Zwyczajnie facet - koncert musicalowy Marcina Wortmanna | #WspieramKulture - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Zwyczajnie facet - koncert musicalowy Marcina Wortmanna | #WspieramKulture

Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na profilu Teatru Syrena na YouTube: KLIKNIJ TUTAJ

Tajemnicą poliszynela w świecie musicalu jest, że Marcin Wortmann potrafi zaśpiewać wszystko. To jeden z najlepszych musicalowych głosów w Polsce. Świetnie odnajduje się w repertuarze klasycznym, ale w hicie Syreny „Rock of Ages” zaskakuje rockowym wokalnym pazurem jako gwiazdor i celebryta Stacee Jaxx. Zwyczajnie facet. Tyle że obdarzony magicznym głosem.

Fani Syreny znają Marcina Wortmanna również z podwójnej roli doktora Fine’a i Maddena w „Next to normal”. Artysta od wielu lat jest związany z warszawskim Teatrem Roma, a widzowie Opery Podlaskiej mogą go podziwiać jako Strielnikowa w „Doktorze Żywago”. W swoim dorobku ma już cztery tysiące zagranych spektakli! Wychowuje kolejne roczniki adeptów musicalowego śpiewu jako kierownik muzyczny Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie oraz trener wokalny programów telewizyjnych. Doktorant specjalności musical na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

W koncercie „Zwyczajnie facet” wykona m.in. premierowo w polskiej wersji numery z musicali „Book of Mormon”, „Memphis” i „American Idiot” oraz „Follies” i „Little Night Music” Stephena Sondheima. Usłyszymy również w jego interpretacji hity „Nędzników”, „West Side Story”, „Rudolfa” i „Anastazji”.

Obsada

Wokal: Marcin Wortmann

Realizacja

Fortepian: Kuba Matuszczyk

Gitara: Jan Malecha

Prowadzenie i opieka artystyczna: Jacek Mikołajczyk

Opieka muzyczna: Tomasz Filipczak

Stylizacja: Tomasz Jacyków

Światła: Artur Wytrykus

Dźwięk: Julia Papis

Nagranie i montaż: Jakub Zięba

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.