Hallo Szpicbródka - zdjęcie

Średnia ocena

43 oddanych głosów
237 zainteresowanych osób

8.7 / 10

Hallo Szpicbródka

Dwudziestolecie międzywojenne. Warszawa. Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa finansowy i artystyczny kryzys. Na widowni pustki, a właściciel nie ma już pieniędzy na pensje dla pracowników.

Kiedy komornik wręcza dyrektorowi nakaz zajęcia majątku teatralnego, niespodziewanie pojawia się elegancki dżentelmen, inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc. Bardziej od tego, co dzieje się na scenie, interesuje go jednak tancereczka Anita i sąsiadujący z teatrem bank...

"Hallo Szpicbródka", film Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody, to jeden z największych przebojów w historii polskiego kina.

Czas trwania: 150 minut

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Ludwik Starski

Adaptacja: Hanna Maria Kos

Reżyseria: Wojciech Kościelniak

Opinie naszych widzów (17)

 • 10.0/ 10

  Rewelacyjna sztuka.

  Mk.....@gm...il.com / 07 January 2018

 • 10.0/ 10

  Wspaniała zabawa przez dwie godziny. Doskonała gra aktorów. Idalna odskocznia od dnia codziennego. Zdecydowanie polecam!

  m......@gm...il.com / 22 May 2017

 • 10.0/ 10

  Świetna gra aktorów , fantastyczna muzyka i taniec

  te.....@gm...il.com / 23 March 2017

 • 10.0/ 10

  Wspaniała oprawa i poziom muzyczny oraz choreografia spektaklu - w Londynie czy w Nowym Jorku bez problemu poradziliby sobie w konkurencji z najlepszymi na Broadway czy na West End London :)

  ad.....@gm...il.com / 24 February 2017

 • 10.0/ 10

  Ciekawie, spektakularnie i ze smakiem! Byłam pod wrażeniem umiejętności wokalno-tanecznych aktorów. Piotr Polk był rewelacyjny, ujął mnie swoim głosem, a nawet koło mnie usiadł. Katarzyna Żak też się wyróżniała.Polecam!

  iw.....@in...ia.pl / 11 June 2016

Recenzje krytyków (1)

 • Wrażenie świetnej zabawy podczas odgrywania ról, całkowicie maskuje niewątpliwy ogrom pracy włożonej w ich tworzenie. Sylwetki bohaterów cechują się fenomenalnym wdziękiem i lekkością. Piotr Polk, jako tytułowy Szpicbródka, łamie serce nie tylko Anicie, czarując widza wyrafinowaniem i plastycznością swojej kreacji.

  Aleksandra Szymankiewicz - www.e-kulturka.pl Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Syrena

Teatr Syrena założony został w 1945 roku przez znanego poetę i satyryka - Jerzego Jurandota, zaś w 1948 roku przeniesiony został do Warszawy. Siedziba teatru znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to lokal znajdujący się przy ulicy Litewskiej 3, w którym mieściła się niegdyś przedwojenna ujeżdżalnia.

Do pierwszego zespołu artystycznego, który zagościł na deskach Teatru Syrena, należeli: Adolf Dymsza, Ludwik Sempoliński, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska. Z Teatrem Syrena związanych było również wielu wybitnych polskich pisarzy m. in. Konstanty Ildefons Gałczyński, Sławomir Mrożek, Antoni Słonimski, Julian Tuwim.

Teatr Syrena ma niezwykle bogaty repertuar, o wyjątkowość którego dba dyrektor artystyczny teatru – Wojciech Malajkat. Spektakle znajdujące się w repertuarze wyróżniają się przede wszystkim najwyższej jakości aktorstwem. Na scenie Teatru Syrena obejrzeć możemy wiele koncertów recitalowych, spektakli muzycznych i musicali, ale także wiele klasycznych sztuk opartych na znanych dziełach. Teatr Syrena ma także bogatą ofertę skierowaną do najmłodszych – znaleźć możemy w repertuarze wiele spektakli tworzonych z myślą o dzieciach. Teatr Syrena organizuje również warsztaty oraz lekcje teatralne dla dzieci.

Spektakle Teatru Syrena są wyjątkowe, dzięki ich doskonałej obsadzie. Z miejscem tym związanych było wielu wybitnych artystów m. in. Hanka Bielicka, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Brusikiewicz, Zofia Czerwińska. Do dziś w Teatrze Syrena gra wielu wybitnych aktorów m. in. Wojciech Malajkat, Piotr Siejka, Albert Osik, Zbigniew Zamachowski, Jolanta Fraszyńska, Emilia Komarnicka, Kinga Preis, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska i wielu innych.

Bilety do Teatru Syrena kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl oraz strony internetowej teatru, a także w kasie teatru.

Wystrój Teatru Syrena jest unikalny – wnętrze teatru wykonane zostało w inspirującym widzów stylu art déco. Teatr Syrena oprócz sceny i widowni udostępnia również swoim widzom miejsce jedyne w swoim rodzaju – Bistro Goodie Foodie, w którym miło i smacznie można spędzić przerwę w spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Litewska 3
00-589 Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena

20.09 / 19:00

21.09 / 19:00

Gatunek: Komedia
8.9
Średnia ocena
Dwie pełne śmiechu godziny, które przeniosły dobry nastrój na kolejny dzień. Polecam!
- Ewelina

21.07 / 19:00

17.08 / 19:00

+ dostępnych 8 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.6
Średnia ocena
Jako miłośniczka literatury rosyjskiej, w szczególności "Mistrza i Małgorzaty" wyszłam zachwycona
- Katarzyna

17.08 / 19:00

18.08 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.3
Średnia ocena
Choreografia i muzyka, kostiumy i charakteryzacja na bardzo dobrym poziomie
- Anna

04.10 / 19:00

05.10 / 19:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Musical
8.4
Średnia ocena

18.10 / 19:00

19.10 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Musical
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.