Pajęcza Sieć - zdjęcie Pajęcza Sieć - zdjęcie Pajęcza Sieć - zdjęcie Pajęcza Sieć - zdjęcie

Średnia ocena

41 oddanych głosów
120 zainteresowanych osób

7.7 / 10

Pajęcza Sieć

Niewiele jest miejsc w Warszawie, gdzie można zobaczyć klasyczny angielski kryminał. Agatha Christie jest zaś gwarantem najwyższej próby tego gatunku. Choć najbardziej znani bohaterowie jej twórczości to detektyw Herkules Poirot i panna Marple, na deskach naszego teatru narodziła się nowa legenda dedukcji.

Dziwaczny i trochę gapowaty detektyw Lord w wykonaniu Piotra Polka to prawdziwy aktorski majstersztyk.

Scenografia zaprojektowana przez laureata Oskara - Allana Starskiego, przenosi widza do wspaniałej angielskiej posiadłości, gdzie rozegra się intryga misternie spleciona z tajemnic, zbiegów okoliczności i niewyjaśnionych zdarzeń. Jak to u Agathy Christie, każda postać skrywa jakiś sekret - zarówno piękna i uwodzicielska Klarysa (Magdalena Wójcik/Marta Nieradkiewicz) jak i otaczający ją wianuszek adoratorów. Wielbiciele starych, dobrych kryminałów dostaną tego wieczoru wszystko co lubią - mroczną zagadkę, trupa w salonie i angielskie poczucie humoru.

Czas trwania: 140 minut

Zwiastuny

Obsada

Piotr Polk - zdjęcie

Piotr Polk
Inspektor Lord

Piotr Szwedes - zdjęcie

Piotr Szwedes
Jeremy Warrender

Maria Gudejko - zdjęcie

Maria Gudejko
Pepa Halshem-Brown

Rafał Cieszyński - zdjęcie

Rafał Cieszyński
Olivier Costello

Piotr Siejka - zdjęcie

Piotr Siejka
Sir Roland Delahaye

Michał Konarski - zdjęcie

Michał Konarski
Olivier Costello

Magdalena Wójcik - zdjęcie

Magdalena Wójcik
Klarysa Halshem-Brown

Krystyna Tkacz - zdjęcie

Krystyna Tkacz
Panna Peak

 Jacek Pluta - zdjęcie

Jacek Pluta
Henry Halshem Brown

Marta Nieradkiewicz - zdjęcie

Marta Nieradkiewicz
Klarysa Halshem-Brown

Realizacja

Autor: Agatha Christie

Przekład: Jan Dehnel i Jan Zakrzewski

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Opinie naszych widzów (17)

 • 10.0/ 10

  Swietny spektakl, polecam 100%

  da.....@....pl / 01 July 2018

 • 10.0/ 10

  Polecam.

  da.....@....pl / 27 January 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl. Super obsada. 120min dobrej zabawy. Salwy śmiechu na widowni. Lepszej rekomendacji nie trzeba. Polecam.

  ma.....@in...ia.pl / 08 November 2017

 • 10.0/ 10

  Fantastyczni aktorzy, spektakl wart obejrzenia, komedia na której uśmiejesz się do rozpuku i powtórzę jeszcze raz świetna gra aktorska!!!!

  an.....@gm...il.com / 08 November 2017

 • 10.0/ 10

  świetna obsada aktorska; Piotr Polk to nie ten sam aktor, co w telewizyjnym serialu Ojciec Mateusz; kreowany przez Niego inspektor Lord - tylko nie tylko dociekliwy, ale zarazem zabawny meloman, który doprowadził śledztwo do końca; spektakl poleciłam od razu do obejrzenia swoim znajomym

  ir.....@....pl / 16 May 2017

Recenzje krytyków (1)

 • Teatr Syrena wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielbicieli klasyków kryminału z angielskim poczuciem humoru. „Pajęcza sieć” Agaty Christie, w reżyserii Wojciecha Malajkata i scenografią Allana Starskiego. Czy to nie wystarczająca zachęta, by się wybrać?

  Aleksandra Szymankiewicz - www.e-kulturka.pl Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.6
Średnia ocena
Dawno tak się nie uśmiałam
- Halina

09.09 / 18:00

30.09 / 19:00

Gatunek: Komedia
8.9
Średnia ocena
Dwie pełne śmiechu godziny, które przeniosły dobry nastrój na kolejny dzień. Polecam!
- Ewelina

21.07 / 19:00

17.08 / 19:00

+ dostępnych 8 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.6
Średnia ocena
Jako miłośniczka literatury rosyjskiej, w szczególności "Mistrza i Małgorzaty" wyszłam zachwycona
- Katarzyna

17.08 / 19:00

18.08 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena
Choreografia i muzyka, kostiumy i charakteryzacja na bardzo dobrym poziomie
- Anna

04.10 / 19:00

05.10 / 19:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Musical
8.4
Średnia ocena

18.10 / 19:00

19.10 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Musical
Kup bilet