Spaghetti Poloneze - zdjęcie Spaghetti Poloneze - zdjęcie Spaghetti Poloneze - zdjęcie

Średnia ocena

28 oddanych głosów
54 zainteresowanych osób

9.3 / 10

Spaghetti Poloneze

„Felicita”, „Mambo Italiano”, „Volare” i inne klasyczne włoskie przeboje, okraszone dowcipnymi komentarzami i anegdotami Moniki Mariotti to jedna z naszych najlepszych propozycji na spędzenie doskonałego wieczoru.

Polacy kochają włoskie przeboje. Za każdym razem potwierdza to żywiołowa reakcja widzów w czasie spektaklu „Spaghetti Poloneze”, przygotowanego przez Monikę Mariotti – włoską aktorkę i piosenkarkę o polskich korzeniach. „Felicita”, „Mambo Italiano” czy „Volare” okraszone są dowcipnym komentarzem artystki, przybliżającym kulturowe kontrasty i żartami dotyczącymi relacji damsko-męskich czy stereotypów. Mariotti towarzyszy zespół muzyków (na czele z Michałem Lamżą – kierownikiem muzycznym), co wraz z żywiołowością aktorki tworzy atmosferę możliwą do uzyskania tylko na koncertach.

Gdy do walorów aktorskich i muzycznych dodamy jeszcze barwną scenografię Kamdi Sosnowskiej i Magdaleny Niezgody oraz dopracowane kreacje Tomasza Jacykowa, otrzymamy rozrywkę najwyższych lotów, idealną na rodzinne wyjście do teatru czy na rozpoczęcie romantycznego spotkania we dwoje.

Premiera spektaklu „Spaghetti Poloneze” odbyła się podczas 4. edycji międzynarodowego festiwalu monodramu United Solo Europe – jedynej europejskiej odsłony największego na świecie festiwalu monodramu, który narodził się w Nowym Jorku.

Czas trwania: 80 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Monika Mariotti i Artur Kot

Scenografia: Minimondo - Kamdi Sosnowska i Magdalena Niezgoda

Kostiumy: Tomasz Jacyków

Choreografia: Paweł Kamiński

Kierownictwo muzyczne i aranżacja: Michał Lamża

Światło: Artur Wytrykus

Projekcje: Artur Kot

Zespół:

Michał Lamża - fortepian

Igor Spolski - gitara

Wojciech Piotr Gumiński - kontrabas

Szymon Linette - perkusja

Opinie naszych widzów (15)

 • 10.0/ 10

  spektakl jest godny polecenia super włoska muzyka i świetna gra aktorska

  mk.....@....pl / 11 February 2018

 • 10.0/ 10

  Jeden z najciekawszych spektakli tego typu jakie ostatnio oglądaliśmy. Ani chwili sie nie nudziliśmy.

  le.....@....pl / 10 February 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl świetny, nie tylko dla wielbicieli Włoch. Pełna energii Monika zabrała nas w rozśpiewaną podróż do różnych miejsc Italii. Było też bardzo zabawnie, cała widownia zadowolona dziękowała za występ owacjami na stojąco. Osobiście najbardziej podobało mi się wykonanie piosenki Felicita w dosłownym tłumaczeniu na polski i aranżacja piosenki Lasciatemi cantare

  al.....@gm...il.com / 10 February 2018

 • 10.0/ 10

  Rewelacja!

  ka.....@gm...il.com / 08 December 2017

 • 10.0/ 10

  REWELACYJNA Monika. Aktorzyca z ogromnym potencjałem. Pokazuje cały wachlarz kobiet. Od seksownej trzpiotki,poprzez wyrafinowaną damę aż do kobiet ojca Corleone. Jest po prostu świetna.

  ja.....@gm...il.com / 05 October 2017

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.5
Średnia ocena
Nastrój bardzo klimatyczny
- Zuzanna

Dziś / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.3
Średnia ocena
Rewelacyjna scenografia i gra aktorów!
- Natan

Dziś / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
8.9
Średnia ocena
Rewelacyjnie przygotowany i odegrany spektakl - zabawny i zaskakujący - brawo!
- Krzysztof

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
9.7
Średnia ocena
Świetny spektakl, bardzo dobra gra aktorów i choreografia
- Katarzyna

26.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.