Daniele Ninarello

Daniele Ninarello "KUDOKU"

Zapraszamy na spektakl KUDOKU w choreografii Daniela Ninarello. Przedstawienie odbędzie się w ramach trwającej XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca ZAWIROWANIA 2020. Tegoroczny festiwal odbywa się będzie na przestrzeni kilku miesięcy i potrwa do grudnia.

Daniele Ninarello KUDOKU

Kompozytor Dan Kinzelman i choreograf Daniele Ninarello po raz pierwszy oddają się eksploracji wspólnego tematu. Badają przestrzeń, w której ciało jako byt fizyczny i akustyczny porusza się i przeobraża. Jest ono czymś tymczasowym, niestałym, walczy o przetrwanie. Dan Kinzelman wykonuje improwizowane fragmenty muzyczne, które są mieszanką syntezatora, szumu, sprzężeń, a także dźwięków saksofonu i jego głosu. To wszystko, by stworzyć złożone i wielowarstwowe struktury za pomocą loopera. W swej kompozycji choreograficznej Daniele Ninarello nie tylko wykorzystuje bliską mu metodę improwizacji, ale także pozostaje w ciągłym dialogu ze środowiskiem akustycznym i informacjami, jakie z niego docierają, aby odnaleźć niewidzialne więzi, które łączą ciało i przestrzeń. Eksperymentowanie z dźwiękiem i z ciałem jest zatem wyjaśnieniem elementów percepcyjnych, które uwidaczniają ewolucję ludzkiej postaci. Coś wewnątrz ciała nieustannie wibruje, jest niczym zagrożenie, chaos, wewnętrzny szum złożony z blizn i myśli. To dotyczy każdego z nas. Jedynie taniec może stopniowo sprawić, że ślady te będą obecne tu i teraz. Może pomóc nam oczyścić spojrzenie, znaleźć spokój. To jak prawdziwa fizyczna mantra mająca na celu odkrycie ciągłości, niema granica odpowiednio niespętanych myśli.

Choreografia i taniec: Daniele Ninarello

Muzyka na żywo: Dan Kinzelman (saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne, elektrofony)

Konsultacje dramaturgiczne: Carlotta Scioldo

Produkcja: Codeduomo i Novara Jazz (kurator: Enrico Bettinello)

Wsparcia udzielili: CSC Centro per la Scena Contemporanea w Bassano del Grappa, Fondazione Piemonte dal Vivo | Lavanderia a Vapore, Rezydencja CAOS-Terni (przy wsparciu Indisciplinarte oraz Associazione Demetra), Fabbrica Europa

Zdjęcie: Andrea Macchia

Premiera: 17 i 18 czerwca 2016

DANIELE NINARELLO

Po ukończeniu Rotterdam Dance Academy miał okazję współpracować z wieloma choreografami na całym świecie, takimi jak Bruno Listopad, Virgilio Sieni, EASTMAN – Sidi Larbi Cherkaoui. Od 2007 roku wystawia swoje dzieła na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował z uznanymi na świecie muzykami, takimi jak Kai Gleusteen czy Ezio Bosso. Jego prace uzyskały wsparcie ze strony wielu festiwali i ośrodków tanecznych, w tym Torino Danza / Fondazione del Teatro Stabile di Torino, Fondazione Piemonte dal Vivo-Circuito Regionale dello Spettacolo, Mosaico Danza / Festival Interplay, CSC Centro per la Scena Contemporanea w Bassano del Grappa, TROIS-CL Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois, Grand Studio w Brukseli, CDC Le Pacifique w Grenoble, Centro de Documentação e Pesquisa em Dança w Rio de Janeiro, CDC Les Hivernales w Awinionie, CANGO Cantieri Goldonetta we Florencji. W 2010 roku otrzymał zaproszenie do rezydencji w ramach programu „Transforme”, gdzie jako choreograf pracował pod opieką Myriam Gourfink, dyrektor artystycznej Fondation Rouyamont. Spektakl „Kudoku”, stworzony wraz z muzykiem Danem Kinzelmanem, miał swoją premierę w Wenecji podczas Biennale Danza 2016. Otrzymał również zaproszenie na festiwale Aerowaves Twenty17 oraz Rencontres Choreographiques Seine-Saint-Denis we Francji w 2017 roku. Jego ostatni spektakl, „Still” z 2017 roku, otrzymał nagrodę Prospettiva Danza. Jest też częścią projektu STILL Body Experience with Digital Brain, który powstaje przy wsparciu Compagnia di San Paolo „ORA! linguaggi contemporanei _ produzioni innovative”. Artysta Aerowaves Twenty17.

Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia: Daniele Ninarello

Obsada

Daniele Ninarello, Dan Kinzelman

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

http://zawirowania.com

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.