Clairobscur Dance -

Średnia ocena

4 oddane głosy

8,2 / 10

Clairobscur Dance - " Supremacy Ride" | XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania

Inspiracją dla “Supremacy Ride” były wybory Prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2016 roku. Artystka skupiła się na sztuce mowy ciała 45. Prezydenta USA oraz przywódców innych krajów. Praca została stworzona, by nakłaniać nie tylko do refleksji dotyczącej gestów Prezydenta, ale także do zastanowienia się nad tym jak miażdżące wtargnięcie polityków w przestrzeń mediów doprowadziło mieszkańców do niespodziewanej wędrówki pełnej codziennej frustracji, strachu, złości i nadziei. Laurie Sefton brała pod uwagę gesty światowych przywódców (zarówno przeszłych jak i obecnych) oraz 45. Prezydenta USA w celu stworzenia instynktownej tyrady pełnej znaczeń i insynuacji. Praca zgłębia problematykę właściwości i przypuszczalnego znaczenia tych gestów - ich dynamikę oraz fakt jak czuje się odbiorca ruchów i jak na nie odpowiada. Co więcej, praca bada akt zmagania się z próbę uporania się z nowa normalnością oraz towarzyszącym nam codziennie zamieszaniem i strachem.

Clairobscur Dance powstało w 1987 roku z inicjatywy choreografki - Laurie Seftona. Nazwa grupy jest francuskim tłumaczeniem słowa „Chiaroscuro” (tłum. Światłocień), siedemnastowiecznego terminu malarskiego, oznaczającego podkreślanie kontrastu pomiędzy światłem i cieniem, osiągane za pomocą różnicowania natężenia światła. O ile światło (ruch) jest aspektem oczywistym i łatwo dostrzegalnym, o tyle cień padający na przedmiot musi być odszukany i dostrzeżony zarówno przez wykonawcę ruchu jak i widza. Clairobscur Dance tworzy i prezentuje bardzo emocjonalne spektakle, dostępne dla ogólnoświatowej publiczności. Przez współpracę z przykuwającymi uwagę artystami; grupa dąży do innowacji, produkuje doskonały artystycznie i znaczący repertuar. Tworzą kreatywne prace dla teatrów, filmów, video VR360, sztuki site-specific, w których taniec wykorzystywany jest jako główne medium do dyskusji na temat uniwersalnych pytań dotyczących emocji, człowieczeństwa i kondycji psychicznej człowieka.

Projekt współfinansuje:

Miasto Stołeczne Warszawa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy: Ambasada Izraela w Polsce, taniecPOLSKA.pl, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Patronat: TVP kultura, e-teatr.pl, Radio Kampus, kwartalnik Taniec, Presto, dlastudenta.pl

Dokładny program i szczegółowe informacje: ttzawirowania@gmail.com

Strona internetowa: www.zawirowania.pl

Facebook: www.facebook.com/zawirowania/

Instagram: www.instagram.com/ttzawirowania/

Obsada

Choreografia: Laurie Sefton

Muzyka: Górecki QUASI UNA FANTASIA, Movements I, II & III (aranżacja Boosey & Hawkes, Inc., wydawca i właściciel praw autorskich)

Kostiumy: Stephanie Luckey

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    ciekawa choreografia, znakomite umiejętności zespołu

    an.....@po...ta.wp.pl / 03 lipca 2019

  • 5,0/ 10

    Swietna, nowatorska propozycja dla tla muzycznego w postaci pstrykania palcami i nagran slow i zdan wybranych z przemowien prezydenta USA Trumpa. Nadaja one ostry, staccatowy rytm spektaklowi. Spektakl z pewnoscia bylby lepiej przeze mnie odebrany i zrozumiany, gdybym zapoznala sie wczesniej z trescia przemowien oryginalnych, czego nie zrobilam, a co polecalabym zrobic przyszlym widzom.

    jo.....@gm...il.com / 23 czerwca 2019

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

http://zawirowania.com

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10,0
Średnia ocena
Niesamowita atmosfera, piękna muzyka, a serce przepełnione radością i wzruszeniem.
- Agnieszka

17.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet