Waldemar Malicki i ... Smyki do muzyki - zdjęcie

Waldemar Malicki i ... Smyki do muzyki

Filharmonia Dowcipu istnieje 8 lat. W tym czasie w zespole wyrosło już spore przedszkole. Twórcy Filharmonii Dowcipu postanowili więc zrobić spektakl dla dzieci. Mają dzieci, kochają dzieci, dzieci ich inspirują. Jak mało kto znają się na warsztacie muzycznym i scenicznym.

Zbudowali godzinny spektakl, którego akcja obraca się wokół muzyki, procesu jej tworzenia, instrumentów i ich zaskakujących brzmień, spektakl którego bohaterem jest także ludzki głos i to jak można go wykorzystać. Narratorem spektaklu jest Marcin Pomykała - tenor, który przeprowadza dzieci przez świat sceny i teatru, a jego równoległym partnerem jest Waldemar Malicki wcielający się w role profesora mającego zadziwić dzieci możliwościami fortepianu. I zadziwia. Na scenie cały czas jest wiolonczelistka, tubiasta i perkusista który potrafi zagrać wszystkie dźwięki otaczającego dzieci świata oraz gwiazda Anita Rywalska - sopranistka w pięknych, bajkowych sukienkach śpiewająca operowym głosem dziecięce przeboje.

W trakcie godzinnego widowiska obowiązuje jedna zasada - nie ma zasad.

Dzieciom wszystko wolno - wyrażać emocje, śmiać się, odpowiadać na pytania, dyskutować.

Spektakl premierowy który zagraliśmy, dowiódł nam, że większą interaktywność niewirtualną trudno sobie wyobrazić. Dzieci w trakcie widowiska tańcza, śpiewają razem z wykonawcami, na koniec mogą wejść na scene powalić w forteian i perkusję, wspólnie z wykonawcami wykonać "Marsz Mrówek". Totalna zabawa. Ale w tej zabawie jest metoda - nikt nie każe dzieciakom cicho siedzieć i słuchac, mogą szaleć przy "Czterech Słoniach", ale jak za chwile pojawia się wirtuozersko zagrany przez Waldemara motyw z filmu Harry Potter - to przez nikogo nie zmuszane dzieci same zapadają się w fotele i zasłuchują.

I o to chodzi...i to jest najtrudniejsze. Działaniami scenicznymi i ich jakością zadziwić dzieci tak, żeby zachowały swoja naturalną wrażliwość i spontaniczność.

"Smyki do muzyki" to spektakl dla dzieci w każdym wieku, a także dla rodziców.

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Fortepian: Waldemar Malicki

Sopran: Anita Rywalska

Tenor: Marcin Pomykała

Wiolonczela: Małgorzata Krzyżanowicz

Perkusja: Maciej Ostomecki

Tuba: Krzysztof Białek

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet