OF LOVE - Wieczór baletowy - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
43 zainteresowanych osób

7,8 / 10

OF LOVE - Wieczór baletowy

OF LOVE - dwuczęściowy wieczór baletowy, którego tematem jest MIŁOŚĆ - różne jej odcienie i oblicza. OF LOVE to pierwszy projekt nowego zespołu baletowego uszytego na miarę XXI wieku - Warsaw Ballet.

Choreografami pierwszej edycji OF LOVE są:

Natalia Maria Wojciechowska - założycielka Warsaw Ballet, była solistka Polskiego Baletu Narodowego Bartek Woszczyński absolwent londyńskiej wyższej szkoły tańca The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance

Program OF LOVE

Unlike any - chor. Natalia Maria Wojciechowska, muzyka Arvo Part, Bach, Satie, Barber

Unlike any to jednoaktowy balet utrzymany w stylu tańca neoklasycznego. Jest to obraz inspirowany życiem artystki utrzymany w dość ascetycznej, niecodziennej formie. Opowiada o poszukiwaniu, spotkaniu oraz oddaniu się miłości. Miłości, która spala i tworzy, która burzy to, co zbudowane, by tworzyć na nowo. Głównymi bohaterami baletu są kobieta i mężczyzna– w strojach purpurowych, jak dwie krople krwi symbolizujące czystą miłość. Tłem i uzupełnieniem obrazu są tancerki, które symbolizują wszystko, co otacza parę – rzeczywistość, innych ludzi. Tancerki niekiedy też odzwierciedlają emocje, które towarzyszą kobiecie.

Kolejne sceny obrazujące poszukiwanie miłości, spotkanie bohaterów, reakcję kobiety na miłość, połączenie w jedno kobiety i mężczyzny są przetykane wirtuozerskimi popisami tancerek. Taki układ choreografii wprowadza dysonans, który ma dodatkowo podkreślić wyjątkowość miłosnego duetu obserwowanego przez widzów. Natalia dedykuje ten balet miłości swojego życia - swojemu mężowi, dzięki któremu narodziła się na nowo i bez którego nadal byłaby samotną kroplą w otaczającym ją i niekiedy przytłaczającym oceanie rzeczywistości.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie budź mnie - chor. Bartek Woszczyński, muzyka Arvo Part

Nie budź mnie jest spektaklem ukazującym paradoks miłości oraz uzależnienia. Tancerze zabierają nas w emocjonalną podróż psychologiczną, w której z pozoru piękna i nieskazitelna miłość jest uczuciem toksycznym i autodestrukcyjnym. Spektakl ukazuje problem uzależnień widziany z punktu widzenia osoby uzależnionej, która często nie jest w stanie odróżnić rzeczywistości od wyobraźni. “Nie budź mnie” to personifikacja wzruszającego, lecz tragicznego monologu zamkniętego we własnym, częściowo wyimaginowanym świecie człowieka.

OF LOVE jest wydarzenie zarówno dla dorosłych jak i młodzieży oraz dzieci.

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Aleksandra Głąbik

Klaudia Janicka,

Łukasz Lewandowski

Ela Wilczyńska

Natalia Maria Wojciechowska

Teresa Żurowska

Realizacja

Autor: Natalia M.Wojciechowska i Bartek Woszczyński

Choreografowie: Natalia M.Wojciechowska i Bartek Woszczyński

Muzyka: Arvo Part, Samuel Barber, Satie, Bach, Reveberi, Willi Burger

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Młodzi utalentowani artyści. Piękna gra!

    Ba.....@....pl / 08 lipca 2015

  • 10,0/ 10

    Świetny balet!!!Polecam bardzo...widać ile wysiłku kosztuje taki występ..dla mnie rewelacja

    ma.....@ou...ok.com / 14 czerwca 2015

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet