Strangers

Wykonanie: Danielle Huyghe and Jill Kupers

Dramaturgia: Lara van Lookeren

Muzyka: Alberto Granados Reguilón

Produkcja: Gerard Sangrà

Kostiumy: Ulrike Pittomvils

Zdjęcia: Gijs Ebben

Wsparcie kreatywne: Dansateliers (NL), Podium Islemunda (NL) and Maak IMPACT (NL)

Wsparcie finansowe: Janivo Stichting (NL) and Stichting Droom en Daad (NL)

Podziękowania dla: Kristin de Groot, Stefanie Vermeiren and Joanneke Van de Woestijne

Katarzyna Leszek "ILLUSIONS OF SHAMELESS ABUNDANCE"

„To iluzje bezwstydnych obfitości, które kreuję, których doświadczam, w których żyję, żeby utrzymać się w świecie wstydnych granic”. Solo Katarzyny Leszek zdobyło pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie Solo Dance Contest 2021, odbywającym się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Katarzyna Leszek – absolwentka kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej o specjalności tancerz-choreoterapeuta na AWF w Poznaniu oraz Kursu Choreografii Eksperymentalnej Centrum w Ruchu w Warszawie. Studiowała w Szkole Tańca Współczesnego w Poznaniu, obecnie studiuje choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi. Brała udział w Międzynarodowym Programie Tanecznym Vertigo Dance Company w Jerozolimie w Izraelu, ukończyła też Międzynarodowy Program Tańca Współczesnego w szkole Nuova Officina Della Danza w Turynie we Włoszech. Swój warsztat rozwija poprzez dynamiczne działania i poszukiwania w zakresie sztuki tańca oraz udział w warsztatach z pedagogami z całego świata. Regularnie realizuje się poprzez udział w wielu produkcjach teatralno-tanecznych i komercyjnych. W swoich praktykach ruchowych pracuje głównie improwizacją, szeroko pojętym językiem tańca współczesnego oraz z wrażliwością na własne ciało i procesy w nim zachodzące i przepływem informacji płynącym z relacji umysł-ciało. Szuka realnych odczuć i wrażeń, nie wypływających z założeń, a z konkretnych reakcji ciała i umysłu na dostarczony bodziec.

Iwona Olszowska & Marcin Janus "KONCERT NA ORGANY"

Improwizacja strukturalna

To

Cielesny kameralny koncert

Wg

partytury organów

Z

Powstająca na bieżąco kompozycja

Pomysł: Iwona Olszowska, Marcin Janus

Taniec: Iwona Olszowska

Muzyka: Marcin Janus, Iwona Olszowska

Premiera: 21.11.2014 Teatr Barakah

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

Bruna 9

http://zawirowania.com

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.