Syrena Music - Pendofsky - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
2 zainteresowane osoby

10,0 / 10

Syrena Music - Pendofsky

Marcin Pendowski jest jednym z najlepszych polskich basistów. Jego znakiem rozpoznawczym jest nie tylko oryginalny sposób gry, ale także charakterystyczny funkowy wizerunek.

Marci Pendowski doskonalił swój warsztat pod okiem znakomitego polskiego basisty Jacka Niedzieli. W latach 1998-2002 współpracował z zespołem "Artrosis"(MM Productions), z którym nagrał 6-albumów, w tym Koncert w Trójce, Live in Kraków (DVD). Dwukrotnie nominowany wraz z zespołem do nagrody "Fryderyki". Kompozytor muzyki do pierwszej polskiej produkcji dla Discovery Channel - "Solidarność. Początek Rewolucji". Współpracował z artystami, takimi jak : Mike Russel, Elaine Simpson, Valerie Scott, Braian Fentress, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, The Positive, Fisz Emade Tworzywo, Monika Borzym. Autor warsztatów, wywiadów i testów komuno- basów w dziale "Basowe Bestie Układu Warszawskiego " w magazynie Basista. Zafascynowany muzyką lat 60 tych: Charlesem Wrightem, The Meters, czy współczesnymi zespołami nawiązującymi do tego okresu, np. Sharon Jones, czy The Budos Band.

W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki album „PENDOFSKY”, który jest unikalną mieszanką funky i jazzu w słowiańskiej odsłonie. Jako pierwszy basista zdecydował się nagrać materiał na płytę używając zapomnianych gitar basowych wyprodukowanych w dawnych krajach komunistycznych. Płyta „PENDOFSKY” jest nie tylko debiutem muzyka w roli kompozytora – basisty, ale także pierwszą próbą wyprodukowania, nagrania i zaaranżowania tak bogatego materiału muzycznego.

Czas trwania: 80 minut

Obsada

Bass: Marcin Pendowski

Gitara: Krzysztof Kawałko

Hammond / piano: Marcin Cichocki

Perkusja: Tomasz "Harry" Waldowski

Saksofon: Marcin Kajper

Saksofon: Szymon Łukowski

Trąbka: Rafał Dubicki

Realizacja

Autor: Marcin Pendowski

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.