Plotka - zdjęcie Plotka - zdjęcie Plotka - zdjęcie Plotka - zdjęcie

Średnia ocena

47 oddanych głosów
375 zainteresowanych osób

8.1 / 10

Plotka

Życiowy nieudacznik, księgowy w fabryce prezerwatyw, bojąc się utraty pracy - aby zyskać na atrakcyjności - rozpuszcza fałszywą informację, że jest gejem.

Ta elektryzująca pracowników fabryki wiadomość uruchamia ciąg zdarzeń, które nie układają się wcale po myśli Pignona. Zachowuje wprawdzie stanowisko, ale staje się obiektem zalotów - zarówno jednej z koleżanek jak i Santiniego - współpracownika powszechnie znanego z niechęci do homoseksualistów...

François Pignon to bohater kilku filmów i sztuk teatralnych francuskiego reżysera Francisa Vebera. Jest także główną postacią „Plotki”, należącej do cyklu – równie znanych i lubianych przez widzów – innych komedii Vebera: „Kolacji dla głupca”, „Tajemniczego blondyna w czarnym bucie”, „Zbiegów” czy sztuki „Co ja panu zrobiłem, Pignon?”. Polskiemu widzowi "Plotka" była do tej pory znana z filmu pod tym samym tytułem, w którym zagrali Daniel Auteuil i Gérard Depardieu.

Czas trwania: 150 minut

Realizacja

autor: Francis Veber

reżyseria: Wojciech Malajkat

scenografia:Wojciech Stefaniak

asystent reżysera: Marzena Strzycka

inspicjent: Łukasz Barszcz

Opinie naszych widzów (16)

 • 10.0/ 10

  Wspaniała obsada i gra aktorów. Wspaniale się ubawiłam. polecam

  an.....@ne...da.pl / 15 November 2017

 • 10.0/ 10

  Gra aktorska na najwyższym poziomie. Jestem zachwycona. Dziękuję za wspaniałą zabawę. Panowie Polk, Szwedes, Sapryk bezbłędni!

  el.....@....pl / 20 January 2017

 • 10.0/ 10

  Super :)

  ka.....@po...ta.onet.pl / 06 January 2017

 • 10.0/ 10

  Bardzo dobra zabawa i gra aktorska. Polecam, dla wszystkich, których interesuje wieczór przy lekkim, odstresowującym spektaklu

  ma.....@gm...il.com / 06 January 2017

 • 10.0/ 10

  Genialna gra aktorska i doskonale przygotowany spektakl! Kolejne dzieło F.Vebera świetnie wyreżyserowane i oddające styl jego sztuk. Serdecznie polecam :)

  sy.....@....pl / 08 February 2016

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.6
Średnia ocena
Dawno tak się nie uśmiałam
- Halina

29.06 / 19:00

15.07 / 19:00

Gatunek: Komedia
9.1
Średnia ocena
Kapitalny tekst, nigdy w życiu tak się nie śmiałam, jak podczas tego przedstawienia!
- Tamara

Dziś / 19:00

25.07 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
9.1
Średnia ocena
Wspaniała rozrywka, świetna gra aktorska, polecam wszystkim.
- Beata

23.10 / 19:30

05.12 / 19:30

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.2
Średnia ocena
Rewelacyjna scenografia i gra aktorów!
- Natan

Dziś / 11:00

Jutro / 11:00

Gatunek: Dla dzieci
6.2
Średnia ocena
Ciekawie zrealizowana wizja Alicji. Zajmujący spektakl dla dzieci
- Bernard

23.06 / 11:00

24.06 / 11:00

Gatunek: Dla dzieci
8.3
Średnia ocena
Wspaniała gra aktorów. Ciekawa i dowcipna sztuka warta obejrzenia
- Beata

25.06 / 19:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.