Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie Next to Normal - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów
5 zainteresowanych osób

9,2 / 10

Next to Normal

Pamiętacie „Lot nad kukułczym gniazdem”? „Next to Normal” w podobny sposób zamienia trudny problem walki z chorobą psychiczną w dramat rodzinny o sile przekazu bomby burzącej.

Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia, a Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy w chorobie sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się być albo nie być dla całej rodziny.

"Next to Normal" to rockowy musical o walce z chorobą psychiczną. W Stanach Zjednoczonych nagrodzono go Pulitzerem w dziedzinie dramatu oraz trzema nagrodami Tony, teatralnego odpowiednika Oscarów. Spektakl na Broadwayu wywołał sensację i został okrzyknięty przełomowym dziełem we współczesnych dziejach musicalu. Potężna dawka rocka w połączeniu z frapującym tematem pozwoliły zrewolucjonizować cały gatunek i od wielu lat przyciągają na całym świecie tłumy widzów.

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

Realizacja

Twórcy

Reżyseria: Jacek Mikołajczyk

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak

Tłumaczenie: Jacek Mikołajczyk

Choreografia i ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Współpraca choreograficzna: Katarzyna Zielonka

Scenografia: Mariusz Napierała

Kostiumy: Bożena Ślaga-Śmierzyńska

Kierownik produkcji: Monika Walecka

Zespół muzyczny

Instrumenty klawiszowe / Dyrygent /Kierownictwo muzyczne / Przygotowanie wokalne: Tomasz Filipczak

Skrzypce: Justyna Baran

Gitara basowa: Paweł Bomert

Wiolonczela: Anna Kuczok

Gitara: Jan Malecha

Perkusja: Grzegorz Poliszak

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Niezwykle poruszający, emocjonalny, traktujący o prawie normalnej rodzinie jak każdego z nas... Świetna rockowa muzyka, niespotykana w musicalach.

  as.....@gm...il.com / 06 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Wspaniała polska wersja nagradzanego musicalu. Bardzo emocjonalny, bardzo trudny. Świetnie napisana historia. Ciekawe i różnorodne piosenki. Świetne wykonania i gra aktorska.

  an.....@gm...il.com / 11 kwietnia 2019

 • 8,0/ 10

  Podobał mnie się. Aktorzy śpiewając strasznie głośno wydzierali się do mikrofonów. Ciężko było coś zrozumieć. Ale taka jest formuła tego spektaklu.

  iw.....@gm...il.com / 12 kwietnia 2019

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,5
Średnia ocena
Owacje na stojąco. Polecam, doskonałe przedstawienie w 3D!
- Ewa

24.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8,4
Średnia ocena
Rewelacja po prostu, dawka energii super, wart każdych pieniędzy numer!
- Renata

09.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
9,6
Średnia ocena
Świetny spektakl, bardzo dobra gra aktorów i choreografia
- Katarzyna

07.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,1
Średnia ocena
Rewelacyjnie przygotowany i odegrany spektakl - zabawny i zaskakujący - brawo!
- Krzysztof

25.05 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
8,7
Średnia ocena
Ciekawie, spektakularnie i ze smakiem! Byłam pod wrażeniem umiejętności aktorów.
- Iwona

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7,0
Średnia ocena

24.05 / 22:00

+ inne terminy

Gatunek: Rewia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.