Wojtek Mazolewski - Premiera projektu Excentrycy Grają Fajfy - zdjęcie

Wojtek Mazolewski - Premiera projektu Excentrycy Grają Fajfy

Wojtek Mazolewski premierowo w rytmie swinga!

Cofnijmy się do lat 50. XX wieku. 5 marca 1953 roku umiera Józef Stalin – w Polsce nastaje odwilż. W 1954 Leopold Tyrmand wydaje powieść „Zły”a cztery lata później Komeda pisze niezapomnianą muzykę do filmów “Nóż w wodzie” Polańskiego i “Niewinni Czarodzieje”, Wajdy. Tego samego roku w warszawskich Hybrydach odbywa się pierwsza edycja legendarnego Festiwalu Jazz Jamboree. Jazz i swing powracają do łask! Muzyka rodem z USA jest wszędzie: w radiu, telewizji i na… prywatkach. Parkiety całego kraju zapełniają się parami tańczącymi swinga.

Jeśli chcecie cofnąć się w czasie to już 28 listopada w ramach warszawskich Europejskich Targów Co Jest Grane odbędzie się premierowy koncert projektu Wojtka Mazolewskiego - "Excentrycy grają fajfy”! Pozwoli on Wam poczuć klimat dawnych, popołudniowych potańcówek w rytmach muzyki z pod znaku Duke Ellingtona, George Gershwin czy Counta Basie’go!

Natchnieniem do stworzenia swingującego projektu był udział zespołu Wojtka Mazolewskiego w obsadzie aktorskiej filmu "Excentrycy - po słonecznej stronie ulicy” w reżyserii Janusza Majewskiego. Ekranizacja słynnej powieści o tym samym tytule, została nagrodzona Srebrnymi Lwami na tegorocznym Festiwalu w Gdyni. Premiera kinowa już filmu w 15 stycznia 2016 roku!

Obsada

Wojtek Mazolewski

Realizacja

Wojtek Mazolewski

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.