Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie Dziurka w eterycznym ciałku - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8.0 / 10

Dziurka w eterycznym ciałku

UWAGA: SPEKTAKL GRANY W MIEŚCIE INOWROCŁAW!

Dziurka w eterycznym ciałku to spektakl z elementami musicalu, który został oparty na motywach dramatu "Wariat i zakonnica" oraz utworach poetyckich Stanisława Ignacego Witkiewicza.

„Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byleby nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał” – hasło, które przyświecało sztuce wizjonera, zostało przewrotnie podjęte przez twórców spektaklu – grupę teatralną Teatr Szparka. Dramat opowiada o szaleństwach miłości i irracjonalnej potrzebie przekraczania społeczno-kulturowych granic. Widowisko z elementami rewii i musicalu, balansuje na granicy upajającego snu i rzeczywistości. Wyjątkowy klimat przestawienia podkreśla muzyka autorstwa Izabeli Szoszkiewicz.

Spektakl Dziurka w eterycznym ciałku zaprasza widzów do zabawy w poszukiwanie sensu życia. Gra podjęta z odbiorcami nie jest prosta, gdyż życie przegląda się tutaj w zwierciadle tragikomicznego irracjonalizmu oraz piurblagizmu – fikcyjnego kierunku literackiego stworzonego przez Witkacego. Przestawienie to teatralna impresja na temat groteskowej i perwersyjnej twórczości zakopiańskiego artysty, dramatopisarza i malarza. Ponadto, twórcy zainspirowani dziełami malarskimi Witkacego oraz jego “teatrem zastygłym na płótnie”, ożywiają na scenie demoniczne obrazy wyobraźni artysty, dzięki czemu widzowie wraz z bohaterami mogą przenieść się do świata szaleństwa i absurdu. Świata, w którym toczy się odwieczna walka między pożądaniem i cnotą, ciałem i duszą oraz rozumem i szaleństwem. Czy ktoś wygra? I kto naprawdę jest wariatem? Odpowiedzi poszukają aktorzy Teatru Szparka.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

REŻYSERIA: Saniwoj Król

MUZYKA: Iza Szoszkiewicz

MASTERING: Grzegorz Lindemann

WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA: Maciej Czumer

Teatr Szparka

Teatr Szparka to nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy.

Siedziba Teatru Szparka znajduje się w warszawskim Centrum Artystycznym "Sen Pszczoły" - w miejscu wyjątkowym, w którym surrealizm przeplata się z surowością.

Teatr Szparka powstał dzięki grupie młodych aktorów, którzy zafascynowani są twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obecnie w skład grupy teatralnej wchodzi dziewięciu artystów, którzy postanowili związać swoje życie z teatralną sceną.

Repertuar Teatru Szparka jest jedyny w swoim rodzaju - znaleźć w nim możemy spektakl "Dziurka w eterycznym ciałku", który powstał na podstawie dramatu "Wariat i zakonnica" Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz na podstawie jego utworów poetyckich.

Spektakl Teatru Szparka "Dziurka w eterycznym ciałku" jest wyjątkowy - młodzi aktorzy dzielą się z publicznością swoim zapałem i niezwykłą energią - balansuje na granicy snu i rzeczywistości oraz zaprasza widzów do zabawy w poszukiwanie sensu życia.

Bilety na spektakle Teatru Szparka kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.ewejsciowki.pl.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.5
Średnia ocena
Młodzi aktorzy zachwycają!!!
- Małgorzata

19.02 / 19:00

Gatunek: Dramat
9.5
Średnia ocena
Wspaniała sztuka, doskonały kunszt aktorski i piękne przesłanie!
- Joanna

04.02 / 19:00

Gatunek: Dramat
8.7
Średnia ocena

26.01 / 20:00

27.01 / 20:00

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.