Rodzina Addamsów - zdjęcie Rodzina Addamsów - zdjęcie Rodzina Addamsów - zdjęcie Rodzina Addamsów - zdjęcie

Średnia ocena

31 oddanych głosów
209 zainteresowanych osób

9,6 / 10

Rodzina Addamsów

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmą Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiadać będzie Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. W tym składzie realizatorzy przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: Chcesz być Addamsem, W całkiem nową stronę, Większego świra mam czy Zatańczmy jeszcze raz – wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.

Czas trwania: 180 minut

Zwiastuny

Realizacja

Tytuł oryginalny: The Addams Family

Autor: Marshall Brickman i Rick Elice

Muzyka i teksty piosenek : Andrew Lippa

Reżyseria: Jacek Mikołajczyk

Kierownictwo muzyczne - Warszawa: Tomasz Filipczak

Kierownictwo muzyczne - Poznań: Piotr Deptuch

Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk

II reżyser: Tomasz Steciuk

Scenografia: Grzegorz Policiński

Kostiumy i charakteryzacja: Ilona Binarsch

Kierownictwo wokalne: Anna Domżalska

Światła: Grzegorz Policiński

Światła: Artur Wytrykus

Współpraca charakteryzatorska: Dorota Sabak

Kierownictwo produkcji: Monika Walecka

Asystentka reżysera: Agnieszka Rose

Asystentka choreografki: Kamila Baryczkowska

Asystentka choreografa: Krzysztof Tyszko

Instrumenty klawiszowe / Dyrygent / Kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak

Instrumenty klawiszowe: Maciej Tomaszewski

Instrumenty klawiszowe: Marek Błaszczyk

Gitara: Jan Malecha

Gitara basowa: Paweł Bomert

Perkusja: Grzegorz Poliszak

Saksofony: Mariusz Mielczarek

Saksofony: Wiesław Wysocki

Trąbka : Piotr "Ziarek" Ziarkiewicz

Puzon: Andrzej Rękas

Skrzypce: Justyna Baran

Wiolonczela: Anna Kuczok

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Wart każdej ceny!

  Pr.....@gm...il.com / 18 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniala scenografia, kostiumy i muzyka! Z dużym poczuciem humoru ale nie dla najmłodszej widowni ;)

  mp.....@gm...il.com / 17 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Sztos!! 😍

  pi.....@....pl / 17 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny!

  dd.....@gm...il.com / 18 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Super. Polecam wszystkich.

  Mi.....@gm...il.com / 27 listopada 2018

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena
Rozrywka na najwyższym poziomie!
-

21.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8,7
Średnia ocena
Wychodząc - wiedziałam, że jeszcze raz wrócę....
- Anna

04.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8,4
Średnia ocena
Rewelacja po prostu, dawka energii super, wart każdych pieniędzy numer!
- Renata

09.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,1
Średnia ocena
Rewelacyjnie przygotowany i odegrany spektakl - zabawny i zaskakujący - brawo!
- Krzysztof

25.05 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8,7
Średnia ocena
Ciekawie, spektakularnie i ze smakiem! Byłam pod wrażeniem umiejętności aktorów.
- Iwona

21.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7,0
Średnia ocena

24.05 / 22:00

+ inne terminy

Gatunek: Rewia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.