Syrena Music - Pink Freud Plays Autechre - zdjęcie

Syrena Music - Pink Freud Plays Autechre

Zarejestrowane 18 stycznia 2015 w katowickim Jazz Clubie Hipnoza nagranie jest owocem wieloletnich prac Pink Freud nad nowymi interpretacjami utworów legendarnego duetu Autechre. Klasycy IDM inspirują całą rzeszę muzyków, poszukujących skomplikowanych struktur rytmicznych i niecodziennych brzmień.

Tym razem ich dokonania zostały przetłumaczone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję. Jak mówi Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Piękno futurystycznych brzmień manchesterskiego duetu, oraz ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka.

Nareszcie Pink Freud gra Autechre! Czułem, że dla Pink Freud przygotowanie całej takiej płyty będzie wielkim wyzwaniem i krokiem naprzód. Robiąc swoje (regularne płyty, trasy, koncerty itd.), jednocześnie pracowaliśmy nad Autechre. Nie mieliśmy żadnych materiałów, nut, tabulatur bądź wavów. Całość spisywaliśmy ze słuchu z albumów jakie są w naszej płytotece. Jedynym paliwem był nasz zapał i miłość do muzyki. Rozszyfrowanie, spisywanie i składanie po naszemu, to był fascynujący proces. Świat muzyki jest nieograniczony i pełen możliwości. Nie istnieją style, podziały. Być może czasem trzeba poświecić poznaniu jakiegoś nowego świata wiele czasu, ale zawsze przyniesie nam to pożytek, wiedzę i satysfakcję. Tak było z nami. I Wam życzę takich niesamowitych muzycznych podróży - mówi o płycie Wojek Mazolewski.

Obsada

Adam Baron - trąbka

Rafał Klimczuk - perkusja

Karol Gola - saksofon

Wojtek Mazolewski - bas

Realizacja

Adam Baron - trąbka

Rafał Klimczuk - perkusja

Karol Gola - saksofon

Wojtek Mazolewski - bas

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet