Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie

Dziurka w eterycznym ciałku

Dziurka w eterycznym ciałku to spektakl z elementami musicalu, który został oparty na motywach dramatu "Wariat i zakonnica" oraz utworach poetyckich Stanisława Ignacego Witkiewicza.

„Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byleby nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał” – hasło, które przyświecało sztuce wizjonera, zostało przewrotnie podjęte przez twórców spektaklu – grupę teatralną Teatr Szparka. Dramat opowiada o szaleństwach miłości i irracjonalnej potrzebie przekraczania społeczno-kulturowych granic. Widowisko z elementami rewii i musicalu, balansuje na granicy upajającego snu i rzeczywistości. Wyjątkowy klimat przestawienia podkreśla muzyka autorstwa Izabeli Szoszkiewicz.

Spektakl Dziurka w eterycznym ciałku zaprasza widzów do zabawy w poszukiwanie sensu życia. Gra podjęta z odbiorcami nie jest prosta, gdyż życie przegląda się tutaj w zwierciadle tragikomicznego irracjonalizmu oraz piurblagizmu – fikcyjnego kierunku literackiego stworzonego przez Witkacego. Przestawienie to teatralna impresja na temat groteskowej i perwersyjnej twórczości zakopiańskiego artysty, dramatopisarza i malarza. Ponadto, twórcy zainspirowani dziełami malarskimi Witkacego oraz jego “teatrem zastygłym na płótnie”, ożywiają na scenie demoniczne obrazy wyobraźni artysty, dzięki czemu widzowie wraz z bohaterami mogą przenieść się do świata szaleństwa i absurdu. Świata, w którym toczy się odwieczna walka między pożądaniem i cnotą, ciałem i duszą oraz rozumem i szaleństwem. Czy ktoś wygra? I kto naprawdę jest wariatem? Odpowiedzi poszukają aktorzy Teatru Szparka.

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Realizacja

REŻYSERIA: Saniwoj Król

MUZYKA: Iza Szoszkiewicz

MASTERING: Grzegorz Lindemann

WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA: Maciej Czumer

Teatr Szparka

Teatr to ludzie sztuki. Jesteśmy grupą młodych i kreatywnych aktorów, zafascynowanych twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza. Dlatego stworzyliśmy TEATR SZPARKA. Chcemy dzielić się energia z publicznością, porywać ich swoim zapałem i świadomym wyborem ścieżki twórczego życia. Siedzibą naszego teatru jest warszawskie Centrum Artystyczne SEN PSZCZOŁY.

Adres i dojazd

Grochowska 301/305
03-842 Warszawa

http://www.teatrszparka.pl

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

-,-
Średnia ocena

02.02 / 19:30

03.02 / 19:30

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dramat
7.7
Średnia ocena
Męskie emocje - warte obejrzenia.
- Anna

24.01 / 19:15

25.01 / 19:15

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
6.0
Średnia ocena
Spektakl aktualny, poruszający, sugestywny. Jestem pod wrażeniem, bardzo polecam
- Wioleta

Jutro / 19:00

18.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.