Empty Bodies - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,5 / 10

Empty Bodies

“Empty Bodies” to spektakl o strukturze kolażu, gdzie poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet,z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności. Do kogo należy ciało będące obiektem seksualnym? Jak ciało internalizuje poczucie odrzucenia, dlaczego brak bliskości odbiera głos i prawo do decydowania o sobie? Co gdy ciało nie spełnia już oczekiwań, gdy staje się puste? Czy można je naprawić? Jak funkcjonujemy w świecie idealnych, chudych ciał, które trzeba wyprasować, pozbyć się zmarszczek i innych śladów życia? Czy ciało mające dostęp do płodności i wewnętrznego potencjału może stać się efektem produkcji, obiektem, który można przekształcić?.

“Empty Bodies” to spektakl o tęsknocie za połączeniem z naszą pierwotną naturą, za bliskością z matką, która tuli. To także spektakl o głodzie i pustce, które są ceną jaką płacimy za idealny “plastikowy” świat: z wyczerpaną matką, która nie może wykarmić swoich dzieci. To świat gdzie wieje chłodem, dystansem i pustymi przestrzeniami. Stajemy na skraju zagłady ekologicznej, a ziemia po której chodzimy staje się sucha i jałowa.

W spektaklu zobaczymy wiele poetyckich obrazów, nie zabraknie zarówno zabawnych jak i dramatycznych scen, wszystko wyrażone w fizycznym tańcu na najwyższym poziomie.

Czas trwania: 50 minut

Obsada

Taniec:

Aleksandra Krajewska

Agata Pankowska/Ilona Gumowska

Elwira Piorun

Realizacja

Koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Piękne przedstawienie. Serdecznie polecam.

    mt.....@....pl / 17 grudnia 2019

  • 10,0/ 10

    poruszający, delikatny, a jednocześnie skłaniający do refleksji dzięki dojrzałości artystek na scenie

    pa.....@gm...il.com / 16 grudnia 2019

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

http://zawirowania.com

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.