Hallo Szpicbródka - zdjęcie Hallo Szpicbródka - zdjęcie Hallo Szpicbródka - zdjęcie Hallo Szpicbródka - zdjęcie Hallo Szpicbródka - zdjęcie

Średnia ocena

45 oddanych głosów
246 zainteresowanych osób

8,8 / 10

Hallo Szpicbródka

Dwudziestolecie międzywojenne, Warszawa. Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa finansowy i artystyczny kryzys. Na widowni pustki, a właściciel nie ma już pieniędzy na pensje. Kiedy komornik wręcza dyrektorowi nakaz zajęcia majątku teatralnego, niespodziewanie pojawia się elegancki dżentelmen, inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc. Bardziej od tego, co dzieje się na scenie, interesuje go jednak tancereczka Anita i sąsiadujący z teatrem bank...

„Hallo Szpicbródka", film Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody z 1978 roku, to jeden z największych przebojów w historii polskiego kina. Wojciech Kościelniak, mistrz polskiego teatru muzycznego, przygotował wierne pierwowzorowi, a zarazem nowoczesne przedstawienie z dynamiczną akcją, melodyjnymi piosenkami i błyskotliwymi dialogami. Spektakl szybko stał się jednym z ulubionych tytułów warszawskiej publiczności. Zebrał również znakomite recenzje.

Premiera „Hallo Szpicbródka” był punktem kulminacyjnym obchodów jubileuszu 65-lecia Teatru Syrena.

Po spektaklu 22 maja 2015 nastąpiło odsłonięcie wyjątkowego neonu Teatru Syrena. Projekt przywrócenia neonu został zrealizowany w ramach obchodów 70-lecia działalności Syreny.

Na scenie występują między innymi Anna Terpiłowska jako Anita, Justyna Woźniak jako Vera Patroni, Piotr Polk jako Fred Kampinos, Piotr Siejka jako Salomonowicz, Przemysław Glapiński jako Malicz, Katarzyna Żak jako Makosia.

Czas trwania: 150 minut

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Ludwik Starski

Adaptacja: Hanna Maria Kos

Reżyseria: Wojciech Kościelniak

Opinie naszych widzów (18)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl, super nagłośnienie i oświetlenie polecam

  ap.....@....pl / 05 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna sztuka.

  Mk.....@gm...il.com / 07 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Wspaniała zabawa przez dwie godziny. Doskonała gra aktorów. Idalna odskocznia od dnia codziennego. Zdecydowanie polecam!

  m......@gm...il.com / 22 maja 2017

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów , fantastyczna muzyka i taniec

  te.....@gm...il.com / 23 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Wspaniała oprawa i poziom muzyczny oraz choreografia spektaklu - w Londynie czy w Nowym Jorku bez problemu poradziliby sobie w konkurencji z najlepszymi na Broadway czy na West End London :)

  ad.....@gm...il.com / 24 lutego 2017

 • 10,0/ 10

  Ciekawie, spektakularnie i ze smakiem! Byłam pod wrażeniem umiejętności wokalno-tanecznych aktorów. Piotr Polk był rewelacyjny, ujął mnie swoim głosem, a nawet koło mnie usiadł. Katarzyna Żak też się wyróżniała.Polecam!

  iw.....@in...ia.pl / 11 czerwca 2016

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl. Wspaniali aktorzy. Polecam

  an.....@gm...il.com / 25 grudnia 2015

 • 9,0/ 10

  Powinno być więcej tancerzy i tancerek. W ten sposób poszczególne 'postacie' nie musiałyby w częściach tanecznych pełnić roli 'tła'. Brawo Panna Haneczka, Brawo Piotr Polk!!

  pi.....@gm...il.com / 21 maja 2017

 • 9,0/ 10

  Dobry spektakl w świetnej obsadzie z charakteru bardziej wodewilu niż komedii. Doskonała gra aktorska oddająca język i ducha tamtej epoki. Spektakl warty obejrzenia, polecam.

  ag.....@....pl / 13 marca 2016

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl i obsada, ale troszkę nudny początek. Dalej już nie ma nic do zarzucenia.

  to.....@gm...il.com / 26 maja 2015

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Bardzo dobra obsada. Troszkę nudny początek.

