Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów
12 zainteresowanych osób

9,0 / 10

Next to Normal

Pamiętacie „Lot nad kukułczym gniazdem”? „Next to Normal” w podobny sposób zamienia trudny problem walki z chorobą psychiczną w dramat rodzinny o sile przekazu bomby burzącej.

Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia, a Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy w chorobie sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się być albo nie być dla całej rodziny.

"Next to Normal" to rockowy musical o walce z chorobą psychiczną. W Stanach Zjednoczonych nagrodzono go Pulitzerem w dziedzinie dramatu oraz trzema nagrodami Tony, teatralnego odpowiednika Oscarów. Spektakl na Broadwayu wywołał sensację i został okrzyknięty przełomowym dziełem we współczesnych dziejach musicalu. Potężna dawka rocka w połączeniu z frapującym tematem pozwoliły zrewolucjonizować cały gatunek i od wielu lat przyciągają na całym świecie tłumy widzów.

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

W spektaklu występują między innymi Weronika Bochat jako Natalie, Maciej Dybowski jako Henry, Marcin Franc jako Gabe, Michał Juraszek jako Henry, Piotr Janusz jako Gabe.

Realizacja

Twórcy

Reżyseria: Jacek Mikołajczyk

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak

Tłumaczenie: Jacek Mikołajczyk

Choreografia i ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Współpraca choreograficzna: Katarzyna Zielonka

Scenografia: Mariusz Napierała

Kostiumy: Bożena Ślaga-Śmierzyńska

Kierownik produkcji: Monika Walecka

Zespół muzyczny

Instrumenty klawiszowe / Dyrygent /Kierownictwo muzyczne / Przygotowanie wokalne: Tomasz Filipczak

Skrzypce: Justyna Baran

Gitara basowa: Paweł Bomert

Wiolonczela: Anna Kuczok

Gitara: Jan Malecha

Perkusja: Grzegorz Poliszak

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Trudny, rzadko poruszany problem przedstawiony odważnie i przejmująco. Momentami nieco groteskowy, momentami wzruszający do łez. Doskonała gra aktorów i to bez wyjątku. Dopełnieniem całości jest drapieżna muzyka, Tak jak drapieżnie pragniemy szczęścia, miłości i akceptacji, niezależnie od tego jacy jesteśmy.

  an.....@gm...il.com / 07 października 2019

 • 10,0/ 10

  Kawał dobrej sztuki. Super muzyka, ciekawe kreacje aktorskie, ciekawa historia, choć nietypowy dla musicalu temat. Na pewno warto zobaczyć!

  mo.....@....pl / 07 października 2019

 • 10,0/ 10

  Niezwykle poruszający, emocjonalny, traktujący o prawie normalnej rodzinie jak każdego z nas... Świetna rockowa muzyka, niespotykana w musicalach.

  as.....@gm...il.com / 06 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Wspaniała polska wersja nagradzanego musicalu. Bardzo emocjonalny, bardzo trudny. Świetnie napisana historia. Ciekawe i różnorodne piosenki. Świetne wykonania i gra aktorska.

  an.....@gm...il.com / 11 kwietnia 2019

 • 8,0/ 10

  Podobał mnie się. Aktorzy śpiewając strasznie głośno wydzierali się do mikrofonów. Ciężko było coś zrozumieć. Ale taka jest formuła tego spektaklu.

  iw.....@gm...il.com / 12 kwietnia 2019

 • 6,0/ 10

  Nie porywa ani muzycznie ani fabularnie.

  go.....@in...ia.pl / 14 października 2019

 • 5,0/ 10

  Spektakl porusza trudną tematykę depresji i utraty dziecka. Musical dość trudny.

  an.....@gm...il.com / 10 listopada 2019

Teatr Syrena - Adres i dojazd

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.