Klub Hipochondryków - zdjęcie Klub Hipochondryków - zdjęcie Klub Hipochondryków - zdjęcie Klub Hipochondryków - zdjęcie Klub Hipochondryków - zdjęcie

Średnia ocena

72 oddanych głosów
1,270 zainteresowanych osób

8.5 / 10

Klub Hipochondryków

Główni bohaterowie sztuki to trzej mężczyźni mający wszystkie objawy kryzysu wieku średniego z hipochondrią na czele. Antykwariusz Leo i architekci – rozwodzący się właśnie Ken oraz Tom, niezmordowany amant, prześcigają się w wymyślaniu urojonych dolegliwości. Tymczasem prawdziwie nękającą ich słabością jest niemożność pogodzenia się z upływem lat.

"Klub hipochondryków" - zwariowany, grany w obłędnym tempie spektakl z wątkiem sensacyjnym - przywodzi na myśl najlepsze brytyjskie komedie. Od ponad dekady wywołuje salwy śmiechu i wzbudza zrozumienie nie tylko wśród męskiej części publiczności.

Wyborna komedia w angielskim stylu, od ponad dziesięciu lat ciesząca się u widzów niesłabnącą popularnością. Za rolę Leo Zbigniew Zamachowski otrzymał nominację do prestiżowej nagrody "Feliks Warszawski".

Czas trwania: 110 minut

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Meggie W. Wrightt

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Scenografia: Allan Starski

Kostiumy: Wiesława Starska

Muzyka: Zbigniew Zamachowski

Aranżacje: Andrzej Jagodziński

Światło: Michał Englert

Ruch sceniczny: Aleksandra Wojtanowicz

Asystent reżysera, sufler: Renata Domagała

Inspicjent: Łukasz Barszcz

Opinie naszych widzów (27)

 • 10.0/ 10

  Rewelacja!!!! Polecam z całego serca!!!

  ol.....@gm...il.com / 10 January 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny, już dawno się tak nie uśmiałam, zresztą cała widownia zadowolona, czego dowodem były brawa na stojąco po zakończonym spektaklu. Szczerze polecam.

  al.....@gm...il.com / 09 January 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl. Znakomici aktorzy tworzą niezapomnianą atmosferę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Znakomite piosenki.

  mk.....@ho...il.com / 31 January 2017

 • 10.0/ 10

  Spektakl rewelacyjny. Naprawdę się zrelaksowałam. Polk, Malajkat, Zamachowski świetni. Na pewno pójdę jeszcze raz.

  ba.....@....pl / 05 January 2017

 • 10.0/ 10

  Świetna komedia

  mo.....@in...ia.pl / 23 June 2016

Recenzje krytyków (1)

 • Autorka, Meggie W. Wrightt, stworzyła spektakl pełen inteligentnego żartu, z wartką akcją, naszpikowaną niezliczoną ilością zabawnych niuansów. Mimo prześmiewczego charakteru, humor jest bardzo wyważony, pozostając po stronie satyry, ale w żadnym momencie nie przekraczając cienkiej granicy obrazy.

  Aleksandra Szymankiewicz - www.e-kulturka.pl Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.6
Średnia ocena
Dawno nie oglądałem tak dobrej sztuki. Czuję, że na długo zostaną ze mną obrazy i słowa
- Sławomir

18.07 / 19:00

19.07 / 19:00

Gatunek: Komedia
8.6
Średnia ocena
Dawno tak się nie uśmiałam
- Halina

09.09 / 18:00

30.09 / 19:00

Gatunek: Komedia
8.5
Średnia ocena
To jest sztuka. Naprawdę udany wieczór spędzony w teatrze!
- Włodzimierz

21.07 / 19:00

22.07 / 17:00

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena
Choreografia i muzyka, kostiumy i charakteryzacja na bardzo dobrym poziomie
- Anna

04.10 / 19:00

05.10 / 19:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Musical
8.4
Średnia ocena

18.10 / 19:00

19.10 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Musical
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.