  to.....@gm...il.com / 26 maja 2015

 • 8,0/ 10

  Świetna zabawa udana reżyseria spektakl łatwy lekki i przyjemny dla każdej grupy wiekowej szczególnie dla mojego pokolenia. Pozdrawiam

  al.....@gm...il.com / 01 kwietnia 2017

 • 7,0/ 10

  Sympatyczny spektakl ale w stosunku do wersji filmowej podobała mi się jedynie rola tytułowa i balet. Unowoczesnianie na siłę nie sprawdza się. Dobra obsada - ciekawe kreacje stworzyli p.Vera i inspicjent oraz wspaniale poruszający się Max. Anita raczej bezbarwna (mocny głos ale o niezbyt przyjemnym tembrze). Numer taneczny Makosi w wykonaniu p. Śleszyńskiej fajny ale niestety nie da rady przebić Nóg p.Kwiatkowskiej. Najbardziej zachwyciło mnie klasyczne wykonanie walca na starym fortepianie przez p. Piotra Polka - pierwsza klasa. Dla tego numeru warto wybrać się na ten spektakl.

  hf.....@gm...il.com / 31 maja 2018

 • 7,0/ 10

  Przy niektórych utworach/wykonawcach podkład muzyczny zagłuszał śpiew wykonawców na tyle, że prawie nie było ich słychać.

  je.....@in...ia.pl / 05 stycznia 2018

 • 7,0/ 10

  Raczej przygnębiające w wymowie.

  g......@up...ta.pl / 19 czerwca 2017

 • 7,0/ 10

  Trochę się zawiodlam. Spektakl byl nierówny. Momentami wyśmienity, a momentami nudny. Sceny grupowe dopracowane do perfekcji. Polecam.

  ba.....@be...ko.com.pl / 14 marca 2016

 • 6,0/ 10

  Niestety spektakl nie spelnil naszych oczekiwan. Bylismy we dwojke I zgodnie stwierdzilismy, ze oczekiwalismy czegos bardziej intelektualnego. Oczywiscie wiedzielismy, ze idziemy na spektakl rozrywkowy z tancami oraz spiewem. Niestety ani spiew ani tance nas nie urzekly (taniec byl lepszy niz spiew). Teksty piosenek sa niskiej jakosci, spiew przecietny. Scenografia i stroje byly ok. Nie bylo bardzo zle, ale zastanawialismy sie w przerwie czy nie wyjsc. Rozrywka na przecietnym poziomie.

  7s.....@gm...il.com / 12 marca 2016

 • 5,0/ 10

  Film Hallo Szpicbródka oglądałam naście razy, jest jednym z moich ulubionych i jednym z dwóch musicali obok "Lata 20. lata 30." nakręconych w polskiej kinematografii ever. W dodatku film kręcono w Teatrze Syrena. Jestem zawiedziona spektaklem który wg mnie był po prostu słabo zagrany. Aktorzy jakby obrażeni, podobał mi się Piotr Polk i aktorka grająca Anitę, pięknie śpiewała. Szkoda, że ścieżka dźwiękowa do piosenki tytułowej została zmieniona (parę innych piosenek również), może w grę wchodziły prawa autorskie bo zmiana zupełnie dla mnie niezrozumiała, po co zmieniać coś co jest świetne. Historia nieco różniła się od filmu, parę postaci przerysowanych zupełnie niepotrzebnie. Być może ktoś kto nie zna filmu będzie się dobrze bawił, dla mnie rozrywka średnia, moi rodzice też bawili się średnio. I publika totalnie niemrawa! Braw po piosenkach nie było wcale lub skąpe w dwóch momentach, no chyba że widzowie odebrali spektakl tak samo jak ja.

  ma.....@gm...il.com / 14 marca 2016

Recenzje krytyków (1)

 • Wrażenie świetnej zabawy podczas odgrywania ról, całkowicie maskuje niewątpliwy ogrom pracy włożonej w ich tworzenie. Sylwetki bohaterów cechują się fenomenalnym wdziękiem i lekkością. Piotr Polk, jako tytułowy Szpicbródka, łamie serce nie tylko Anicie, czarując widza wyrafinowaniem i plastycznością swojej kreacji.

  Aleksandra Szymankiewicz - www.e-kulturka.pl Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Syrena - Adres i dojazd

Litewska 3, Warszawa

http://teatrsyrena.pl/

Kup bilet