Syrena Music - Fismoll - zdjęcie

Syrena Music - Fismoll

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów w roku 2013. Młody, 19-letni artysta o skandynawskich korzeniach, wyjątkowy singer, songwriter i znakomity gitarzysta.

Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany był przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa. Jego debiutancka płyta „At Glade” (premiera miała miejsce 18.06.2013) znalazła się w 10 – tce najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej, oraz była nominowana do Fryderyka jako Debiut Roku.

Singiel “Let’s Play Birds” był przedpremierowo wyróżniony zostając prestiżową Piosenką Dnia w radiowej Trójce, z osobistej inicjatywy Marka Niedźwieckiego, a teledysk ma już więcej niż milion wyświetleń na YouTube. Wyjątkowość talentu kompozytorskiego i aranżacyjnego Fismolla podkreślają również znakomici muzycy i dziennikarze tacy jak Kasia Nosowska czy Artur Orzech.

Mastering płyty i singla to dzieło łynnej Mandy Parnell z Londynu, zachwyconej Fismollem, której znakomite brzmienie znane jest z płyt artystów takich, jak Björk, Sigur Rós, Depeche Mode, RoisinMurphy, Feist, PJ Harvey, Nick Cave, Little Dragon, Múm, Jose Gonzales, Matthew Herbert, Royksopp, Emiliana Torrini, The White Stripes, etc.

Pseudonim FISMOLL wziął się z dzieciństwa artysty, który już jako 7-latek zawsze śpiewał sobie coś pod nosem. Jego ojciec, skrzypek ze znakomitym słuchem, zauważył wtedy, że jego syn zawsze śpiewał w tonacji fis-moll. Gdy młody muzyk dorósł, przyjął pseudonim, który dla niego był symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywała.

Młody artysta ma za sobą również występy m.in. na: Heineken Opener Festiwal, Slot Art Festival i Targach Muzycznych Co Jest Grane.

Czas trwania: 70 minut

Obsada

Gitara i wokal: Arkadiusz Glensk

Gitara basowa: Robert Amirian

Wiolonczela i wokal: Joanna Glensk

Gitara: Kacper Budziszewski,

Perkusja: Jakub Szydło

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet