Plotka - zdjęcie Plotka - zdjęcie Plotka - zdjęcie Plotka - zdjęcie

Średnia ocena

48 oddanych głosów
388 zainteresowanych osób

8.1 / 10

Plotka

François Pignon to bohater kilku filmów i sztuk teatralnych francuskiego dramaturga Francisa Vebera. Jest także główną postacią „Plotki”, należącej do cyklu – równie znanych i lubianych przez widzów – innych komedii Vebera: „Kolacji dla głupca”, „Tajemniczego blondyna w czarnym bucie”, „Zbiegów” czy sztuki „Co ja panu zrobiłem, Pignon?”. Polskiemu widzowi "Plotka" jest znana także jako film pod tym samym tytułem, w którym zagrali Daniel Auteuil i Gérard Depardieu.

Życiowy nieudacznik, bojąc się utraty pracy - aby zyskać na atrakcyjności - rozpuszcza w biurze fałszywą informację, że jest gejem. Ta elektryzująca pracowników wiadomość uruchamia ciąg zdarzeń, które nie układają się wcale po myśli Pignona. Zachowuje wprawdzie stanowisko, ale staje się obiektem zalotów - zarówno jednej z koleżanek jak i współpracownika powszechnie znanego z niechęci do homoseksualistów...

"Plotka" to znakomita farsa z mistrzowską rolą Tomasza Sapryka wcielającego się w postać Pignona.

Czas trwania: 150 minut

Zwiastuny

Realizacja

Tytuł oryginalny: Le Placard

Autor: Francis Veber

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Asystentka reżysera: Marzena Strzycka

Inspicjent: Łukasz Barszcz

Opinie naszych widzów (16)

 • 10.0/ 10

  Wspaniała obsada i gra aktorów. Wspaniale się ubawiłam. polecam

  an.....@ne...da.pl / 15 November 2017

 • 10.0/ 10

  Gra aktorska na najwyższym poziomie. Jestem zachwycona. Dziękuję za wspaniałą zabawę. Panowie Polk, Szwedes, Sapryk bezbłędni!

  el.....@....pl / 20 January 2017

 • 10.0/ 10

  Super :)

  ka.....@po...ta.onet.pl / 06 January 2017

 • 10.0/ 10

  Bardzo dobra zabawa i gra aktorska. Polecam, dla wszystkich, których interesuje wieczór przy lekkim, odstresowującym spektaklu

  ma.....@gm...il.com / 06 January 2017

 • 10.0/ 10

  Genialna gra aktorska i doskonale przygotowany spektakl! Kolejne dzieło F.Vebera świetnie wyreżyserowane i oddające styl jego sztuk. Serdecznie polecam :)

  sy.....@....pl / 08 February 2016

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Polecam osobom, które chcą się zrelaksować i pośmiać!
- Justyna

26.11 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.2
Średnia ocena
Duża porcja pozytywnej energii, super humoru, przezabawnych tekstów i świetnej jak zawsze gry aktorskiej
- Renata

24.11 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
10.0
Średnia ocena
Super! Polecam wszystkim, ja wybiorę się jeszcze nie raz
- Barbara

03.12 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

26.11 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
9.2
Średnia ocena
Polecam gorąco całym rodzinom. Bardzo interesująco przedstawiona znana wszystkim opowieść. Piosenki śpiewamy do tej pory.
- Małgorzata

20.11 / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
8.1
Średnia ocena
Choreografia i muzyka, kostiumy i charakteryzacja na bardzo dobrym poziomie
- Anna

Dziś / 15:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
Kup bilet