Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark & Teatr Tańca Zawirowania

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,2 / 10

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark & Teatr Tańca Zawirowania "POLICZALNI"

Teatr Tańca Zawirowania wspólnie z Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark zapraszają na premierą spektaklu "POLICZALNI" w choreografii Anny Piotrowskiej. Projekt powstał w ramach programu produkcyjnego Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Liczby tworzą nas i nasze historie. Przychodzimy, jesteśmy i odchodzimy w liczbach. Statystycznie urealniamy w pędzie nasz byt. Świat liczb odkrywa absolutną eksplozję

w teraźniejszości. Wyostrza powtarzalność, konstruuje rytuały codzienności.

Świat policzalnych otworzył zasadę i zrozumienie, że nie ma przeszłości, że nie można się cofnąć. Matematyka nie uznaje przeszłości. Brakuje przestrzeni na refleksję, ze względu na ciągły pęd. Liczby są tak pojemne, że poszerzają świat i maksymalizują codzienność.

Liczby, zbiory, ułamki, równania, energia i pęd ich policzalności. 4 strony świata, 2 plus 2, chrzest, komunia, ślub, wesele, pogrzeb, 4 kończyny, nr konta, stypa, 24 kręgi: szyjne, piersiowe, lędźwiowe, 32 zęby, pesel, 2 oczodoły, nr telefonu, 5 linii papilarnych … – ciągła analiza życia przez liczby. Ile to jest raz? Za – raz, raz, te-raz.

Policzalni stali się dla mnie bohaterami przyszłości z przeszłości. Obecni w momencie performensu, a okryci nostalgią mojego spojrzenia. Porywacze, wyrywacze liczb schodzących do zera. Policzalność tworzy pewne napięcie w bohaterach, którzy ulegają bezwiednie presji czasu. Pielgrzymi celebrujący w dzienniku statystycznym, w globalnej energii bycia i doświadczania. (AP)

Zapraszamy na spektakl stworzony w ramach współpracy Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark pod dyrekcją artystyczną Anny Piotrowskiej i Teatru Tańca ZAWIROWANIA z Warszawy pod dyrekcją Elwiry Piorun i Włodzimierza Kaczkowskiego. Naszym celem jest poszerzanie pola w wymianie działań i doświadczeń artystycznych, które mamy nadzieję przyniosą ciekawe rozwiązania.

Teatr Tańca ZAWIROWANIA reprezentują w spektaklu Ewa Noras i Stanisław Bulder, a Teatr Rozbark: Joanna Brodniak, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło.

Za koncepcję, choreografię i reżyserię odpowiada Anna Piotrowska, związana obecnie z Teatrem Rozbark, która również działa w środowisku warszawskim, związana szczególnie w latach 1995-2012. Muzykę oryginalną do spektaklu stworzyła Aleksandra Piotrowska.

Projekt Centrum Teatru i Tańca w Warszawie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Koncepcja, choreografia i reżyseria: Anna Piotrowska,

Kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Kamil Bończyk, Stanisław Bulder, Ewa Noras, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło,

Muzyka: Aleksandra Piotrowska,

Asystent: Łukasz Szleszyński,

Kreacja przestrzeni, kostiumu i scenografii: Anna Piotrowska,

Realizacja światła: Dastin Greczyło, Krzysztof Soszka,

Realizacja dźwięku: Jakub Ritter,

Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Rozwoju Tańca_eferte,

Współprodukcja: FUNDACJA SCENA WSPÓŁCZESNA

Dyrektorzy Teatru Tańca Zawirowania: Elwira Piorun, Włodzimierz Kaczkowski,

Sesja fotograficzna: Aleksandra Staszczyk, Jola Staszczyk

Grafika: anatan

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Anna Piotrowska nie zawodzi. Aktorzy, choreografia, scenografia no i muzyka urywa kawał duszy i zostaje na długo w pamięci. Co za energia!

    Ma.....@gm...il.com / 12 października 2021

  • 10,0/ 10

    Genialna koncepcja i wykonanie. Polecam

    ib.....@....pl / 02 października 2021

Teatr Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

Bruna 9

http://zawirowania.com

Kup bilet