Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów
5 zainteresowanych osób

9,2 / 10

Next to Normal

Pamiętacie „Lot nad kukułczym gniazdem”? „Next to Normal” w podobny sposób zamienia trudny problem walki z chorobą psychiczną w dramat rodzinny o sile przekazu bomby burzącej.

Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia, a Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy w chorobie sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się być albo nie być dla całej rodziny.

"Next to Normal" to rockowy musical o walce z chorobą psychiczną. W Stanach Zjednoczonych nagrodzono go Pulitzerem w dziedzinie dramatu oraz trzema nagrodami Tony, teatralnego odpowiednika Oscarów. Spektakl na Broadwayu wywołał sensację i został okrzyknięty przełomowym dziełem we współczesnych dziejach musicalu. Potężna dawka rocka w połączeniu z frapującym tematem pozwoliły zrewolucjonizować cały gatunek i od wielu lat przyciągają na całym świecie tłumy widzów.

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

W spektaklu występują między innymi Weronika Bochat jako Natalie, Maciej Dybowski jako Henry, Marcin Franc jako Gabe, Michał Juraszek jako Henry, Piotr Janusz jako Gabe, Katarzyna Walczak jako Diane, Przemysław Glapiński jako Dan, Maciej Maciejewski jako Dr Madden, Marcin Wortmann jako Dr Madden, Anna Sroka - Hryń jako Diane, Karolina Gwóźdź jako Natalie, Damian Aleksander jako Dan.

Realizacja

Twórcy

Reżyseria: Jacek Mikołajczyk

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak

Tłumaczenie: Jacek Mikołajczyk

Choreografia i ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Współpraca choreograficzna: Katarzyna Zielonka

Scenografia: Mariusz Napierała

Kostiumy: Bożena Ślaga-Śmierzyńska

Kierownik produkcji: Monika Walecka

Zespół muzyczny

Instrumenty klawiszowe / Dyrygent /Kierownictwo muzyczne / Przygotowanie wokalne: Tomasz Filipczak

Skrzypce: Justyna Baran

Gitara basowa: Paweł Bomert

Wiolonczela: Anna Kuczok

Gitara: Jan Malecha

Perkusja: Grzegorz Poliszak

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Niezwykle poruszający, emocjonalny, traktujący o prawie normalnej rodzinie jak każdego z nas... Świetna rockowa muzyka, niespotykana w musicalach.

  as.....@gm...il.com / 06 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Wspaniała polska wersja nagradzanego musicalu. Bardzo emocjonalny, bardzo trudny. Świetnie napisana historia. Ciekawe i różnorodne piosenki. Świetne wykonania i gra aktorska.

  an.....@gm...il.com / 11 kwietnia 2019

 • 8,0/ 10

  Podobał mnie się. Aktorzy śpiewając strasznie głośno wydzierali się do mikrofonów. Ciężko było coś zrozumieć. Ale taka jest formuła tego spektaklu.

  iw.....@gm...il.com / 12 kwietnia 2019

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet
× 3 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.